Bāriņtiesas tiesības nopratināt bērnus

Vai bāriņtiesas ločekļiem ir tiesības nopratināt bērnus (5 un 8) bez vecāku vai skolotājas klātbūtnes.

DabasJanis  3 1 NU ja nav, tad vajadzētu piešķirt tiesības.....citādi te pārāk bieži LV sāk mirt bērni no bada, kamēr vecāki karoti noliek no atkarībām. Un ir vēl vecāki, kuri vispār neapzinās kā čakarē bērnu psihi, kamēr cīnoties savā starpā un par bērna interesēm aizmirstot.

mellene_x      Dabasjāni,visiem klāt reāli nepiestāvēsi,tas ir absurds,un nav iespējams...un visos gadsimtos ir bijuši vecāki,kuriem savi bērni ir par nastu.. tāda dzīve...

siltummilis  3 12 Visdrīzāk bāriņtiesa darbinieces traumēs bērnu ar savu pratināšanu un sagrozīs visu ko bērns teicis.
Sarunu ar bērnu būtu jāveic psihologam, turklāt neatkarīgam no bāriņtiesas un no pašvaldības. Tie psihologi, kuri ir krīzes centros raksta tādus atzinumus kādi nepieciešami bāriņtiesai.

riks086  1 12 Man ir ļoooti subjektīvs viedoklis. Neko labu par bāriņtiesām neesmu dzirdējis. Kad kādreiz bāriņtiesu "locekles" ir redzētas un dzirdētas TV sižetos, tad man rodas iespaids, ka kundzēm pašām dzīvē ir nopietnas problēmas. Un tad paliek žēl to bērnu, kuriem ir darīšanas ar viņām. Atliek tikai cerēt, ka tomēr labāk viņas, nekā atkarību pārņemti vecāki....

zebs    4 Līdz šim es domāju, ka cilvēkus pratina tikai policijā. Kaut gan arī tur - "pieņem paskaidrojumus".
Policijā, gadījumos, kad strādā ar nepilngadīgām personām - jāveic video vai audio ieraksts, lai nesagrozītu informāciju un bērnu nevajadzētu iztaujāt vairākas reizes par vienu un to pašu. Vai to dara bāriņtiesās - šaubos.

vienkaarsha    3 Ar likumu aizliegts jebkurām likuma pārstāvim kontaktēties ar nepilngadīgo bērnu bez vecāku vai skolotāju klātbūtnes. Īpaši, lai noskaidrotu ģimenes apstākļus. Valmierās novadā bija gadījums, kad skolotāja aizveda bērnu uz pārrunām pie psihologa, vecākiem nepaziņojot. Kad tas nācis gaismā, rājiens skolotājai pa administratīvo līniju bija nieks saildzinot ar rājienu no vecākiem.)))

zebs    1 vienkaarsha, ir pavisam svaigas izmaiņas likumos, kas to atļauj. Bet pie dažiem nosacījumiem, par kuriem te runāt nav īstā vieta.

Shara    2 Bāriņtiesu likuma 16.p.6.p.- bāriņtiesai ir tiesības: veikt pārrunas ar bērnu un aizgādnībā esošo personu bez citu personu klātbūtnes;

piladzoga  1 4 Bez iemesla neviens bērnus neizjautās..vajag savus bernus mīlēt,rūpēties par viņiem un sargāt tad viss būs ok.

Sanntana  2 2 *Ja bērns ir cieties no vecākiem, tad bērnu iztaujā bāriņtiesas darbinieks (psihologs, apmācīts ar spec.zināšanām darbam ar attiecīgo vecuma grupu) ar skolotāja vai audzinātāja klātbūtni un par to ir iepriekš vienalga jāinformē vecāki;Tas pats ir ar policijas darbiniekiem strādājot.
*Ja bērns cietis no kādas citas personas , tad pirmām kārtām jāinformē vecāki un pat sniedzot med.palīdzību jāinformē/ jāsazinās ar vecākiem/aizbildņiem noteikti.
Atveriet "Bērnu tiesību aisardzības likumu" - LV Likumi

janisb    2 Bāriņtiesa bērnus nepratina, un potenciālajiem noziedziekiem (vecākiem) nav tiesību ietekmēt pārrunas...
Skolotājiem vispār nav nekāda sakara ar bāriņtiesu...

falko_1967    2 liidz kuram liimenim ir nolaidies jaut. uzdeveeja/s ja beernus, vispaar jaapratina/jaaizjautaa???

av2      parunaaties noteikti var. Kas tur liels?

Lince    1 Nopratināt, pat pieaugušo nav brīvi, ja tiek pieprasīts advokāts.
Tikai ja nopratināmais pats piekrīt, atbildēt uz jautājumiem, bez advokāta.
Bērnu nedrīkst nopratināt ne tikai no 5-8, bet pat no 1-18!
Skolotāja klātbūtnē var nopratināt tikai skolas telpās un ar tikai skolu saistošas lietās.
Tik ko būs runāšana par ārpus skolas dzīvi ir jābūt klāt kādam no vecākiem, vai to pilnvarotai personai. Visos citos gadījumos bērnu pratināšana būs nelikumīga un sodāma.
Tāpat bērna teikto nevar izmantot lieta, jo bērns nav tiesīgs neko dokumentālu parakstīt.

Kas tur muldēja ka jādod ir tādas tiesības?
Tad ja paša bērnu kāds tā nopratinās sapratīsiet ar ko tas pašiem varēs beigties.
Jo bērnu viegli var ietekmēt visādi bāreņu tiesu darboņi. Iestāstīs bērnam atbildēt to kas nav patiesība un beigās bērnu vēl atņems.

aisiic      Bāriņtiesai ir visas tiesības palūgt iesaistītās puses uz pārrunām! Parasti to dara bāriņtiesas psihologs! Tās visas ir standarta procedūras, no kurām bāriņtiesa sniegs atzinumu tiesai, kura, vadoties no bāriņtiesas atzinumiem, pateiks savu spriedumu!!!

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu