Latviešu bērnam jākļūst par krievu?

Mana māsa laidīs bērnu krievu dārziņā. Latviešu dārziņā viņai rinda tikai uz 5 gadiem pienākšot. Vai tas ir normāli, ka latvietim Latvijā bērns jālaiž cittautību dārziņā tikai tāpēc, ka tie ir pieejamāki? Un kāpēc cittautiešiem kr pieejamāks pakalpojums, kas pamatnācijai ir nepieejams?

AGATE9  4 4 Nav pareizi!
Bet mierinājumam - pirms daudziem gadiem, maniem dvīņiem arī nebija rinda b/d, kas bija pie mājas, palaidu turku bērnudārzā, jo kā privātais vismaz neplēsa 7 ādas nost, tikai latviešu grupiņā, un bērni nesūdzējās, patika. Ja vien vecākiem nav dižas ambīcijas. Bet valsts dārziņi ir labāki par privātajiem, mans uzskats.

Alionushka  7 22 Tas, jādomā, ir noticis Rīgā, vai ne? Tad šis jautājums būtu jāuzdod Ušakovam. Tas viens. Otrs - tā jums vajag, slinkie rīdzinieki, kuri mums, pārējai Latvijai, kaunu dara, jau kuru reizi nespējot pacelt savas dupas un aizvilkties nobalsot pašvaldības vēlēšanās. Kā rezultātā mūsu valsts galvaspilsētas mēra krēslā sēž maskavmīlis.

labapa  4 6 Jautājums labs. Nevajadzētu būt sadalījumam cittautiešu un pamatiedzīvotāju, jo mēs visi te dzīvojam. Līdz ar to neveidotos tik absurda situācija.
Ar šo tad būtu jāsāk.
Cīnaties par to lai tautu nesadala jau no bērna kājas. un tad uz augšu (skolas)

Smuidris  1   Raksti kamīnmeistaram, :D

Felde    3 08.06 Vai ir kaut viens,par ko balsot-ticot,ka tas spees piennemt leemumus-bez citu pamulkku ietekmes!? Likumdosana paredz.ka viens nav cinitajs,ir nepieciesams vairakums-tas nu visu saliek pa vietam! Passi letinni ir skaugi,zaglli,ccakaretaji,izmantotaji! -Bondars velreiz to apliecinaja! -un vel vina komenti-ciknegodigi pret vinu izrikojas-atstaj tikai minimalo algu.... Labi-politika ir tik netiira,ka pat nevelos par to runat-tas tikai taa-lai liktu padomat,ka tautai nav teiksana,un,ja tici,ka ir-tu maldies!!! Mums likumi ir pret tautu!!! LI-KU-MI! -tas ir jasaprot!

av2  9 9 ja esat latviessi, valodu jau neaizmirsis. Pluss, apguus krievu valodu. Tikai plussi. Labaak suuti...Japaannu daarzinnaa. Ja buutu.

labapa  2 1 av2 Šis ir tiešām labs komentārs. Ieguvums it kā no trūkuma.

Geisha  3 15 Mana frizierīte ir krieviete, bet spriežot pēc uzvārda armēniete. Dēls mācījās Ziemeļvalstu ģimnāzijā. Vienreiz pārnākot mājās dēls saka " Ponojehaļi tut vsjakije". Puisis sevi uzskata par Lv patriotu.
Tomēr ir svarīgi kādā skolā, kādā b/dārziņā bērns iet. Tā ir vardarbība pret bērnu, ja bērnu mētā pa dažādu tautību mācību iestādēm. Lv būtu jābūt tikai un vienīgi valsts valodā Valsts skolām un b/dārziņiem. Privāt mācību iestādes var runāt un mācīt vienalga kādā valodā, bet valsts iestāde - valsts valoda. Un punkts. Šitie vecie žīdi Ždanoka un Pliners vispār būtu uz apses mieta jāuzdur. Gaisa maitātāji.
Taču es saprotu, ka ne vienmēr varam izvēlēties to labāko savam bērnam. Nākas arī pa retam samierināties ar to kas ir pieejams.

dogville  1 21 Jautājums,kāpēc lidz šai dienai vispār ir krievu dārziņi!?

Tessa  22 16 krievu tautiibas berni ir konkurentspejiigaki darba tirgu, jo prot vairak valodas, neka latvieshu berni un, ja vecaki ir gudri, vinji tikai sekmes krievu valodas apgushanu, jo jebkura valoda ir vajadziiga, bet biznesa jebkursh klients ir svariigs.
par darzinjiem nemaceshu komentet, sen shi tema nav aktuala, bet ja bernam tur klajas labi, kada starpiiba? kaut brazilju darzinja lai iet.
vakar tramvaja iebira barinjsh krievu skolnieki, jautri chaloja krieviski. piegaja kontrole, jautri jokoja ar kontrolieriem latvieshu valoda. ljoti daudzi latvieshu berni nezin arii anglju valodu. atliek runat tikai latviski un rakstiit nau un tolete. nu ko. ar savu attieksmi tas viss arii veidojas, sheit darbu dabut nevar vai nu ljoti mazkvalificetu.
bet no kurienes tam visam aug kajas? pareizi, no vecakiem. kstati, man Ušakovs nav simpatisks, bet vecgada uzruna vinjsh aicinaja nebalsot par krievu skolu palikshanu, jo tad jaunieshi tikai vinnes. štuks vinjam strada, tikai vinju nesadzirdeja.

preilene  7 7 Iemācīsies bērns krievu valodu - dzīvē noderēs.

Alionushka  3 12 Tessa - es vai ik dienas redzu, cik labi tie krievu skolas un latviešu augstskolas beigušie jaunieši prot latviešu valodu. Zini, viņi to prot vāji, daudzi pat ļoti vāji vai nemaz, un nelabprāt lieto pat savas vājās zināšanas. Bet ne par to ir stāsts. Man nav nekas pret valodām, bet vispirms ir jāapgūst sava dzimtā valoda. Un tur nu sākas bērnudārza loma, jo ļoti daudziem vecākiem, diemžēl, nav ne laika, ne vēlēšanās mācīt bērnam skaistu, pareizu un bagātu valodu. Bērnudārzā to dara, vismaz tā vajadzētu būt. Ja bērns katru dienu uzturēsies sev svešas valodas vidē un tās dažas stundas līdz gulētiešanai mājās skatīsies multfilmas jūtubē, tad nav gandrīz nekādu cerību, ka vēlāk viņš nerakstīs "tolete un " nau". Prakstiski to demonstrē mūsu darba emigrantu bērni, kuri iet savas jaunās mītnes zemes dārziņā. Viņu latviešu valoda ir primitīva, ir pat tādi, kuri vispār tajā vairs nerunā. Un arī angļu/vācu/zviedru utt. valodās viņi nekādas īpašas sekmes nerāda.

Tessa  8 9 protams, ka ir daudz tadi, kuri neruna. bet man tadi kka nav trapijushies, blakus bijushajam darbam ir krievu skola un visur es dzirdeju, ka vinji briivi pariet uz latvieshu valodu, Jelgava rudeni biezhi tadas pashas situacijas bija.
pagajushaja vasara atbrauca pie manis lietuvieshu jaunieshi un ilgi minstinajas, kada valoda pirkt pakalpojumu, krievu vai anglju. beigas izlema, ka krievu. pec acem redzeju, ka džeki kko nedaudz uzkjer, meitenem acis tukshas-tukshas, man japanji, kuri macas krievu valodu universitate jedziigak skatijas. es megjinaju praktiski uz pirkstiem ar vinjiem stradat, izsecinaju, ka man geraj, jamacas lietuviski. nu wtf? kur vinji liksies ar to vienu lietuvieshu valodu? kur kads liksies ar vienu latvieshu? es shoreiz pat ne par darzinjiem, es par to redzesloku un maciibvelmi.

aquaserpente  2 3 Vai tad visi privātie b/d ir jau izbeigušies? Nepamanīju. Man radam meita arī dēlu ved uz privāto b/d (maksa ir pat ļoti paceļama, jo daļu izmaksu sedz pašvaldība), jo uz pašvaldības b/d jāgaida rindā.

elsa  10 5 Var jau patriotiski bļaustīties par cittautiešu nospiedošo dominenci, bet es arī par to, ka bērna attīstībai tas nāk tikai par labu. Tas attīsta domāšanu un tādiem bērniem arī citas valodas ies vieglāk. Un tas liks vecākiem mājās vairāk piestrādāt pie latviešu valodas komunikācijā.

Bazhix  4 4 Ar izdomātiem stāstiņiem mēģinām parunāt par politiku? Kura ir tā pilsēta/rajons, kurā latviešu bērnudārzi ir izbeigušies 5 gadus uz priekšu? Jelgava? Tukums?
Vai arī grib vest tikai vienā vienīgajā, kur vest bērnu ir prestiži, tāpēc tik absurds apgalvojums?

Geisha  2 8 Esmu tikai par to lai bērni iemācītos vairākas valodas. Mani 2 mazdēli mācās Vācijā vācu skolā vācu valodā. Tur pat jautājums nav kādā valodā bērns mācīsies. Vācijā vācu valoda un punkts. Nepatīk brauc mājās. Skolā māca arī angļu un krievu valodas. Fakultatīvi.
Nez kāpēc mūsējie krievvalodīgie mūžu nodzīvo tā arī neiemācās runāt latviešu valodā. Kur probļema?

Epifanija  6 4 bērni vēl neko nezin par nacionalitāšu kariem, viņiem ir sava pasaule un sava komunicēšana, kaut kas tomēr man pie krieviem simpatizē vairāk, kā pie latviešiem, nav tik kašķīgi

Ellocka  4   Uz rindu jāpiesakās, tiklīdz bērniņš piedzimst, ko arī krievi ir izdarījuši. Ja bērniņš nav piedzimis Rīgas pašvaldībā, tad pēc deklarēšanās. Ja nepatīk Ušakovs, tad pašiem jādeklarējas Rīgā un jāiet balsot. Tikai par ko gan.. Tā tas sanāk, ka krievu vecāki bijuši pirmie, jo padomājuši uz priekšu.. Kāpēc nepriecājamies, ka krievi jau bērnu dārzā mācās latviešu valodā? P.s. ar vienu latviešu valodu Rīgā var atrast tikai mazkvalificētu darbu vai caur sakariem kļūt par ierēdni. Mana meita un viņas draugs nezin krievu valodu (draugs arī latviešu, jo ir lietuvietis), bet strāda tikai angļu valodā.

KostaPinta  4 5 Katra apgūtā valoda ir bagātība. Bet attieksmei kājas aug ģimenē!

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu