Bērna uzturēšana.

Bērns. 21 gads. Studē. Saņem studējošā kredītu. Papildus strādā, maz, bet alga 2x lielāka par kredītu. Dzīvo kopā ar vecākiem.
Jautājums-cik ilgi skaitās vecākiem normāli uzturēt šādu bērnu, t.i. barot un ļaut nepiedalīties komunālajos maksājumos? Kurš ir tas brīdis, kad jāsaka-stop?

Mela    1 Pēc likuma? 24.gadi, ja diena
bet pēc citiem principiem - runat ir mēgināts?

Agatem9  5 7 Man jau liekas prasīt ir no bērna komunālos zem vecāku goda, nekad neprasītu savam bērnam maksāt komunālos....priecāšos, ja sedz savus tēriņus, un kāda attieksme vecākiem pret bērniem, kad viņi vēl nenobrieduši, tādu saņemsim, kad pašiem būs pensijas vecums....dots devējam atdodas, kaut ne vienmēr.

draboss    9 Tā ir viņu ģimenes darīšana.

joens    3 Vēsturiski bērni ir resurss un izdevumi priekš viņiem ir attaisnojami līdz brīdim, kad šo resursu var likt pie darba (es pirmo algu saņēmu jau vasarā pēc pirmās klases beigšanas, tas nekas, ka tie bija vien daži rubļi). Arī mūsdienās mazāk intelektuālās sabiedrībās šis turpina darboties.

Ziids    2 piekrītu drabosam, katras ģimenes privāta darīšana.

Felde    7 Tas katra gimene savadak,citi uztur 40gadigus delinus,.. Ja gimenee runa,kontaktejas,un situacija skaidra,ari 20gadigs jaunietis sapratis,ka sava artava jaiegulda.Ja nemaksas komunalos,iespejams-uzpaikos ledusskapi,nopirks kadu saimnieciba nepieciesamu lietu. Viss nak no gimenes,un pienak laiks klut pieaugusam.

AivarsN    4 Bērni tas ir pensijas fonds. Jo vairāk,jo nodrošinātākas vecumdienas. Tikai naivais šodien var ticēt banku lohotronam par pensiju uzkrājumiem.

Epifanija    8 es personīgi sāku strādāt no 15 gadiem, jo man gribējās lietas, ko man mana ģimene nespēja dot, toties savam bērnam vairāk spiedu uz izglītību un centos materiāli palīdzēt, jo kurš gan cits bērniem palīdzēs, ja ne viņu vecāki, manā gadījumā es biju viena, nenožēloju, viss ir sakārtojies pa smuko, jau sen nedzīvojam kopā, bet atsevišķi un ar atsevišķiem rēķiniem, ja bērnam nokavēsi interesi dzīvot atsevišķi un viņš atklās, cik forši ir pie mammas, no mājas āra vairs nedabūsi...

ne_meklejumos    2 Varbūt tas atkarīgs no ģimenes rocības cik ilgi uzturēt vai palīdzēt saviem bērniem. Viens gan skaidrs, dots devējam atdodas un ar to saprotamas ne tikai materiālās vērtības.

VecmeitaARrunci    1 Pilniigi gimenes lieta.kad vadzis pilns,tas luust.

medusbite3    3 Beerni noveertee Juusu Nesavtiibu un viss sakaartojas, kad pienaak laiks

AivarsN  2 8 Kādreiz vienā mājā dzīvoja vismaz trīs paaudzes. Katram sava loma,visi laimīgi un apmierināti. Tagad ka tik ātrāk izdabūt bērnus no mājas,lai izbaudītu vientulību un vecumdienas pavadītu pansionātā,ja vien no mazās pensijas varēs tādu greznību atļauties.

medusbite3      Visdriizaak nevarees, bet beerns atcereesies, ka tiisaam vinnu pasuutiiji...)))

_Biezaa_oome  1 1 Kamēr studē, tikmēr vecākiem "mazulītis" jāuztur. Līdz 26 gadu vecumam.

Gintauts      Stop var teikt dajebkad. Kaut vai šodien. Ja nepatīk, var arī rīt.

Agatem9    2 Vai tas ir Tavas draudzenes bērns, kurš nepiedalās maksājumos vai tā ir tā sāpe?

av2    4 beerni buus beerni vienmeer.Liidz muuzza galam. Ne jau taada noziimee, ka arii jaafinansee vinnu dziives, bet ssad tad sanaak paliidzeet. No malas skatoties, lai tak pabeidz skolas, saak savu dziivi , apprecaas, buus mazbeerni , viss turpinaasies :)

kvarts    10 Bērni ir nevis jāuztur un jāaudzina par parazītiem, bet gan jānostāda uz kājām, jāiemāca dzīvot, pelnīt, būt kungiem nevis kalpiem...

Felde    2 Ja,berni ir jaiemaca dzivot! 07.21 pievienojos! Te izskaneja-dots devejam.... Akla milestiba netiek atdariita,akla aizbildnieciba,aklas ruupes par berniniem...-tas noved pie vardarbibas,fiziskas vai moralas,bet sadu gadijumu ir lloti daudz,kad miloss mammuks dabun pa degunu,ja neatdod pedejo kapeiku.Zinu pat jaunu sievieti,kura terorize maati-man vajag,dabuun! Es saviem deliem jau sen teicu-pienaks laiks,ar kaaju pa dupsi-aaraa no ligzdas,maacieties lidot! :) Tagad tris pieaugusi viriesi,nepartraukti tur ruupi par mani,intereseejas,gatavi mesties paligaa,lai gan skaidri zina,ka ar mani viss kartiba. Bet ssii sajuta ir fantastiska kad ir tik speciga saikne,lidz ar to-ari ar vedeklinam viss ir kartiba,ari tas ir pasas labakas! Uzskatu-dzive vienmer ir kam jaapietrukst-tad ir merki! Nedrikst atpirkties ar naudu,nolikt visu gatavu,uzturet kadu,kurs pats pelna!

Ziids    4 turpinot Feldi, pārņēma nostaļģija, jo arī mani bērni, izlidoja no ligzdas, kad pēc 9.kl, aizgāja mācīties uz citām skolām, citās pilsētās, līdz ar to , saprata, kā no minimuma iztikt, kā piepelnīties pašiem, kā vēl no tā visa iekrāt, tagad dzīvo savās dzīvēs... bet viņi zin, ka jebkurā brīdī var atgriezties pie manis- mājās, šai sajūtai, domāju, ir jābūt sirdī vienmēr, -drošības sajūtai. Un tikai no vecākiem ir atkarīgs ar kādām vērtībām bērni aizies savās dzīvēs.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu