Atkarība

Atkarība - jautājumi un diskusijas

Datoratkarība bērnam (14)
Vai jūsu bērnam ir atkarība no datora? Kā jūs ciinaties ar šo problēmu?
mans puika ir tikaai triis gadus vecs, bet mees jau nopietni ciinamies ar atkariibu. atljauju buut pie datora tikai paaris stundas, protams ir punjkji un asaras , bet laikam savaadaak nevar, nu jau saak samierinaaties ar ruugto dziives patiesiibu, ka nevarees bezgaliigi seedeet pie datora.... hmmm... nav beernu... nav shii probleema...

bet zinu kam ir. iesaku

1: netureet datoru beerna istabaa... lai pa naktiim vismaz gulj. un neljaut njemt eedienu pie datora. jaaeed kaartiigi pie galda virtuvee.

2: ljaut tam to izmantot ne vairaak par 2 stundaam dienaa. aizliegt pilniigi arii nav ieteicams... beerns var palikt agresiivs un aizveerts pret vecaakiem ja sho prieku pilniigi atnjem.

3: iesaistiit beernu citaas aktivitaatees... veelams aarpus maajas, veelams ar citiem beerniem. piemeeram pulcinjaa. muuzikas, sporta, dejoshana, aktiermeistariiba, rokdarbi visvisaadi... nju kura sfeera vinjam visvairaak tiik.

paveerojiet ko beerns dara pie datora, vai taas ir speeles vai interneta chats vai serfoshana pa izklaides weblapaam... paveerojiet vinja uzvediibu kad juus ieejat istabaa... vai vinjsh sleepj to ko dara uz datora...

cik ilgi ir dators maajaas?

kad beerns dabuu jaunu speeljmantinju, biezhi saakumaa ar to ljoti ljoti aizraujaas, un peec laika apniik... ar datoru var rasties arii atkariiba... bet ja dators ir tikai nesen beerna dziivee... tad varbuut veel nav iistais laiks satraukties...

ja beerna attistiiba saak stagneet, nevirziities uz priekshu, un paliek pret skolu vienaldziigs un sekmes strauji kriitaas... tad protams jaakjeras veersim aiz ragiem...
Datoram jaabuut tikai Tavam...
Beerns driikst vinju lietot tikai tad, kad esi maajaas - nedaudz...
Gan jau vinjsh pats atradiis aizvietotaaju...
Galvenais ar vinju sarunaat...
Nav iespēju ar to cīnīties. Taa ir nopietna slimiiba. Un vajadziiga speciaalista paliidziiba. ··· Atkarība: Datoratkarība bērnam lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Atkarība no datorspēlēm bērnam (11)
Ko darīt, ja bērnam ir atkarība no datorspēlēm?
izmest aaraa datoru un atrast citu nodarbi briivajam laikam. No saakuma stingri kontroleejot, vai taas citas nodarbiibas tiek apmekleetas! Neesmu shajaa lietaa spechuks. Taapeec labaak iegriezies www.narcomania.lv tur jaabuut arii par sho. Mjaa, gatavas atbildes latvieshu valodaa www.narcomania.lv shajaa jautaajumaa neatradu. Ir atrodami linki, kur info anglju valodaa, ja nospiediisi uz shi:

http://www.narcomania.lv/in dex.php?sadala=184&id=164

Be t sadaljaa "Jautaajumi" vari uzdot jautaajumu un domaajams, ka Tev vajadzeetu sanjemt kvalificeetu padomu.
Vispirms -cik gadu bernam? Kā izpaužas šī atkarība? Cik ilgā laika novērots, ka bērns spēlējas tikai ar datorspēlēm? Cik vecs ir beerns? Un cik ilgi vinjsh jau ir atkariigs?

Jo aatraak saaksi kaut ko dariit, jo labaak!
··· Atkarība: Atkarība no datorspēlēm ... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Atkarība no interneta? (13)
Pirms 10 gadiem pirmoreiz apmeklēju oho.lv ,PA sastapu tos pašus nikus, ko šodien. Vai nedomājat, ka jums varētu būt izveidojusies atkarība no interneta?
Es televizoru skatos jau 50 gadus,lūk tā gan ir atkarība! Un Jums? Dzīve vispār ir tikai atkarību virkne. Skatās seriālu vai ikvakara panorāmu - atkarība, iet uz darbu - atkarība, spaida mobilo - atkarība, ēd pusdienas - atkarība, sporto katru dienu - atkarība Tur nav jadoma, tas ir acimredzami. M.L. jautajuma jausams nosodijums uz nicinajuma robezas. Bet viss ir relativi. Kads del ta varbut ar ir palaidis garam iespeju nopelnit miljonu, vel ko, bet kadam citam ta varetu but vieniga iespeja pabut par to, par ko reala nesanak. Svarigi ir gan 1, gan 2.
.
un kas par to? ··· Atkarība: Atkarība no interneta? lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Vai eksistē šokoholiķi? (28)
Es alkoholu nelietoju, arī nesmēķēju un narkotikas nelietoju, bet no šokolādes gan nekādi nespēju atteikties. Un no kafijas arī. Es apzinos, ka gan šokolāde, gan kafija arī ir kaitīgas vielas organismam, bet tā ir kā ...
Kafija un melnā šokolāde tieši otrādi ir vienas no visveselīgākajām vielām cilvēka uzturā. 4 izdzertas tasītes dienā par cik tām reizēm samazināja iespēju saslimt ar sirds slimībām un audzējiem, bet par kakao pulvera (melnā šokolāde) ārstnieciskajām ipašībām jau inki zināja un kakao pupiņas bija vērtīgākas par zeltu. Šinī jautājumā mani izbrīnija tas ka autore kafiju un šokolādi uzskata par kaitīgām vielām.Ja tā padomā dzīvot vispār ir kaitīgi!:D
Visu vajag lietot ar mēru,jo ari ja izdzersi dienā 10 litrus ūdens tas arī var būt kaitīgi!
Baudvielas. Ļoti ātri var atradināties, ja grib. Bet vai vajag? Kāpēc atteikties no šī prieka, ja lieto ar mēru. Klausi Torpeedi...vienu reizi piekriitu vinjam. Man arī garšo. Saldumi ne tikai kompensē mīlestības trūkumu,bet ir galvenais enerģijas avots smadzenēm. Visi ģēniji bijuši saldummīļi. Ja smadzenes daudz nelieto,tad arī saldumi nepatīk. ··· Atkarība: Vai eksistē šokoholiķi? lasīt visu diskusiju (28 atbildes) –»
Telefona spaidīšanas atkarība (15)
Jūs zināt, kādu gadījumu, kad kāds būtu izārstējies no telefona spaidīšanas (nu, tipa, iet pa ielu pāri pie sarkanā, jo to nemaz neredz, jo iegrimis telefona spaidīšanā vai neinteresē sarunāties ar dzīviem cilvēkiem ...
Piebrauc ar mašīnu tā lēnām un klusi klāt, un kārtīgi nopīpini pie auss. Pēc tam bailēs izmestajam telefonam pārbrauc pāri.

:)
...nav nekas vienkāršāks--- nevaig bolīties un šausmināties par to sīci bet "bakstīt“ un aizrādīt...un visiem, nevis vienai aptrakušai taņai, vai onkam...šoferiiši var ari uzpīpināt, tjipa- lai izvairītos no avārijas... Ārstēt var to, kurš slims. Bet muļķis ir uz palikšanu... Zinu tikai vienu gadījumu, kā mamma izārstēja savu 10 gadīgu bērnu - vienkārši esošo moderno telefonu atņēma un pretī iedeva 15 gadīgu vecu telefonu (foto kameras tajā nebija, internets nebija). Viņiem telefons bija vajadzīgs tikai un vienīgi, lai sazinātos, ja tas ir nepieciešams posmā starp skolu un mājām (nokavēja skolas autobusu, kaut kas ir pazudis u.t.t).
Kā viņa pati teica, ļoti labas zāles!
Skolā uzlabojās sekmes, mājās sāka lasīt grāmatas un skolotāja arī bija apmierināta, skolas autobusu nekavēja.
p.s. Mani vairāk šausmina, kā t cilvēki spēj tik skaļu mūziku klausīties austiņās, ja es to normāli pat dzirdu sēžot autobusā nākošā krēslu rindā.
Un tad nav jābrīnās ka ir tie saucamie KOKO-tāji!
palīdzēt var tikai iekļūstot CSN: Citādi laikam nekādi!:) ··· Atkarība: Telefona spaidīšanas atkarība lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Atkarība no ALPRAZOLAM (26)
Jautājums stāstījuma formā, ,, ,-ja starp mums ir kāds cilvēciņš, kurs jel kad lietojis ALPRAZOLAM, atsaucies. Vēlos parunāt par šīm ``zālītēm``-lietošanu, lietošanas ilgumu, smaguma formām, traucējumiem un, ...
ir veerts noskatiities filmu "requiem for a dream" - labaakaa sadziives narkotiku (zaalju) lietosanas probleemu atspoguljojoshaa filmu kaadu esmu redzeejis. vienīgais ko nevar lietot kopā ar šnabi ir ANtidepresanti Pirmkaart no alprozalama atkariibas var atbriivoties.Otrkaart pats galvenais censties nepalielinaat devu, leenaam to samazinaat un paariet uz kaadu citu shiis grupas medikamentu.
Treshkaart tas viss jaanoskaidro pie aarsta.
Dažas reizes palietoju. Iedarbība efektīga, tikpat kā uzreiz patīkams raslabons. Nepieradu gan, bet tas laikam tapēc, ka tikai dažas reizes lietoju. baltsriits, nu tad atsuuti pie manis-veel vienas duras! Es sho preparaatu esmu esmu lietojusi gadiem.
Zini, kas ir suudiigaakais shai epopejaa?Tas, ka tu sevi pasniedz kaa guru.
Sievietei, par kuru runaa, noteikti ir probleemas.Bet vai taas rada alprozalams, tas nu ir stipri vien apshaubaami.
p.s. jociigi, bet nekaadu pofigismu no alprozalama maniijusi neesmu.
p.p.s. izlasiet maija meenesha zjurnaalu TAKA un naaciet ciemos!:)
··· Atkarība: Atkarība no ALPRAZOLAM lasīt visu diskusiju (26 atbildes) –»
Interneta atkarība - kā atbrīvoties? (13)
Kā izārstēties no interneta atkarības? Darbs saistīts ar internetu.. :(
katram cilvēkam ir noteikts skaits atkarību... vienu atmetīsi, cita nāks vietā. Vienīgais padoms, no savas pieredzes- pārvērt jebkuru atkarību par darbu... laikam izņēmums būtu sabiedrībai kaitīgas atkarības, neieteiktu spēļu automātatkarīgiem. Šaja gadījumā internets ir viens no pateicīgiem šobrīd, lai ar šo atkarību gūtu arī ienākumus. Protams nāksies pamācīties, bet nu nav tā trakākā. Ir tāds laikmets..
Vai paskatoties šobrīd uz ielas jauniešus ar mobiliem rokās nešķiet, ka arī tā ir atkarība- rakstīt nemitīgi īsziņas..? Citi bez gala un malas šobrīd runā pa telefonu, kaut arī nekā būtībā nav ko teikt, tajā vietā, lai tiktos reālajā dzīvē un atrastos blakus. Tas pats ar lielu daļu cilvēku, kuri vairs nemeklē normālas attiecības, bet samierinās ar komunikāciju, kur spēlē abas puses šo iedomāto ideālu šaurā spektrā pēc otras puses pieprasījuma...
mainīt darbu. ja darbs saistits ar internetu,tad nesaprotu,ko velies aarstet.Var iet stradat par seetnieku,masieri,pardeveju.Tur internets varbut nebus pieejams.Ja domata atkariba no OHO,tad kapecs,no sejienes tikai ar kajam pa prieksu,var kaut 5 reizes appreceties,vienalga atgriezisies te. Kāpēc dzēsi savu niku?

Par jaut.>
Kā izpaužas tava atkarība?
sāk ārstēšanos - izdzēšas.... ··· Atkarība: Interneta atkarība - kā ... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Gribēji palielīties un nebija kam ?
Uzmanības deficīta sindroms ?
Apkārtesošie tantuki nenovērtē ?

Nu, nu .... :)
Ja tas ir saprata robežās tad kapēc ne,man tā nav atkarība,kad gribu iedzeru un zinu gan mēru,laiku un cik varu izdert. Kāda tur atkarība- dzīves svinēšana. Stulbi pie Pētera noiet pie labas veselības ;-) Neticu, ka pats jautātājs reāli satraucies. Vienīgais kritērijs ir pašsajūta un dzīves kvalitāte. Ja process ir baudai, tad to nevajadzētu izbojāt ar kādiem pašpārmetumiem. Atkarības slimība paliek atkarības slimība. Vienalga pēc cik gadiem atsākot lietot alkaholu (vai citu atkarību izraisošu vielu) tu iesēdies vilcienā, kas iet uz elli. Nav nozīmes vai lieto super labu dzērienu, vai cigaru... rezultāts viens, tikai laika jautājums.... Vairums no tiem, kas sevi pieskaita pie dzērājiem, nemaz nav dzērāji. Lai kļūtu par īstu alkoholiķi, jāpaiet vismaz diviem desmitiem gadu. Es par tādu kļuvu četrdesmit piecu gadu vecumā un vēl ne reizi neesmu to nožēlojis.(C) Čārlzs Bukovskis

http://www.skats.lv/izklaide/10-ciniski-citati-no-geniala-alkoholika-bukovska-stastiem.d?id=46339365
#ixzz3j4qNkUVa

P.S. Pēc dažu kritērijiem iznāk, ka lielākā daļa itāliešu un franču nācijas ir atkarīgie un alkoholiķi? Domāju, ka vismaz puse no viņiem nevar iedomāties savu dienišķo ikdienas maltīti bez glāzes vīna. Tā robeža gan jau ir tāda slidena, bet pospadomju telpā ne vienmēr tiek atšķirts dzēriena baudīšana no dzeršanas (atceros klasisko argumentu šajā sakarā, ka A.Upītis arī esot baudījis melno balzāmu katru vakaru, kamēr bez tā vairs nav spējis), tikai pēdējā desmitgadē "alkoholam- fui!" vietā ieviešas izpratne un izglītošana par dzērienu baudīšanu (viskija klubi, vīna kursi u.tml.)
··· Atkarība: Atkarība no laba alko un ... lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Azartspēļu atkarība - kā pārtraukt? (16)
Sveiki, speleju azartspēles, ka lai atmet? pats nespeju! help!
Nav efektīvas metodes no malas. Pašam jātiek galā un jāpārtrauc spēlēt. Spēļu bizness ir ļoti precīzi aprēķināts matemātiski, gala rezultātā vinnē vienīgi spēļu īpašnieki. Ja vēlies atbrīvoties palūdz palīdzību Dieviņam, ja nevēlies, turpini čomiskās attiecības ar Nelabo. Bēdz no realitātes citā pasaulē, jāsaprot no kā bēdz. Aizvieto ar kaut ko patīkamu, bet ne tik kaitīgu. Pirmkār pašam atkarīgajam jāvēlās tikt vaļā no atkarības
Otrkārt Minesotas programma ir viena no efektīvākajām atkarību ārstēšanā
Patīk azartspēles, ekšens? Tak uzliec kādam mednieku bariņam kasti šņabja, lai viņi pēc tam patrenkā. Ja tiksi ārā dzīus, varēsi usskatīt to par lielo džekpotu. ··· Atkarība: Azartspēļu atkarība - kā ... lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Azartspēļu atkarība, kā no tās izārstēties? (29)
Vai cilveks kurs vairakus gadus cieš no azartspēļu atkaribas var izarsteties? Ir izgajis programmas, bet ka notiek gimene kads konflikts. .. vins visu aizmirst un turpina. .. nav tas tik biezi ka agrak, tacu zaudejumi paliek ti pasi. ...
Domāju, ka nevar izārstēties. Manā draugu un paziņu lokā ir trīs spēlmaņi. Dažas īpašības:
1. Viņi visi ir čakli un strādīgi, lai tiktu pie naudas, ko aiznest uz kazinčiku
2. Neviens no viņiem nelieto alkoholu
3. Viņi visi melo par savām un ģimenes finansēm. Atšķirībā no alkoholiķa meliem viņu meli ir daudz rafinētāki, jo viņi melo ,,skaidrā,,. Aizņemtības dēļ palūdzu, lai aizdzen manu auto uz servisu savērsuma regulēšanai. Atdzina atpakaļ, viss izdarīts un ar rēķinu, tikai izrādījās, ka manam auto nekas nebija darīts, bet bija remontēts cits auto par kuru viņš bija paspējis paņemt arī naudu.
4. Tagad pats labākais. Viens no viņiem excelī saliek kurā kazinčikā, kurā datumā un cik ir pagrūdis. Atbilde uz jautājumu, kāda ir gada bilance: mīnus 80 K latu
Ja skaidrā prātā gada laikā var aiznest uz iestādi 80 K latu, tad diez vai te būs kāda vienkārša pamācība kā izārstēties
Tā ir tikai izlaidība un nekas vairāk.Vajag strādāt pa 19.stundām diennaktī un aizmirsīsies visas azartspēles.Man ,piemēram,nav laika pat kārtis rokās paņemt,kur nu vēl spēlēt. Vispār jau izskatās, ka ģimenes nesaskaņas problēmas grib novelt uz atkarību, bet patiesībā problēmu ir krietni vairāk. Ja jau programmas izgājis, bet konflikti turpinās, loģiski, cilvēks neredz jēgu, kāds labums no tā, ka viņš mazāk spēlē. Tāpat kaut kas nav labi, un atiet kuģīts jūriņā. Kāpēc ir konflikti? Viņš par maz srādā, naudu pelna, ar bērniem ņemas? Kas ir pārmetumu cēlonis? Varbūt sākumā vajag citas problēmas atrisināt un tad ķerties pie atkarības likvidēšanas? Nu neatteiksies viņš no atkarības, ja mājās nebūs harmonija, miera osta, turpināsies skandāli. Ar to negribu teikt, ka pats viņš nav vainojams arī pie tiem strīdiem, taču pagale viena nedeg, arī sieviete ir līdzvainīga, ja piedalās šādās konfliktattiecībās un ļauj ar sevi konfliktēt. ja ir iziets psi.terapijas kurs...
un raditas noturigas (zinami) nostatnes(nespelet),tad pie noteiktiem apstakliem atkariba palenam atkapsies(iestaigata velmju tacina palenam aizaugs)!
Jasaprot tas ,ka mes visi esam "atkaribnieki"-,atkaribas divu veidu-,kuras ir kaitnieciskas pasai personai, vai videi,soc.kult.,ar kura atkaribnies saskaras.
Atkariba-,var but rakstiba,stilistika,domasana,runasana,cukura,kajijas,konfeksu lietosana ,darit noteiktas fiziskas vai psih.darbibas,ricibas(sablonveidiba) utt.,viss tas radits dabai,ka norise, ka iegut baudama,mieriguma,stabilitates,viegluma utt. sajutu fonu.Tas kaitnieciskums ir aplis,pa kuru nemitigi noris " atkariba",bez radosa elementa,nerv.impulsu parviet.sasaiste pa vienu un to pasu sinapt.celu.,
ta ka atkaribas,ta ir dabas ielikta paradiba,to appiet nav iespejami(ka energijas taupibas likums,iesana pa mazakas pretestibas celu-,neirologiski),to var aizvietot-,ar citu atkaribu,kura mazak kaitnieciska personai!
Ja atgriezoties pie azartspelu atkaribas,to butu jaaizvieto ar ko citu,piem.futbola speli,glezniecibas sekciju vai ko citu..utt.utt.
Tas atkartosanos nosaka dominantes stiprums-,kura atkariba specigaka,ta ari privale,vai pie noteiktiem apstakliem izpauzas(izlec ara).
Ja būs motivācija, tad izbeigs.
cilvēki, kuri cenšas viņiem palīdzēt, vairāk cieš kā viņi paši.
··· Atkarība: Azartspēļu atkarība, kā no ... lasīt visu diskusiju (29 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu