Atkarība

atkarība foto attēls

Atkarība - jautājumi un diskusijas

Datoratkarība bērnam (14)
Vai jūsu bērnam ir atkarība no datora? Kā jūs ciinaties ar šo problēmu?
mans puika ir tikaai triis gadus vecs, bet mees jau nopietni ciinamies ar atkariibu. atljauju buut pie datora tikai paaris stundas, protams ir punjkji un asaras , bet laikam savaadaak nevar, nu jau saak samierinaaties ar ruugto dziives patiesiibu, ka nevarees bezgaliigi seedeet pie datora.... hmmm... nav beernu... nav shii probleema...

bet zinu kam ir. iesaku

1: netureet datoru beerna istabaa... lai pa naktiim vismaz gulj. un neljaut njemt eedienu pie datora. jaaeed kaartiigi pie galda virtuvee.

2: ljaut tam to izmantot ne vairaak par 2 stundaam dienaa. aizliegt pilniigi arii nav ieteicams... beerns var palikt agresiivs un aizveerts pret vecaakiem ja sho prieku pilniigi atnjem.

3: iesaistiit beernu citaas aktivitaatees... veelams aarpus maajas, veelams ar citiem beerniem. piemeeram pulcinjaa. muuzikas, sporta, dejoshana, aktiermeistariiba, rokdarbi visvisaadi... nju kura sfeera vinjam visvairaak tiik.

paveerojiet ko beerns dara pie datora, vai taas ir speeles vai interneta chats vai serfoshana pa izklaides weblapaam... paveerojiet vinja uzvediibu kad juus ieejat istabaa... vai vinjsh sleepj to ko dara uz datora...

cik ilgi ir dators maajaas?

kad beerns dabuu jaunu speeljmantinju, biezhi saakumaa ar to ljoti ljoti aizraujaas, un peec laika apniik... ar datoru var rasties arii atkariiba... bet ja dators ir tikai nesen beerna dziivee... tad varbuut veel nav iistais laiks satraukties...

ja beerna attistiiba saak stagneet, nevirziities uz priekshu, un paliek pret skolu vienaldziigs un sekmes strauji kriitaas... tad protams jaakjeras veersim aiz ragiem...
Datoram jaabuut tikai Tavam...
Beerns driikst vinju lietot tikai tad, kad esi maajaas - nedaudz...
Gan jau vinjsh pats atradiis aizvietotaaju...
Galvenais ar vinju sarunaat...
Nav iespēju ar to cīnīties. Taa ir nopietna slimiiba. Un vajadziiga speciaalista paliidziiba. ··· Atkarība: Datoratkarība bērnam lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Atkarība no datorspēlēm bērnam (11)
Ko darīt, ja bērnam ir atkarība no datorspēlēm?
izmest aaraa datoru un atrast citu nodarbi briivajam laikam. No saakuma stingri kontroleejot, vai taas citas nodarbiibas tiek apmekleetas! Neesmu shajaa lietaa spechuks. Taapeec labaak iegriezies www.narcomania.lv tur jaabuut arii par sho. Mjaa, gatavas atbildes latvieshu valodaa www.narcomania.lv shajaa jautaajumaa neatradu. Ir atrodami linki, kur info anglju valodaa, ja nospiediisi uz shi:

http://www.narcomania.lv/in dex.php?sadala=184&id=164

Be t sadaljaa "Jautaajumi" vari uzdot jautaajumu un domaajams, ka Tev vajadzeetu sanjemt kvalificeetu padomu.
Vispirms -cik gadu bernam? Kā izpaužas šī atkarība? Cik ilgā laika novērots, ka bērns spēlējas tikai ar datorspēlēm? Cik vecs ir beerns? Un cik ilgi vinjsh jau ir atkariigs?

Jo aatraak saaksi kaut ko dariit, jo labaak!
··· Atkarība: Atkarība no datorspēlēm bērnam lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Telefona spaidīšanas atkarība (15)
Jūs zināt, kādu gadījumu, kad kāds būtu izārstējies no telefona spaidīšanas (nu, tipa, iet pa ielu pāri pie sarkanā, jo to nemaz neredz, jo iegrimis telefona spaidīšanā vai neinteresē sarunāties ar dzīviem cilvēkiem blakus, bet sarakstās...
Piebrauc ar mašīnu tā lēnām un klusi klāt, un kārtīgi nopīpini pie auss. Pēc tam bailēs izmestajam telefonam pārbrauc pāri.

:)
...nav nekas vienkāršāks--- nevaig bolīties un šausmināties par to sīci bet "bakstīt“ un aizrādīt...un visiem, nevis vienai aptrakušai taņai, vai onkam...šoferiiši var ari uzpīpināt, tjipa- lai izvairītos no avārijas... Ārstēt var to, kurš slims. Bet muļķis ir uz palikšanu... Zinu tikai vienu gadījumu, kā mamma izārstēja savu 10 gadīgu bērnu - vienkārši esošo moderno telefonu atņēma un pretī iedeva 15 gadīgu vecu telefonu (foto kameras tajā nebija, internets nebija). Viņiem telefons bija vajadzīgs tikai un vienīgi, lai sazinātos, ja tas ir nepieciešams posmā starp skolu un mājām (nokavēja skolas autobusu, kaut kas ir pazudis u.t.t).
Kā viņa pati teica, ļoti labas zāles!
Skolā uzlabojās sekmes, mājās sāka lasīt grāmatas un skolotāja arī bija apmierināta, skolas autobusu nekavēja.
p.s. Mani vairāk šausmina, kā t cilvēki spēj tik skaļu mūziku klausīties austiņās, ja es to normāli pat dzirdu sēžot autobusā nākošā krēslu rindā.
Un tad nav jābrīnās ka ir tie saucamie KOKO-tāji!
palīdzēt var tikai iekļūstot CSN: Citādi laikam nekādi!:) ··· Atkarība: Telefona spaidīšanas atkarība lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Atkarība no ALPRAZOLAM (26)
Jautājums stāstījuma formā, ,, ,-ja starp mums ir kāds cilvēciņš, kurs jel kad lietojis ALPRAZOLAM, atsaucies. Vēlos parunāt par šīm ``zālītēm``-lietošanu, lietošanas ilgumu, smaguma formām, traucējumiem un, ,diemžēl-atkarību, no kuras...
vienīgais ko nevar lietot kopā ar šnabi ir ANtidepresanti Pirmkaart no alprozalama atkariibas var atbriivoties.Otrkaart pats galvenais censties nepalielinaat devu, leenaam to samazinaat un paariet uz kaadu citu shiis grupas medikamentu.
Treshkaart tas viss jaanoskaidro pie aarsta.
Dažas reizes palietoju. Iedarbība efektīga, tikpat kā uzreiz patīkams raslabons. Nepieradu gan, bet tas laikam tapēc, ka tikai dažas reizes lietoju. Domāju, ka pieradumu ir radījušas Jūsu iedomas par pieradumu! Tas nav tas medikaments, kas bieži rada pieradumu, protams lietojot tikai nepieciešamības gadījumā, nevis kā "dienišķo maizīti "!!! A kam anotācija domāta?
No jebkuras atkarības iespējams izārstēties..vajag motivāciju un gribēt.
··· Atkarība: Atkarība no ALPRAZOLAM lasīt visu diskusiju (26 atbildes) –»
Interneta atkarība - kā atbrīvoties? (13)
Kā izārstēties no interneta atkarības? Darbs saistīts ar internetu.. :(
mainīt darbu. Tas esot tāpat kā ar saldumiem...ja
loti gribas,vajagot ēst tikai tos...kamēr ,,piegriežas"...
ja darbs saistits ar internetu,tad nesaprotu,ko velies aarstet.Var iet stradat par seetnieku,masieri,pardeveju.Tur internets varbut nebus pieejams.Ja domata atkariba no OHO,tad kapecs,no sejienes tikai ar kajam pa prieksu,var kaut 5 reizes appreceties,vienalga atgriezisies te. Kāpēc dzēsi savu niku?

Par jaut.>
Kā izpaužas tava atkarība?
Kā var būt atkarība šajā gadījumā? Tad jau tas vairāk saistīts ar darbaholismu :) ··· Atkarība: Interneta atkarība - kā... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Gribēji palielīties un nebija kam ?
Uzmanības deficīta sindroms ?
Apkārtesošie tantuki nenovērtē ?

Nu, nu .... :)
Ja tas ir saprata robežās tad kapēc ne,man tā nav atkarība,kad gribu iedzeru un zinu gan mēru,laiku un cik varu izdert. Kāda tur atkarība- dzīves svinēšana. Stulbi pie Pētera noiet pie labas veselības ;-) Neticu, ka pats jautātājs reāli satraucies. Vienīgais kritērijs ir pašsajūta un dzīves kvalitāte. Ja process ir baudai, tad to nevajadzētu izbojāt ar kādiem pašpārmetumiem. Atkarības slimība paliek atkarības slimība. Vienalga pēc cik gadiem atsākot lietot alkaholu (vai citu atkarību izraisošu vielu) tu iesēdies vilcienā, kas iet uz elli. Nav nozīmes vai lieto super labu dzērienu, vai cigaru... rezultāts viens, tikai laika jautājums.... Vairums no tiem, kas sevi pieskaita pie dzērājiem, nemaz nav dzērāji. Lai kļūtu par īstu alkoholiķi, jāpaiet vismaz diviem desmitiem gadu. Es par tādu kļuvu četrdesmit piecu gadu vecumā un vēl ne reizi neesmu to nožēlojis.(C) Čārlzs Bukovskis

http://www.skats.lv/izklaide/10-ciniski-citati-no-geniala-alkoholika-bukovska-stastiem.d?id=46339365
#ixzz3j4qNkUVa

P.S. Pēc dažu kritērijiem iznāk, ka lielākā daļa itāliešu un franču nācijas ir atkarīgie un alkoholiķi? Domāju, ka vismaz puse no viņiem nevar iedomāties savu dienišķo ikdienas maltīti bez glāzes vīna. Tā robeža gan jau ir tāda slidena, bet pospadomju telpā ne vienmēr tiek atšķirts dzēriena baudīšana no dzeršanas (atceros klasisko argumentu šajā sakarā, ka A.Upītis arī esot baudījis melno balzāmu katru vakaru, kamēr bez tā vairs nav spējis), tikai pēdējā desmitgadē "alkoholam- fui!" vietā ieviešas izpratne un izglītošana par dzērienu baudīšanu (viskija klubi, vīna kursi u.tml.)
··· Atkarība: Atkarība no laba alko un... lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Azartspēļu atkarība - kā pārtraukt? (16)
Sveiki, speleju azartspēles, ka lai atmet? pats nespeju! help!
Nav efektīvas metodes no malas. Pašam jātiek galā un jāpārtrauc spēlēt. Spēļu bizness ir ļoti precīzi aprēķināts matemātiski, gala rezultātā vinnē vienīgi spēļu īpašnieki. Ja vēlies atbrīvoties palūdz palīdzību Dieviņam, ja nevēlies, turpini čomiskās attiecības ar Nelabo. Pirmkār pašam atkarīgajam jāvēlās tikt vaļā no atkarības
Otrkārt Minesotas programma ir viena no efektīvākajām atkarību ārstēšanā
Patīk azartspēles, ekšens? Tak uzliec kādam mednieku bariņam kasti šņabja, lai viņi pēc tam patrenkā. Ja tiksi ārā dzīus, varēsi usskatīt to par lielo džekpotu. Bēdz no realitātes citā pasaulē, jāsaprot no kā bēdz. Aizvieto ar kaut ko patīkamu, bet ne tik kaitīgu. ··· Atkarība: Azartspēļu atkarība - kā... lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Azartspēļu atkarība, kā no tās izārstēties? (29)
Vai cilveks kurs vairakus gadus cieš no azartspēļu atkaribas var izarsteties? Ir izgajis programmas, bet ka notiek gimene kads konflikts. .. vins visu aizmirst un turpina. .. nav tas tik biezi ka agrak, tacu zaudejumi paliek ti pasi....
Domāju, ka nevar izārstēties. Manā draugu un paziņu lokā ir trīs spēlmaņi. Dažas īpašības:
1. Viņi visi ir čakli un strādīgi, lai tiktu pie naudas, ko aiznest uz kazinčiku
2. Neviens no viņiem nelieto alkoholu
3. Viņi visi melo par savām un ģimenes finansēm. Atšķirībā no alkoholiķa meliem viņu meli ir daudz rafinētāki, jo viņi melo ,,skaidrā,,. Aizņemtības dēļ palūdzu, lai aizdzen manu auto uz servisu savērsuma regulēšanai. Atdzina atpakaļ, viss izdarīts un ar rēķinu, tikai izrādījās, ka manam auto nekas nebija darīts, bet bija remontēts cits auto par kuru viņš bija paspējis paņemt arī naudu.
4. Tagad pats labākais. Viens no viņiem excelī saliek kurā kazinčikā, kurā datumā un cik ir pagrūdis. Atbilde uz jautājumu, kāda ir gada bilance: mīnus 80 K latu
Ja skaidrā prātā gada laikā var aiznest uz iestādi 80 K latu, tad diez vai te būs kāda vienkārša pamācība kā izārstēties
Vispār jau izskatās, ka ģimenes nesaskaņas problēmas grib novelt uz atkarību, bet patiesībā problēmu ir krietni vairāk. Ja jau programmas izgājis, bet konflikti turpinās, loģiski, cilvēks neredz jēgu, kāds labums no tā, ka viņš mazāk spēlē. Tāpat kaut kas nav labi, un atiet kuģīts jūriņā. Kāpēc ir konflikti? Viņš par maz srādā, naudu pelna, ar bērniem ņemas? Kas ir pārmetumu cēlonis? Varbūt sākumā vajag citas problēmas atrisināt un tad ķerties pie atkarības likvidēšanas? Nu neatteiksies viņš no atkarības, ja mājās nebūs harmonija, miera osta, turpināsies skandāli. Ar to negribu teikt, ka pats viņš nav vainojams arī pie tiem strīdiem, taču pagale viena nedeg, arī sieviete ir līdzvainīga, ja piedalās šādās konfliktattiecībās un ļauj ar sevi konfliktēt. Ja būs motivācija, tad izbeigs.
cilvēki, kuri cenšas viņiem palīdzēt, vairāk cieš kā viņi paši.
ja ir iziets psi.terapijas kurs...
un raditas noturigas (zinami) nostatnes(nespelet),tad pie noteiktiem apstakliem atkariba palenam atkapsies(iestaigata velmju tacina palenam aizaugs)!
Jasaprot tas ,ka mes visi esam "atkaribnieki"-,atkaribas divu veidu-,kuras ir kaitnieciskas pasai personai, vai videi,soc.kult.,ar kura atkaribnies saskaras.
Atkariba-,var but rakstiba,stilistika,domasana,runasana,cukura,kajijas,konfeksu lietosana ,darit noteiktas fiziskas vai psih.darbibas,ricibas(sablonveidiba) utt.,viss tas radits dabai,ka norise, ka iegut baudama,mieriguma,stabilitates,viegluma utt. sajutu fonu.Tas kaitnieciskums ir aplis,pa kuru nemitigi noris " atkariba",bez radosa elementa,nerv.impulsu parviet.sasaiste pa vienu un to pasu sinapt.celu.,
ta ka atkaribas,ta ir dabas ielikta paradiba,to appiet nav iespejami(ka energijas taupibas likums,iesana pa mazakas pretestibas celu-,neirologiski),to var aizvietot-,ar citu atkaribu,kura mazak kaitnieciska personai!
Ja atgriezoties pie azartspelu atkaribas,to butu jaaizvieto ar ko citu,piem.futbola speli,glezniecibas sekciju vai ko citu..utt.utt.
Tas atkartosanos nosaka dominantes stiprums-,kura atkariba specigaka,ta ari privale,vai pie noteiktiem apstakliem izpauzas(izlec ara).
Tā ir tikai izlaidība un nekas vairāk.Vajag strādāt pa 19.stundām diennaktī un aizmirsīsies visas azartspēles.Man ,piemēram,nav laika pat kārtis rokās paņemt,kur nu vēl spēlēt. ··· Atkarība: Azartspēļu atkarība, kā no tās... lasīt visu diskusiju (29 atbildes) –»
Līdzekļi spaisa lietotāju ārstēšanai - nauda vējā? (36)
Šodien TV teica,ka paliela summa no tā jau trūcīgā veselības ministrijas budžeta tiks piešķirta spaisa lietotāju ārstēšanai.Tas ir spļāviens to sejās,kam tā aprūpe un ārstēšana tiešām nepieciešama vai kā?Tik daudz cilvēku ar veselības...
Padomju laikos bij tāds jauks iestādījums LTP (ļečebno trudovoj profilaktorij). Kā nedokļu maksātājs esmu ar mieru investēt tādos. Tur visus tos spisiķus sadzīt, i lai tamborē. Atslabstiet... VM vienkārši ir atradusi "pamatojumu". uz kā pamata vēl notralināt 1,5 miljonus:) Spais, tas ir tikai leģitīms pamats, kapēc vajag vel naudas... Shitos var izaarsteet tikai aizshujot vinjiem mutes. Vai liekot sev izrakt braalju kapus liidztekus alkonautiem. Iespējams, ka vējā gan. Diemžēl mums, nododokļu maksātājiem, neviens nejautās, vai piekrītam tādam lēmumam. Bet kad mēs būsim veci un nevarīgi, tad būs tā: atvainojiet pensijas jums nebūs, nav kas pelna. šitos spaisiķus jāsūta uz zemes darbiem pie lauksaimniekiem, ar fizisku darbu ātri veselību atgūs! ··· Atkarība: Līdzekļi spaisa lietotāju... lasīt visu diskusiju (36 atbildes) –»
Par azartspēlēm - kā pārdzīvot, samierināties ar zaudējumiem? (27)
Gan jau ir šeit ļaudis, kas spēlējuši un zaudējuši. Esmu diemžēl viens no tiem. Sajūtas briesmīgas, kad pāris stundās zaudē mēneša ienākumus un vairāk, faktiski - sava darba augļus. Pie tam, spēlējot ar prātu, nevis haotiski - zaudējums...
Vieniem elles filiāles ir kazino ..citiem - dzimtsarakstu nodaļas :D Ja gribi zaudēt visu ,kas mājās ,kabatā ,gimenē ,tad uz preikšu -spēlē un zaudēsi arī prātu.Ja ,kaut kas galviņā vēl palicis,ej ar līkumu tai iestādei ,tur neviens nevinnē .Es nespēlēju ,mans bijušais vīrs ir zaudējis visu un vairs bez tā nevar dzīvot ,pilnīgi slims cilvēks.Tas ierauj kā tvarā ,ārā tiek tikai retais. Divās stundās izmīst menešalgu un to vēl nosauc par "prātīgu spēlēšanu" ??? Kazino ir feina izklaide turīgiem cilvēkiem, lai labi pavadītu laiku. Bet ir jābūt ļoti neizglītotam, lai uz kazino ietu vinnēt. Visas spēles tur izprojektētas tā, lai ilgākā laika nogrieznī kazino būtu plusos. Ir dažādas matemātiskas fiškas, ar kuru palīdzību var zaudēt lēnāk nekā citi...
Par lohiem, kas savu algu ieber spēļu automātos vispār nav vērts runāt, tur pat izklaide 0...
..ir viens variants kā 100% kazino vinnēt. (c)

es arī zinu. Ir jākļūst par kazino īpašnieku
··· Atkarība: Par azartspēlēm - kā pārdzīvot,... lasīt visu diskusiju (27 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu