Vietas došana autobusā

iespējams ka jāsāk ar sevi?
No rītu braucu ar autobusu,visi bērni kas sakāpa, apsēdās.Neskatoties ka vēlāk iekāpa omes , neviens nepiecēlās un vietu neiedeva,tai skaitā arī manējais.Neko darīt , slējos pati kājās un palīdzēju vienai omei apsēsties.Ticat vai nē, bet arī pārējās omes dabūja sēdvietas-piebildīšu, ka bez burkšķēšanas un pārmetumiem.

elzii      Savējam neesi tātad iemācījusi cienīt vecākus cilvēkus. Būtu pa ļocku sadevusi, pati piecēlusies un bērnu piecēlusi, lai mācās no piemēra un neiedomājās, ka varēs sēdēt, kamēr 70-gadīgam tantukam ir kājās jāstāv.

VECA_PIEPE      Vecā, labā anekdote te nu būtu vietā.
Autobusā iekāpj gados vecāka kundzīte, kāds puisītis pieceļas un piedāvā savu sēdvietu, uz ko kundzīte atbild: ,,Sēdi, sēdi dēliņ, vecumdienās izstāvēsies!,,

elzii      Tas viss ir jauki un forši, tikai kā, lai viņš savu rīcību iemācās apzināties, ja lielākoties ir vests ar mašīnu un nezin kā rīkoties?:) tas mulsums laikam ar to izskaidrojams :)

selnija_    1 Omēm agri no rītiem, kad darba tauta brauc uz darbu, vispār būtu mājās jāpasēž. Bet šīm tak miegs nenāk, gribas tusiņu, burziņu.
Var taču braukāt visu dienu šurpu turpu, bet nē: vajag agrāk no rīta.

CatNap  2   shitas ir koks ar diviem galiem. ir jaieaudzina saprashana, bet.. kad pameeghinaaju taas beernu smagas skolas un sporta, un veel citu nodarbiibu somas pacelt, ko vinjam reizeem vienaa piegaajienaa nakas nest visau dienai - pat nevaru pacelt - iet apkraavushies kaa eezeliishi. un ome varetu uz tirgu tieshaam braukt peec 9.

cariba14  1   būtu Jūs tās bērnu mugursomas paturējuši,noteikti smagakas par Jūsu somiņām:)manam bērnam nu noteikti,knapi spēju pacelt...tad arī pašas censtos vairāk sēdēt un par vecakiem cilvēkiem nedomātu.....Un bērni ar savam mugursomām aizņem 2 cilvēku vietas.Bet tas ir pieļaujams tikai tādos gadījumos!!!!Pārējos gadījumos vai nu jāpieceļ paši,vai jārāda ar piemēru!!!Un ja viņi ir barā,tad pat tie pieklājīgāki negribēs izcelties...ar tādām pašapziņām viņi mums aug un baidās būt apsmieti....

jodo      Nu ta padarīsim sīkos par vecīšiem uzreiz - lai ir somas uz ritentiņiem ;)

babyjag      nez, man liekas stulbi kadu laist sedet tikai del vecuma..
nav jau taa, ka nelaizhu, bet man reizem vnk neizturami sap viena peda, taa, ka pilnigi asaras acis rieshas, tad gan es labak uzklausu apvainojumus par iedomigo, neaudzinato damiti, bet palieku sezham.. galu gala - ari es par braucienu maksaju un tiesibas uz sedvietu visiem ir vienadas.

Saksi    1 Piepe, ta nav anekdote, es to esmu dzīrdējusi labu laiku atpakaļ autobusā.Kad iekāpa sieviete cienījamos gados kasiere aizrādīja pusaudzim. Un tad es dzīrdēju sievieti sakam "sēdi, sēdi bērniņ, manos gados vēl dabūsi stāvēt". Puisi ka vējš no krēsla nopūta.Esmu ievērojusi ka pusaudžiem tas ir bara instinkts, neies taču izcelties ar savu pieklājību.Protams mazāki bērni vel mācās, un citreiz vienkarši apjuk.

psychobitch      autorei laikam bija sāpe savu resno dirzsu piecelt un atbrīvot vietu, ka tik traki vaina ir jāmeklē bērnos...

laumiinna      Turpini izmantot privāto mašīnu un nebūs tev tādu domu un jautājumu.Neviens arī nerakstīs rupjības.

saulite_spiid    2 sandra, nevajag mulsināt bērnu un ar viņam nesaprotamu piemēru kaut ko demonstrēt! Tev nu gan nebija jāstāv kājās, bet sava bērna mugursomu varēji paturēt klēpī un pateikt bērnam, ka sabiedriskajā transportā jaunieši dod vietu vecākiem cilvēkiem, bet vīrieši - sievietēm (parasti gan transportā vīriešus es neredzu:)))
Es nekad nepretendēju uz skolēna ar mugursomu aizņemtu vietu, bet, ja viņš man dod vietu, piedāvāju paturēt viņa somu.

Vistrakākais, ko dara sievietes, - laipni atsakās sēdēt!!! Atsakās viena, otra, bet trešajai bērns vairs vietu nedod - nu, viņas taču negrib sēdēt!! Bet tā trešā gan bērnu izlamā no panckām, gan viņa vecākus un vecvecākus vairākās paaudzēs par neaudzinātību un neaudzināšanu. Es gan arī tad to trešo un citas vārnas arī saknābju:))))

mYmra    1 Audzināšana sākas ģimenē .un tikai.
Tad nu stāvi pati kājās, ja neesi iemācījusi bērnam cieņu pret vecākiem cilvēkiem.

leone    2 No rītiem nekas nepatīk un neviens nepatīk-ne skolnieki ar milzīgajām mugursomām,ne omes,kurām nez kur jātriecas laikā,kad transports ir pilns ar tiem,kuriem jābūt noteiktajā laikā noteiktajā vietā,ne jauniešu bari,kuri savācas pie durvīm un tur pļekst nejēgā,traucējot iekāpt/izkāpt,ne braucamlīdzekļu vadoņi,kuri brauc,kā kartupeļus vedot.:)
Saviem bērniem savulaik mierīgi ļāvu stāvēt kājās,bet pati apsēdos-lai saprot pēc iespējas agrāk,ka jāsēž tam,kuram grūtāk stāvēt.Tagad jaunās mamiņas,kurām dod vietu,kā jau sievietēm ar bēnu pienākas,apsēdina troņmantinieku,bet pašas stāv blakus kājās-kā tad lai mazais apgūst pieredzi? Viņam liekas,ka vienmēr pienākas sēdvieta.

Skanija    1 Bet man arī ir jautājums šajā sakarā! Kāpēc 90 % gadījumu omes un opji sab. transportā kāpj iekšā pa pēdējām durvīm, vismaz autobusos, kur sēž jaunieši. Lai gan īpašas sociālās vietas veciem cilvēkiem un invalīdiem paredzētas autobusa priekšpusē. Un tad ir neapmierināti, ka viņiem nedod sēdvietu, lai gad sociālās vietas ir brīvas vai arī tur sēž gados jauni cilvēki... Tas ir cilvēku stulbums, vai??? Kāpēc vecos tā pievelk autobisu pakaļgals??? Katru dienu pārvietosjos ar autobusu un esmu to novērojusi.

saulite_spiid      skanija - vai nav vienalga - priekšā vai aizmugurē? Es vienmēr novērtēju, vai man savos gados dot vietu iekāpušajam vai nē...Un esmu iedevusi vietu arī jauneklim, kas no rīta brauc mājās no tusiņa - stāv, klanās, miegot ciet:)) Jo pati zinu, cik grūti ir pēc tusiņiem...

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu