Vīrietis un dzemdības

Vīrieša klātesamība pie dzemdībām - tā ir reāla nepieciešamība vai jaunlaiku modes lieta?

AijaT      Es būtu kategoriski pret.Neredzu nekādas jēgas šim pasākumam.

niknis    1 Reāla nepieciešamība tā nu gan nav :) Nu, ir ļauži, kuri uzskata, ka tā labāk, ir gadījumi, kad vecim pēc šitiem skatiem vairs sievai vai pieskarties negribas. Kā jau visā - ja tas abiem pieņemams un liekas vajadzīgs, tad OK ir, ar varu vecim to uzspiest - nedo dies.

selavi_5      To var izlemt tikai pats pāris. Ir gadījumi, ka iepriekšējā laulībā vīrietis nav gribējis piedalīties bērniņa nākšanas brīdī, bet nākamajā laulībā to dara ar lielu atbildību un prieku, palīdzot jau no pirmajām sāpēm savai mīļotajai sievietei.
Situācijas un cilvēki ir dažādi. Zinu sievietes, kuras ir kategoriski pret vīra klātbūtnes šai procesā.

MaryClaire      nevēlos. nevienās manās dzemdībās vīrietis nav bijis blakus.

Grifs    1 Statistika rāda,ka 99%,kuri ir bijuši klāt dzemdībā-izšķiras!
šķirties vai ne-to katrs pāris izlemj pats!

goldfingers      nav jābūt.

Lucy      Tas ir katra pāra personīgā darīšana.
Mans viedoklis noraidoš.

Ingaxx      Nu nē, es negribētu... ja nu viņam tā psihe gadās drusku nestabilāka...

fernfahrer  1   ... cik zinu, tad dažkārt sievietes dzemdību laikā lamā vīriešus tā, ka maz neliekas... nafig man to dzirdēt? Trauma uz mūžu :))

bru_nette    2 iekšā dabūja kopā, tad kāpēc gan ārā dabūt nevar kopā?

never_pa      morāls atbalsts!
:)

mieru_tikai_mieru      nepieciešamība tikai vienā gadījumā - ja šis vīrietis ir ginekologs. Sarežģītās dzemdībās vīrieša klātbūtne var būt pat dzīvības un nāves jautājums.

fargo      1kārt - mode.
2kārt - stilīga mode.
3kārt - mūsdienīga mode.
4kārt - dzimumlīdztiesīgumvairojoša mode.
5kārt - iznesīgakādsesredzvaiesmuūberlabsdavisurpiedalošamiestētis mode.

Jēga? Nu, ja kādam ir no tā jēga, tak uz veselību! Pa manim, tak minētās modes.

violinn      Ja ir jau bijusi rūgta vai traģiska pieredze, tad ir divi varianti - vairāk bērnu nebūs vai arī kāds man stāvēs klāt un vilks kaut aiz čupra klāt ārstu vai vecmāti, ja vajag. Ja vīrs ir tuvākais cilvēks, tad es neredzu nekādu problēmu, ja viņš ir blakus.

Tessa      sieviete var negribet.
bet viirietim vismaz ir jabut gatavam atbalstiit,ja vinja pekshnji sagrib.un ne tur obligati zale jaiet,ja nevelas-var arii vnk pabut kopa pirms tam.nezinu nevienu,kursh butu aiz matiem vilkts pie kresla lampas vieta.
nevis-fuj!!ta ir vecenju dariishana!! vot senajos laikos!!
atbalstam ir jabut.punkts.

Effy      Uzskatu, ka ir japiedalas procesa. Nu kaut vai pirmsdzemdibu procesa. Lai saprot, kas ir sici piedzemdet. Savadak tas ir galigi garam, ja bernu redz tikai smuku, tiru un satuntuletu. Neviens jau tam virietim neliek asistet arstam dzemdibu pienemshanas procesa un uz visam tam ainam noskatities.

Bachata  1   Grif, vēlētos uzzināt, no kurienes ņemta šāda statistika. Smieklīgi palika :D

Nepieciešamība pēc vīrieša klātbūtnes dzemdību laikā var būt gan fiziska, gan tīri emocionāla. Ir sievietes, kurām tas nav nepieciešams un ir tādas, kurām ir ļoti, ļoti svarīgi.

Protams, daudz kas atkarīgs no attiecībām (nav noslēpums, ka bērni nāk pasaulē ne tikai n-tos gadus kopdzīvē dzīvojošajiem).

Vīrietis var arī traucēt.

Pie tam jārēķinās, ka sieviete jebkurā brīdī var pārdomāt (visu laiku gribēja, lai ir klāt, bet dzemdībās izrādās, ka negrib. Vai otrādāk).

Man šķiet, ka vīrietim ir jārespektē sievietes vēlmes, jo viņas darbs - dzemdēt bērnu - ir pietiekami smags, lai varētu palūgt tik vien kā būt blakus.

LaskovijMerzavec      MAnuprāt tūkstosiem gadu vīrieši tikai turēti tālāk no dzemdībām. Slinkums pētīt, bet tam noteikti ir kāds racionāls iemesls.

Bet tqgad ir modīgi, ka vīrietis piedalās dzemdībās.

elsa    1 Viss atkarīgs no tā, cik tas bērna tēvs ir tuvs un kāda atklātība valda starp abiem. Un kādā veidā viņš mēģina palīdzēt. Un netraucēt.
Es domāju, ka jābūt kopības sajūtai. Nevis sievietC sāpēs piekliedz puspasauli, bet vecis tikmēr sēž krogā un līksmo vai drāž kādu citu.

saullla      nav tā nekāda mode.Vienkārši cilvēki paliek ar vien cilvēcīgāki savās attiecībās viens pret otru.Ja senāk tikai tapēc,ka sabiedrība uzstādija,ka vīrietim nav jābūt dzemdībās,tad visi kā viens tā arī rikojās.tad šobrīd cilvēki paši izlemj,kurš grib atbalstīt,kurš tomēr ir ar vājāku psihi,un uzskata ka viņam pat slimnīcas tuvumā nav jārādās.neviens vīrietim neliek stāvēt daktera vietā,bet līdz pēdējam brīdim ir jāatbalsta,un vismaz tuvumā jābūt,kaut aiz durvīm,bet ja sievietei to vajag tad atbalstam ir jābūt TIK ĻOTI ABIEM svarīgā brīdī.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu