Nemierīgs miedziņš bērnam
Puisītim 1,7 g,nesen uzsākā apmeklēt bērnudārzu, ļoti slikts miegs naktī-vairākas reizes trūkstas augšā, raud. Lietojam Relax, bet nepalīdz. Varbūt kādam ir bijis līdzīgi. Ko darīt?
Tessa
adaptacijas periods.paries.
ko dariit?mierinat,samiiljot.
raima Pašiem vecākiem jācenšas būt ļoti mierīgiem, savu mieru, stabilitāti nodot bērnam samīļojot, klēpī paturot. Bērns šai vecumā ir vecāku spogulis. Bērnu labi nomierina spēles ar ūdeni (kaut vai bļodā ieliet siltu ūdeni, kur rociņām plunčāties vai arī bēdu aizskalot ar siltu ūdeni pie krāna cik ilgi pats bērns vēlas) un smiltīm. Labi palīdz drošību radīt kāda bērna mīļmantiņa (vēlams mīksta, pūkaina). Uz dārziņu var iedot vecāku bildītes, ko bērnam grūtā brīdī paskatīties, vēlams sagatavot vairākas, jo kāda var pazust.
fargo
1
diletanta pārdomas.... bet kāds ir iemesls tām trauksmēm?
man bērns arī rāvās augšā un nebija nomierināms. raujas joprojām, bet tad apķeras ap kaklu mammai(jo ir atļauts gulēt kopā ar vecākiem) un aizmieg pēc 30 sek vai minutes.
barot ar ķīmiju? varbūt var to nedarīt?
saullla
Jaa ir bijis lidzigi un pat daudz smagāk,pirmos 7us menešus berns guleāj 40 minutes diennaktii.
Ar ķimiju barot tas padaris ar laiku vēl sliktāku tikai visu,jo organisms tiks piedzits ar visu kas tam traucē strādāt kā vajag.
Par to kā palidzēju savam bērnam,privāti varu vairāk pastāstit.
palidzeeja ļoti,un tā ari turpinam dzivot,katru dienu sekojot lidzi lai augtu veseli.
Sliktāk ir darit visu nepareizi un reaģēt tikai tad kad jau ir lielas veselibas problēmas.
Jaseko lidzi ir katru dienu gan savai gan bernu veselibai.
tool 3 Noguris bērns - labs bērns!!! Kārtīgi jāizālējas pirms miega. Vēlams, lai noguruma pakāpe ir tāda, ka ka aizmieg kaut kur uz grīdas.
saullla 1 tol diemžēl tieši tad ja mazs berns padaudz iztrakojas,miegs ir nemierigāaks,reizem pat vispar nespej pagulet,murgi pa nakti traucē no iztrakošanās.
_CatNap
ir bijis.
1) to nerisina ar pieredzes apmainu oho.
2) adaptaacijai vajadzeetu paariet kaada meenesha laikaa.
Tuftalogs Bērns jūtās nedroši, adoptācijas laiks katram ir individuāls, ja ejot prom no bērnu dārza tiek rīkota traģēdijas cienīga scēnas ar puņķiem un asarām - būs ilgi un sāpīgi. Risinājums ir samazināt uzturēšanās laiku bernudārzā līdz pusei dienas, ja tas nepalīdz - tad 0,5 l šnabīša pirms miega... katram no vecākiem - un neko nedzirdēsiet, gulēsiet kā zīdaiņi...
bru_nette pie osteopāta vajag aizvest http://www.fizioterapeits.lv/
samuraja Silta vanna katru vakaru. Var mēģināt kādu no ēteriskajām elļām piepilināt vannai - lavandu , melisu, silts piens ar medj vai. tēja vīgriežu un nekādas multenes vakarā. Un protams. vecāku miers nosvērtība samīļošana , glāstīšana utt.
raima Vīgriežu, piparmētru, melisu tējas ir labas, tikai ĻOTI VĀJĀ koncentrācijā, citādi efekts pretējs. Ļoti vāju vīgriežu tēju vēlams lietot no rīta un vakarā nedēļām ilgi.
saullla jo mierīgāks vakars bērnam,jo mierīgāka nervu sistēma,jo lielāka iespēja ka nakts ari būs mierīgāka.bet diemžēl biežāk tas nav saistits ar to,skrēja vai neskrēja,bet ar to,kāda nervu sistēma bērnam ir izveidojusies no dzives pirmās dienas,un pat mammas punci vēl esot.UN ko bērns uzņem katru dienu no tā lai nervu sistēma turētos,un veidotos pareiza.Nesākšu uzskaitit vitaminus,un visu to kas butu katru dienu jāuzņem augošam organismam.Un B grupas vitamini ir tie kas organismā neveidojās,bet ir katru dienu regulāri jāuzņem pašam.Visi B grupas vitamini,un dabigi 100% nevis kāda sintētika.
Tessa
saullla,atslegas vardi-saka apmeklet bernudarzu.
tu runa par ko citu,ne adaptaciju.
saullla
un bernudaarzs nav tie paši pardzivojumi bērnam?paskaidro bernam ka mamma nevelas tikt vaļā no vina,bet vienkarši atved un aiziet,tapec ka taa vajag.tik mazs ja nervu sistema nav stabila vienalga to uztver pasmagi.katras citadak uztver to visu.
Nervu sistema ir viena,neatkarigi no bernudarza.
Tak visi iet darzinaa,bet ne visiem ir tada reakcija,uz to.
taatad vaina nervu sistemaa,un tajaa ka šajā gadijuma varbut berns ir parak mazs veel lai saprastu kapec tiek atstats,un visu aizvainojumu izgāž uz āru.
Bekka Uz bērnudārzu devāties par ātru!:( Mazajiem vajadzētu vismaz līdz 3 gadiem būt mājās un ar mammu.Manam bija tāda privilēģija, aizgāja uz b/d un nebija problēmu, nekāda stresa, viņam tur bija interesanti, un kad atnācu pakaļ, vienmēr teica: "vei es rīt tikšu pie draugiem atkal".:)
piparbecinja būtībā bērnu drīkst laist dārziņa no 3 gadu vecuma, līdz tam viņam jābūt ar mammu. Ja to neeievēro, pirmās sekas jau ir radušās. Uz nakti zāļu vietā var iedot kumelīšu tēju. Bet ilgi ar to nevajag aizrauties.
dincija 1 Paldies visiem,kas palīdzēj ar padomu,bet tiem,kuriem gribās pakomentēt-piedodiet-būtu pašiem tā-ne tik oho publikai padomu prasītu!
linara
1
Kā šobrīd sokas ar b.dārzā iešanu? Adaptējās un palika mierīgs? Palasot iepriekšējos koment., īpaši piekrist varu Saulllai, par to, ka katrs bērns ir individualitāte un kaut nedaudz atšķirīgs. Ja vecāki to izprot,bērnam paveicies, ka ģimene viņu pieņem un mīl tādu, kāds viņs ir
Bet ne mazsvarīgi, kāda vide mazajam ir dārziņā. Bērns vēl ir tik maziņš, un pat lielus bērnus ir viegli padarīt nervozus un bailīgus, tik ļoti ļoti svarīgi, kāda grupiņa trāpās. Un to vislielākajā mērā nosaka personāls-audzinātājas un auklīte. Ja bērnam problēmas, noteikti pavērojiet, vai ir veselīga attieksme pret bērniem; pamēģiniet parunāties ar cilvēkiem, kuriem jūs uzticat savu mazo. Un, ja nav atsaucības un izpratnes no viņu puses-kukuļojiet, vienlaikus slavējot viņas par to, ko jūs gribētu, lai jūsu bērns saņem(piem-par iejūtību, spēju pamanīt, kad bērni konfliktē un kādu apceļ, par nosvērtību un izstaroto mieru un rāmumu u.t.t.)
Lai strādātu ar veselu pulciņu ar maziem bērniem, nodrošinot disciplīnu un draudzīgu bērnam vidi vienlaikus,īstenībā jābūt Mātes Terēzes un Supermena vienlaicīgam iemiesojumam. Tādi ideāli bērnu aprūpētāji ir retums, tāpēc jau vajadzīgs, lai mazulim būtu ļoti stipra un stabila nervu sistēma. Ja bērnam tomēr iet grūti-kukuļošana diemžēl ir visefektīgākā izeja, jo problēmas tikai nāk klāt, lielākoties. Jo b.dārzi īstenībā ir slēgtas aprūpes iestādes, kas tur notiek, to uz āru lielākoties uzzināt nevar...
raima
Visur gadās melnās avis, arī b.d., bet ja pirmsskolas skolotājas un viņu palīdze godprātīgi, ar aizrautību, mīlestību veic savu darbu, tad kukuļošana tikai sarežgīs attiecības pieaugušo starpā (bērniem nav jāatbild par vecāku rīcību). Tad labāk kopā ar bērnu izgatavot dāvaniņu sirsniņai- audzītes to novērtēs.
Rīgā trūkst gan pirmsskolas skolotājas (nepieciešama atbilstoša izglītība), gan palīdzes- šaubu māktās māmiņas var stāties darbā konkrētajā b.d. (tikai ne vienā grupā ar savu bērnu, jo bērns būs greizsirdīgs uz pārējiem bērniem, ja mamma rotaļāsies ar viņiem, palīdzēs) un novērtēt situāciju uz vietas.
Laukos, mazpilsētās, savukārt, labi darbojas "bezdrāšu telefons", tikai jāieklausās vairākos viedokļos.
linara
Taisnība,Raima, "Laukos, mazpilsētās labi darbojas "bezdrāšu telefons", tikai jāieklausās vairākos viedokļos" - es izteicos no rīdzinieces viedokļa, kur tomēr daudz vairāk figurē konveijera pieeja, gan medicīnā, gan b/dārzos un skolās.
Un Rīgā reāla alternatīva ´´kukuļošanai´´ ir privātie dārziņi. Sanāk dārgāk, toties zolīdāk, pieņemamāk - nav jāzaudē cieņa pret pedagogiem un, galvenais-pašcieņai traumas nav.
Tas no sociālās puses skatoties.
Varbūt var ko līdzēt medicīna - no personīgās pieredzes zinu, ka mūsu platuma grādos ļaudīm trūkst D-3 vitamīna, sevišķi maziem bērniem. Šogad vasara bija švaka, dabiskā veidošanās paša organismā var būt nepietiekoša.Ja šamā trūkst, biežākās izpausmes ir tieši nervozums un miega kvalitātes pasliktināšanās.
bilesutirgotaja vakara pastaiga, kārtīga pieēšanās, silta vanna, pasaka un bučas...vakara rituālam jābūt nemainīgam, lai kas arī pa dienu būtu bijis. 2012-11-09
Atbildes 1 līdz 21 (kopā 21) |