Uzvārda maiņa

Uzvārda maiņa - jautājumi un diskusijas

Uzvārda maiņa bērnam (10)
Labdien! Veletos nomainīt bernam uzvardu, jo viņa tēvs neliekas par vinu ne zinas, nav paliidzeejis un pat nav intreseejies par vinu! Jau 7.gadus (delam gandrīz jau 9.gadi).Biologiskais tevs savu piekrisanu nedod, un tas sarazgii visu! ...
Dzīvesvietas bāriņtiesā. taa uzvaardu mainna ir pilniigs beztolks. Beerns taapat vissu saprot , un zina, kurss vinnu audzina, kurss miil. Bioloģiskais tēvs uzturlīdzekļus maksā? Maksā/ nemaksā tas jau arī ir arguments. Karā visi līdzekļi ir labi. Vienalga uz bāreņtiesu. Pirms pieņemat lēmumu mainīt bērnam uzvārdu, labi padomājiet, kam jūs gribat ieriebt - bērnam, vai viņa tēvam. šis ir vispopulārākais sieviešu naida un atriebšanas instruments, lai demonstrētu savu varu. Kuram no tā būs labums? Nesapratu, stāsti mums savu dzīvesstāstu, vai gribi zināt tik par uzvārda maiņu? ··· Uzvārda maiņa: Uzvārda maiņa bērnam lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Uzvārda maiņa bērnam (19)
Kad var bernam nomainit uzvardu no tēva uz mātes, ja nedzivo kopā un tevs par bernu vairs netiekas bet ari neatsakas?
Ja tēvs piekrīt,tad var manīt kaut tūlīt,bet savādāk tikai no 18. var, bet tas jānoskaidro dzimtsarakstā :) Tādā situācijā bērnam uzvārdu var mainīt tikai viņš pats no 18 gadiem un kamdelj tas vispar butu jadara??? tikai tapec, ka tevs neliekas ne zinis? tas tachu nav nekads juridisks pamats uzvarda mainjai.... Nu gan padomus mežā sadevāt. Pēc LR likumdošanas ir tā - ja bērna tēvs dod piekrišanu uzvārda maiņai un bērns pats tam piekrīt ( ja bērns ir tādā vecumā, ka spēj izteikt savu viedokli), tad var mainīt kaut šodien. Ja tēvs tādu piekrišanu nedod, tad jādodas uz bāriņtiesu pēc deklarētās dzīves vietas un jāraksta iesniegums. Protams, jābūt kaut cik nopietnam pamatojumam, kādēļ to darīt nepieciešams. Bet pirms dari, izvērtē gan tā pamatīgi. Zinu gadījumus, kad bērnu uzvārdi ir tikuši mainīti un pēc tam izdarītais ir nožēlots. Ja gribi zināt ko vairāk, raksti tieši man. ··· Uzvārda maiņa: Uzvārda maiņa bērnam lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Ja nav noslēgts jauns darba līgums, iepriekšejais paliek spēkā? (13)
Firmas īpašniece apprecējās, nomainīja uzvārdu, bet darba līgumi netiek pārslēgti, esmu vēl darba attiecībās ar to personu vai neesmu?
Tu esi darba attiecībās ar uzņēmumu. Līgums ir spēkā. Protams, ka esi. Uzvārda maiņas dēļ neies pārslēgt līgumus. Ja tas ir līgums uz nenoteiktu laiku, tad ir spēkā. Nu tad samazinās. Ko nozīmē "Bet ja samazinās darba alga?Par godu jaunam vīram un uzvārdam?" ??? ··· Uzvārda maiņa: Ja nav noslēgts jauns darba ... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Dilemma ar uzvārda maiņu ;) (69)
Viena mana darba kolēģe taisās precēties,bet negrib pāriet vīra uzvārdā,jo tas uzvārds ļoti asociējas ar vīrieša dzimumlocekli (tikai 1 burts atšķiras),bet topošais vīrs,kas audzis patriarhālā ģimenē,kategoriski ...
Vārda maiņa (24)
Latvijā var mainīt vārdu...., bet ja visi zin īsto kāds ir bijis dots..mainot tas neko nedod.....ko jūs daraat ja riebjas īstais vārds?
Ja patiešām nevar ar savu vārdu sadzīvot, nomainiet un paziņojiet ar lūgumu saukt jaunā vārdā. Ir zināmi tādi gadījumi. Es domāju, ka autorei piestāvētu vārds Catgirl - vecāki būtu priecīgi bez gala un atzītu savu seno alošanos Sevi ar veco vārdu vairs nesaistu, un nepieķeros pagātnes atmiņām, dzīvoju šodien laimīgi. Konfflikts ir tiem, kas nevar pieņemt-vecākiem. Tā atkal ir viņu mācībstunda pieņemt mainīgo. Droši. Es nomainīju. Jūtos brīnišķīgi. Saskaņā ar savu būtību. Jāiet uz dzimtsarakstu nodaļu jāraksta iesniegums. Tad tālāk pateiks. Nekādas problēmas, visus papīrus ātri un viegli var nomainīt, tikai jārēķinās ar izdevumiem, bet nav tik traki lieli. Uz priekšu! Lai izdodas! Taa sapratu, ka vaards jau dokumentos mainiits, bet visi taapat sauc ieprieksheejaa vaardaa. Vai arii kljuudos? ··· Uzvārda maiņa: Vārda maiņa lasīt visu diskusiju (24 atbildes) –»
Uzvārda maiņa šķiroties. (35)
Mainīt vai nemainīt uz meitas uzvārdu? Kā jūs, sievietes, domājat? Naida nav, vienkārši nesapasēja.
ja TEv ir lieka nauda, ko maksāt par dokumentu pārtaisīšanu, tad lūgtum! Vispār jau uzvārds ir dzimtas intelektuālais īpašums, tā kā - ja kāds / kāda aiziet no dzimtas, tad uzvārds būtu jāatstāj :) Mainiit uz meitas, pilniigi noteikti. Uzvaards kaut kaada meeraa izsaka piederibu konkreetajai dzimtai. es preceejoties paliku sava uzvardaa taa ka shkiroties nebij nekaadu probleemu :))) Tas taču jāizlemj tikai Tev pašai! ··· Uzvārda maiņa: Uzvārda maiņa šķiroties. lasīt visu diskusiju (35 atbildes) –»
Vai mainot uzvārdu Jūs iesakiet mainīt parakstu arī vai atstāt to kā bijis? (15)
Pilnīgi varbūt muļķīgs jautājums, bet varbūt kādam ir ko ieteikt. Precēšos un mainīšu uzvārdu un aizdomājos līdz parakstam, kurš man ir tagad nu tāds - gana nesalasāmi neatšifrējams. Vai man to nomainīt pret citu ...
Izsķirsies un atkal mainīsi,nākamreiz precēsies un atkal..Vidējais laulību ilgums 13 gadi...VIDĒJAIS .Nepieņem pārsteidzīgu lēmumum.. uzvārdu esmu mainījusi vienu reizi... uzvārda pirmais burts gan nemainījās, domāju, ka tas kaut kādā mērā ļāva saglabāt nu ļooooti līdzīgu parakstu... no likuma viedokļa nezinu, bet ērtāk, protams, nemainīt... Es ieteiktu mainīt. Vispār, mainot uzvārdu (vienalga-precoties, vai neprecoties), mainās daudz kas arī dzīvē, sākas cita dzīve, tāpēc nav ko vilkt līdzi veco (kaut vai parakstu). harmony_..........
ko tu darisi ar parakstu-,kur taisies parakstities?
ja uz juridiskas dokum.,tad nestados prieksa, ja tu busi Berzina,bet parakstiesies ka Rosite?
Man uzvārds apprecoties papildinājās, līdz ar to arī paraksts bija garāks. Ja paraksts ir ķeburs, kurā nesazīmējas burti, tad neredzu vajadzību parakstu mainīt. ··· Uzvārda maiņa: Vai mainot uzvārdu Jūs ... lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Cik maksā uzvārda maiņa? (6)
Vai Jus man nepateiktu cik maksa ja grib nomainit uzvardu?
nu ir gan...piezvanat uz jebkuru dzimtsarakstu nodalu un uzzinat. valsts nodeva Ls 20 sniegbaltitei taisnība veel labaak, apprecies no jauna-buus jauns uzvaards un viirs un tikai par 5 latiem 1998 gadā maksāja Ls 30 (pati mainīju) baigi darbietilpīgais process (vismaz 98 gadā bij). Iespējams ka tagad ir kas mainījies. ··· Uzvārda maiņa: Cik maksā uzvārda maiņa? lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kā noņemt bērnam otro vārdu? (7)
Labdien! Manam bērnam oficiāli ir 2 vārdi, ģimenē apspriedāmies, ka vēlamies tomēr tikai vienu vārdu un otru tā kā atmest. Kāda būtu rīcība šajā gadījumā, kur mums jāvēršas? Bērnam ir 5 gadi.
Rakstot iesniegumu, kurā žēli lūgt un kā pamatojumu ierakstīt vecāku, pardon, stulbumu.
Kad bērnu dārzā lasu audzēkņu sarakstu, kur katram otrajam dots kaut kāds Džastins un katram trešajam 2 vārdi, gribas izsaukties- prātiņ, nāc mājas, tu tak latviets esot!
Ņem vērā, ka bērns ir personība un Cilvēks. Kad izaugs, lai pats pieņem lēmumu. Jūs vai bērns vēlas? Uz dzimtsarakstu nodalju. man jau liekas,ka tas nav nemaz tik viegli! un tad,kad likāt bērnam 2 vārdus,tad nevarējāt tā apspriesties!!???? vispār nesaprotu tos vecākus,kuri liek bērniem jocīgus vārdus! bērnam tomēr jādzīvo līdz 18gadiem ar tiem! ··· Uzvārda maiņa: Kā noņemt bērnam otro vārdu? lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Nav obligāti. Ja vajadzēs pārdot, vai ko mainīs, vares ari uzvārdu pie reizes nomainīt. Nav kā ar vadītāja apliecību, piemeram. Nē, dokumenti nav jāmaina. Ja būs darījums ar īpašumu, tad pievienosi darījumam notariāli apliecinātu Laulības apliecības kopiju un viss. ··· Uzvārda maiņa: Vai pēc laulībām ... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu