Ziemassvētki

Ziemassvētki - jautājumi un diskusijas

Ziemassvētku vecīša adrese (5)
Varbūt kāds zin Ziemassvētku vecīša adresīti? :))))Būtu priecīga ja man to atsūtītu:)))
hvz..kaut kur aiz polaaraa loka..manam domaat, ka vieglaak piezvaniit uz Latvijas Pastu pavaicaat, kur lai beerni suuta veestuliites..to tel.nr var uzzinaat piezvanot 118...

Joulupukin kammari, 96930 Napapiiri, Rovaniemi, Finland. tu piezvani uz 118 tur pateiks pati tur esmu bijusi, bet nu adresi nezinu ! a tu tur raxti angliski ! LMT un Okartei tjip ir savs z-sveetku veciits :) (kaut kad redzeeju reklaamu) Santa Claus Greeting Center
Lapinkavjantie 1
96100 Rovaniemi
Finland
··· Ziemassvētki: Ziemassvētku vecīša adrese lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Ziemassvētku koks. (5)
Kā angļu valodā runājošie sauca egli pirms kristietības? Cik zinu no vēstures tad pirmo egli sapušķoja Rīgā kaut kādā tur 1200 gadā. Līdz tam egles neesot pušķotas, bet kā tad angļi sauca egli, ja nebija Ziemassvētku?
Incants jautaajums...pagoogleeju un atradu veel interesantaaku vaarda veesturi.

Christmas three botaniskais nosaukums ir Spruce, kas ir ceelies no Polijas,Kaljingradas apgabala un poliski noziimee z pruce..."no Pruusijas"
fir tree Sanaak, ka pirms Kristitietibas eglju vismaz Lielbritaanijaa nebija...taas ienaaca 17-18.gs...un taa arii ir...Lielbritaanijaa nav skuju koku mezhu vai arii to ir mazs...

Ja Tu domaa ASV eglju veesturi, tad es nezinu..:)
Senlatvieši Ziemssvētku kociņu , par bluķi sauca un vilka striķī ... vel tagad pa Rīgu viens otrs velk bluķi ap saulgriežiem . Pirmā oficiāli pieminētā ir Rīgā 1510. gadā publiskā vietā pušķotā, pie Melngalvju nama - tajā vietā ir piemiņas rimbulis. Igauņi apstrīdēja šo faktu, bet viņi bija pušķojuši telpās. Līdz ar to, neviens to faktu nebij´ fiksējis :)

Cik zinu, angliski to sauca par "Christmas three". Tā mums reiz rakstīja arī viens kanādietis: "šogad, pārmaiņas pēc kā Ziemsvētku koku greznosim egli". Bieži viņi greznoja ābeles :)
··· Ziemassvētki: Ziemassvētku koks. lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Ziemassvētku pantiņi, vēlējumi bērniem. (18)
Pie durvīm klauvē Ziemassvētki. Izdomāju mazdēliem nosūtīt kartiņas kā senos laikos - ar roku rakstītas. Sāku meklēt kādus mīļus pantiņus. Nekas tā īsti neiet pie sirds. Padalaties ar pantiņiem. Jēlus un stulbus varat ...
Bet Fargo jau taisnība, un nekāda sakara ar atpirkšanos ar dāvanām un mūslaikiem. Tikai ļoti retu un īpašu bērnu sajūsmina pantiņi un briesmīgi interesē apsveikuma kartiņas rakstiskais noformējums [es to tīri par sevi, radu bērniem un klasbiedriem bērnībā] :) Ja pasaka no visas sirds, ko novēl, ar to arī pietiek. Ja grib pievērst pantiņu, apsveikumu rakstīšanas mīlēšanai, tad otrādi - mazbērni jāņem talkā tieši apsveikumu rakstīšanā, kopā jāmeklē tie pantiņi, jāzīmē kartiņas, tur var kas sanākt, bet varbūt arī ne :) Ziemassvētki,Ziemassvētki
Ir šie svētki klāt
Ejam laukā spēlēties
Mājā iekšā nesēžam
Ak cik jauki ir šie svētki
Svētki labie,brīnumainie
Saule spīd un sniedziņš krīt
Vējiņš papūš maigi
Ēe uzcelsim mēs sniegavīru
Tādu diezgan skaistu
Kapucīti arī liksim
Ir taču Ziemassvētki klāt!
Atminu no saviem bērnībslaikiem, no savu bērnu bērnībslaikiem - par vāverīti cibric cibric kokā, par zaķi, kas ezi sauc, par rūķiem, kas pikojās mežmalā, par sētas stabu, kam cepure. Bet visus noskaitīt gan nemācēšu! bērniem no sirds vienalga par pantiņiem, bet nav vienalga par dāvanu saturu. pantiņus tu raksti sev, dāvanas viņi saņem sev. tāda dilemma. tavus mīļos pantiņus bērni aizmirsīs pēc divām minūtēm. uzrkasti ko gribi. dāvanu izdomā. Labāk kaut ko no sirds, nepatīk pantiņi. ··· Ziemassvētki: Ziemassvētku pantiņi, ... lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Pašdarinātas Ziemassvētku dāvanas (19)
Lūdzu iesakiet labākās idejas paštaisītām Ziemassvētku dāvanām
Pašdarinātas konfektes - recepšu internetā ļoti daudz, pameklē, piemēram, cetrassezonas.lv vai iemet gūglē. Mazos papīra groziņus konfektēm var nopirkt Prismā, Gemosā; varbūt tagad parādījušies vēl kādā veikalā. Es darinu ziedus no shifona un apgustu dekupazhu. Noder! Daudz ko vari pati darināt, atkarībā no tā, kādus rokdarbus proti un kam dāvināsi.
Es esmu ar mašīnu izšuvusi salvešu un galdautiņu komplektus ar Ziemassvētku motīviem. Ar aplikācijām esmu apdarinājusi virtuves ķebļu spilventiņus (ar zaļām vardēm) un priekšautus (ar jautriem pavāriņiem).
Un saadīt var jebko...
Izlutinātiem cilvēkiem nekas nekad nebūs gana labi, bet mani priecē, ka ļauži prot arī ko citu pagatavot, es tālāk par rosola bļodu svētkos, zečēm un dūraiņiem netieku :D Mums darbā jau otro gadu ir apdāvināšanās ar pašdarinātām dāvanām... visi priecīgi un apmierināti. :) ··· Ziemassvētki: Pašdarinātas Ziemassvētku ... lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Idejas Ziemassvētku dāvanām (1)
Sveiki! Jautājums šobrīd visiem aktuāls - ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi, šoreiz nolēmu Ziemassvētku dāvanas iepirkt laicīgi, lai iegādātos foršas un individuālas preces, nevis izmisumā sapirkt konfektes un citas ...
baravikas medū? kaut kā tā....:/

bet nodomi ir apsveicami!
··· Ziemassvētki: Idejas Ziemassvētku dāvanām lasīt visu diskusiju (1 atbildes) –»
Kur meklēt Z-sv apsveikumu melnā humora garā? (2)
Radošā krīze iestājusies. :D Iesakiet, plz, kur var atrast kādu Ziemassvētku pantiņu utt. ar melnā humora piesitienu. Dikti vaig.:)
Noklausies šo https://www.youtube.com/watch?v=W1xI53hJDmE , varbūt ka tur kaut kas atrodas, un, ja ne tieši par Ziemassvētkiem (īsti neatceros, vai bija kas tāds), varēsi radoši piedzejot vajadzīgos vārdus klāt..... :))))) Pirms neilga laika jūtubī bija pieejami swh garadarbi ar kodēto nosaukumu 2OB ( 2 Old Babies) - Fredis, Ufo, Liepiņš un Zeibots, plus radošie klausītāji. Es "melno" iedvesmu smeļos tur ;) Viņiem bija jaungada balles, karnevāli, utt, kur pantus sūtīja klausītāji ··· Ziemassvētki: Kur meklēt Z-sv apsveikumu ... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Vai jau iepērkat dāvanas Ziemassvētkiem, un kādas? (22)
Kādas dāvanas Ziemassvētkiem esiet iecerējuši dāvināt un kad domājiet iepirkties, vai to dariet jau šobrīd? Varbūt nemaz veikalos neiepirksieties (tikai izejmateriālus), bet gan pārsvarā paši darināsiet? Varbūt ...
Nedēļas nogalē gribu ko paskatīties. Ideju vēl īsti nav, bet tās man parasti pēkšņās uzrodas, kad kaut ko labu ieraugu, kas domas raisa. Jaunēkļiem gan laikam ēriņas dāvāšu, viņi gribot sev kādu stilīgu štāti, bet vai tad mamma jēdz ko puišam stilīgu iegādāt. :D Ļoti daudz darinu pati ( ciku-caku), bet veikalā taču arī jāiepērkas. Citādi veikaliem un uzņēmējiem būs bankrots! Mums mājās viss notiek Ziemassvētkos, arī dāvanas zem eglītes un viss pārejais ...
Gadu mijā kur nu kurš, bērniem draugi brauc, pirti kurina - visādi iet..
Par dāvanām tiek domāts , vispirms sev uzdāvināšu jaunu TV , un tad jau tālāk domāšu..
man jau viss ir sagādāts. dažiem pirku, bet daži iztiks ar baraviku vai medus burciņu ;) kad būs vairāk laika [k-kad nezināmā nākotnē] - adīšu zeķes :))) Nepērku neko tikai tāpēc, lai kaut ko noteikti uzdāvinātu. Visdrīzāk, ka nosponsorēšu katram bērnam kādu lielāku pirkumu - ziemas mēteli, zābakus utt. Man pašam arī negribētos, lai kāds manis dēļ nopūlētos ar domām par tematu "Nu ko lai viņam uzdāvina?" tikai tāpēc, ka sabiedrībā tāda paraža... bet pirms-Ziemassvētku atlaides gan jau, ka izmantošu... :) ··· Ziemassvētki: Vai jau iepērkat dāvanas ... lasīt visu diskusiju (22 atbildes) –»
Ziemassvētku dāvanas (31)
Kādas būs jūsu Ziemassvētku dāvanas? :)
bērniem būs, pašiem jāiztiek. no vecvecākiem Monopols, no mums pašiem - dažādi nieciņi, - kārotās datorspēles, greznumlietas. Bērni parasti izssaka kādu vēlmi ko gribētu un Ziemssvēku laiks ir lai bērna sapni piepildītu,bet pieaugušajiem,ai tas murgs tā apdāvināšana,mēs jau kādus gadus 3īs jau to nedaram/es parasti uztaisu no sausiem auglīšiem riekstiņiem paciņas,var vēl kādu šoko kastītīti,nu vārdsakot kārumiņu,bet tos nejēdzīgos suvenīrus,tos šampūnus man nevajag,jo kā tas dāvinātājs var zināt kādus man vajag.Parasti nopērkam ģimenei ko noderīgu,vajadzīgu un tā arī ir dāvana svētkos:)) VIens otram pashi jau varat pirkt, ko gribat, bet ziemasvvetku veciitis neko nenesiis, - gada laikaa nav nopelniits!!! Es nesaprotu kas tie par svētkiem. Man ziemas saulgrieži kaut kā īpaši jāatzīmē? Nekādi svētki, tomēr papildus diena kad ar sircāķīti visa diena pavadīta, tas gan +.
Citādi fufelis.
··· Ziemassvētki: Ziemassvētku dāvanas lasīt visu diskusiju (31 atbildes) –»
Ziemassvētku dāvanas. (15)
Ko kurš saņēmis dāvanā? Muļķīgākās, nevajadzīgākās varbūt arī kas vērtīgs pa starpai patrāpijies ...
Man visas dāvanas patīk, ģimenē pierasts arī dot mājienus kādu laiku iepriekšs...un visi taču cenšas, kā var nepriecāties? Mees visus tuvos apdavinaajam peec daavanu saraksta.Vismaz nevajadzigi dranjkji pa kaktiem nemeetaasies:))...Darba deveeji eirokoplektu saldumu grozaa iemeta-nu prasti tie blekji izskataas,bet akuraat taksim no Jaungada ballites buus ko samaksaat:D Bija gan dāvanas sajūtām, gan pārdomām, gan acu priekam, gan pašas smukuma papildināšanai, gan garšas kārpiņām, gan sirds siltumam. Superīgi svētki! :) Ar vienu tanti apmainiijaamies pilniigi vienaadaam teejas pacinjaam. "Baltie Ziemassveetki" :D Mums ir ierasts dāvināt praktiski noderīgas lietas, ko iepriekš iesniedz sarakstā "Zsvētku vecītim", tāpēc nekādu uuuuuuuh, aaaaah, wooooooaw, pārsteigumu nav!! :) ··· Ziemassvētki: Ziemassvētku dāvanas. lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Ziemassvētku rituāli (14)
Kā pavadīsiet Ziemassvētkus (atskaitot internetu)? Vai jūsu ģimenē arī ir kādi īpaši rituāli, kas saistīti ar šiem svētkiem ( dziesmiņa, filma, Ziemassvētku vecītis utt)?
Rosols un mandarīni - galvenais rituāls. hehe.
Vispār es iesaku vispirms nomazgāties, uzklāt svaigu gultas veļu un aizet uz baznīcu. Tad iedegt svecīti un skatoties viņas liesmā padomāt par savu dzīvi. Ar šīm domā likties gulēt. Un visticamāk, ja nebūs viedu sapņu, tad kaut kas dzīvē mainīsies.
Līdz šim domāju, ka Ziemassvētki ir Kristus dzimšanas diena. Ienāc OHO un uzzini, ka tā nav. Rituālu nav.
Tiek ceptas piparkūkas, vārīta aukstā gaļa, cepeškrāsnī cepta zivs, štovēti kāposti, dažādi salāti.
Rasolu nekad negatavoju, vispār nesaprotu, kā ko tādu var ēst.
Baznīca, ciemiņi, iedegtas sveces, dāvanas bērniem, laimes liešana, zīlēšana.
PS. Gribētos redzēt tos 8, kuriem sajūsmu izsauca pirmais komentārs.
Pat neuztvēru jautājuma jēgu. Vai tiešām ir kāda ģimenes, kur kādu tradīciju nav? Īpaši jau ziemsvētkos. Atgādināšu, ka latvisko ziemīšu svinēšanas nakts jau ir pagājusi. 1. Viens pats mājās visas sērijas pēc kārtas.
2. S ļogķim parom. Noskaties un marš uz pirti!
··· Ziemassvētki: Ziemassvētku rituāli lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu