Kā juridiski pareizi tikt galā ar neuzvedīgu skolnieku un viņa vecākiem?

Kura organizācija nodarbojas ar šo jautājumu izskatīšanu?
Situācija tāda. 5. klases puišelis gandrīz katru minūti izdara kādu riebeklību, piem., starpbrīžos visus grūsta, apsaukā, baida jaunākos, zog sīkas lietas, stundās atsakās vispār kaut ko mācīties, staigā pa klasi, aiztiek un saķēpā citu mantas, lien zem galda un rej vai ņaud, u.t.t., ļoti bieži basto. Ko klases audzinātāja? Ir bezspēcīga; puišelis arī viņu atklāti apsaukā. Ko direktore? Izturas samiernieciski, jo visu laiku atceras principu "nauda seko skolēnam", t.i., nevēlas zaudēt pat tādu eksemplāru. Ko zēna vecāki? Tēvs vispār nekad nav kontaktējies ar skolu; māte, kad sociālā pedagoģe vai audzinātāja zvana vai sūta vēstules, ir piedzērusies un skolotājus pasūta uz trīs burtiem. Kāpēc mani tas uztrauc? Jo ir liela iespējamība, ka šī zēna dēļ izjuks jauka, draudzīga klase (bērni aizies uz citām skolām), jo normālas mācību stundas notiek vien tad, kad aprakstītais zēns atkal nav skolā.
Mans uzskats ir, ka pārējiem bērniem nav jācieš viena eksemplāra dēļ.
Ko darīt, lai šai ģimenei "pievilktu grožus"? Pie kuras iestādes ierēdņiem vērsties?
Ja nu jūs interesē, esmu skolotāja, kura tajā procesā ir maz iesaistīta. Tikai mans pacietības mērs ir pilns, jo šodien devos palīgā mazai meitenītei, kuru puika bija novedis līdz izmisuma asarām.

insomnia      mums ir liidziiga situaacija, skola saka: tieciet pashi galaa, mums klasee 32 beerni

Lucy    1 Zin šitādu situāciju/skolotājas pašas vainīgas,jo ignorēto tos īpašos bērnus.Ja skolotāja pasaka G.... Es nevēlos lai tu būtu kopējā bildē/skaidrs tas bērns nekad nelabosies,bet tieši otrādi paliks vēl trakāk.Nav arī normāli,ja bērns piespiedu kārtā iet uz skolu/nu jaukā skolotāja,nu pamēģini ar to bērnu pa labam,nevis katrā izdevīgā momentā viņu apsaukt un likt priekšā,kā sliktāko:))

Odetta_      Nu žēl, ka tas ir 5-klasnieks, savādāk retu reizi vecākās klasēs(7.-9.) rodas vēl trakākas situācijas tieši skolā un attiecībā gan pret kl.biedriem, gan skolotāju, tad paši klasesbiedri vai arī paralēlklases skolnieki "palīdz" skolotājam..nu tā ap 500 m no skolas.

Bet vispār soc.pedagogs raksta uz policiju ziņojumu par zēna raksturojumu un to kā vecāki attiecas, piemin visas reizes kad zvanīts, +skolotājam katru reizi ir arī zēna raksturojums jāuzraksta par katru stundu bezmazvai, lai ir fakti, ko policijas darbiniekiem parādīt, un kl.biedru vecāki arī var rakstīt iesniegumus! UN TAD atbildība ir pol.darbinieku atbildība. Iespējami administratīvie sodi vecākiem par bērna neaudzināšanu, iesp. bāriņties u.c.

homo_literatus    1 Ja nelīdz individuālas pārrunas ar skolēnu, ar viņa vecākiem, t.i. - nekas neuzlabojas un turpinās arakstītā uzvedība -, var saukt policiju, kas sastādīs protokolu. Ja arī tas nelīdz, šādu skolēnu var izslēgt.
Sociālajam pedagogam to visu vajadzētu zināt!;-)

iluuuzija      "-Pēterītis ir pats nepaklausīgākais skolēns klasē- žēlojas skolotāja-Un pats skumjākais, ka viņš nekad nebasto."

"ļoti bieži basto", tad jau Jums vēl ir paveicies:)

Just_      A ko, visādas bāriņtiesas, policijas, pašvaldības policijas utt. vairs nepastāv? Bankrotējušas?

7_jeeri      baarinjtiesa!

[never]      Juste, tak ar policiju ir tukshs nummurs, lieku reizi pakalju nepaustinaas, pie kiam sodiis jau vecaakus, jo beerns nepilngadiigs, bet kaa redzams shajaa gadiijumaa, tad tas neliidzees.

riks      prasaas rakstiit "tik pa purnu un taa kaartiigi un taa, ka ne-1 neredz."

Odetta_      Piebilst vēl vēlos šajā sakarā: klusēt nevajadzēja jau pašā sākumā! Tagad par sagaidāmajiem/nākamajiem skolniekiem ar tādu uzvedību jau pirmajā reizē ziņot soc.pedagogam (ja tāds vēl būs) un protams policiju interesēs tikai fakti-tātad ziņojumi piezīmes u.c. kas darīts darbības attiecībā ar vecākiem. Noteikti vajag iesaistīt arī skolas psihologu!
Bet no otras puses, vai ir mēģināts zēnam kā savādāk pievērst uzmanību, nu it kā lai izpalīdz..un uzslavēt par palīdzību, uzdot ko īpašu izdarīt... es runāju par pozitīvo attieksmi, jo vecāku atstumts bērns diez vai no kā cita var saņemt kā no skolotāja un ir bijušas reizes kad "salūst", atklājas kāds talants piem uz zīmēšanu vai dziedāšanu un rodas zēnam jau citi mērķi un vērtības:)

Just_double  1   Var jau bīdīt pedagoģijas teorijas, bet... mums rados ir viens bērns, kurš nākamgad ies uz skolu, un man jau tagad žēl padegogu. Mana meita viņu sauc par "kukurūzas bērnu"- acis esot tādas ļaunas, caurspīdīgas. Lūk, un par to labo attieksmi - tas nelīdz, ir izmēģināts viss, bet viņam tas nav vajadzīgs, pret tiem,m kuri pret viņu izturas labi, viņš ir tikpat nejauks. Kaut kāds iedzimts ļaunums, varbut vecāku karma?

Sanita_35      Ar šādiem problēmbērniem un viņu vecākiem strādāt ir tiešs sociālā pedagoga pienākums. Ja nav uzlabojumu un situācija bērna ģimenē ir patiešām nelabvēlīga, ir jāziņo bāriņtiesai.
Policija var sastādīt protokolu nopietnu pārkāpumu gadījumos. Sekas - bērna vecākiem tiks uzlikts administratīvs sods par vecāku pienākumu nepildīšanu, piem. 10 Ls vai brīdinājums.

evelina37      Nu lūk šeit atkal gadījums,ja huļigāns neviens neko nedara,bet ja tik nemācās,jo skolotājai negrib to skolnieku,un nez kādēļ nepatīk tas skolnieks,jo nav tik laba galva matemātikā,tad gan var visu izdarīt.

JurisK      Cik zinu, skolotāji ir bezspēcīgi šādos gadījumos. Bērnu neaizskaramās tiesības utt. Tādiem vienīgā audzināšana ir galēja stingrība un jūtama iekaustīšana - tā teikt - jāparāda, kurš ir bara vadonis. Neesmu pedagogs, vismaz pašlaik:))

amailija      klases vecāki raksta iesniegumu uz Izglītības Pārvaldi, Bērnu tiesību institūcijām, administratīvai komisijai, Bāriņbntiesai var būt kāds sakustēsies...bet vislabāk uz BEZ TABU....noteikti atradīs risinājumu...bet iniciatīvai jānāk no vecāku puses kā atbalstam skolai, skolotājiem...

gauja      Es ieteiktu pārējiem skolniekiem ieteikt (no skolotāju puses) sūdzēties saviem vecākiem izstāstot, ka vecāki var par skolu sūdzēties skolu valdei, presei, u.t.t. Soc. pedagoģe tak bez direktores atļaujas nedrīkst neko nekur rakstīt! Bet, ja direktore neļauj?
Pareizākais risinājums jau būtu: ārpus skolas citi skolnieki sadod tādam mērglim pa purnu! Kad es mācijos, tā darijām un bija OK! Skolotāja teica, ka viņa pati neko nevarot, bet varot skolnieki ārpus skolas teritorjijas... Nepiebilstot, ko varam! 2 reizes izskaidrojām un džekiņš saprata.
P.S. Neticu, ka ir tādi "īpašie bērni"! Visi ir tikai bērni kā tādi un NEVIENAM no viņiem nav atļauts citus terorizēt! Profesijas dēļ esmu daudz saskāries ar vecākiem, kuri uzskata savējo "izdzimumu" par īpašo!Bet, viņu pašu intelekta līmenis bija zem bomžu līmeņa...

posse      man trīs bērni mācās daža`das klasēs un varu tikai secināt, ka skolā par visu jāatbild un jātiek galā skolotājam, tāpat kā mājas tiek vecāki, vienalga ar kādeim bērnie, arī ar radu un kaimiņu...ja skolotājam nav talanta, tad jāiet strādāt kur citur, nevis jānopūlās ar nevarēšanu tikt galā ar bērniem...Man ir divi lieliski paraugi, kā viena dēla klasē skolotāja tiek galā ar visiem, tajā skaitā ar šadu te pašu staigātāju pa klasi un otra dēla klasē skolotājai ir pie vienas vietas viss, rullē tikai mammas, kuras iet ciemos ar tortēm....

riks      gauja
... bērni kā tādi un NEVIENAM no viņiem nav atļauts citus terorizēt!

SHIT`ā feina relevācija, vaig patentēt.

pie teiktā un sacīta varu tikai piebiilst, ka nedrīkst arī iranizēt, tiranizēt un jandalēt un ka arī pieaugušie nedrīkst. tak pa reizi dara - pat žmurikus iztaisa, ja cer, ka nepaņems pie defekalizatora. 000 000 - nus izvazā un visādi.

riks      nez ko saka juristi - šmuristi par variantu, ka nodibina vecāku komiteju (ja vel nav) un ta deliģē pārstāvjus pie bērna ar īpašajām vajadzībām mammas ar tekstu "ņemiet savu bērnu un lieciet, kur gribat, mums viņš nahfig vajadzīgs!"? kautkā taču bērni nonak spec skolās. no skolām ārā nesviež principā, vai?

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu