Darbs

No bērnu (16 un 18gadi) tēva, kurš pats nekur nestrādā un nespēj pildīt savas saistības, saņemu pārmetumus, ka šiem jau sen laiks iet strādāt. Viņš jau 16gados esot ko tur racis un krāvis. Arī māte regulāri klāsta savas sūrās ganu gaitas un tml. Abi mācās vidusskolā (bērni), un jāteic pat ļoti labi. Vakaros sports. Labi, vasarā ok, bet skolas laikā? Varbūt tiešām dzīvoju citā dimensijā, kā tiek apgalvots un nesaprotu kas apkārt darās? Vai tiešām veseli, darbspējīgi ļauži tagad nespēj savus bērnus pat cauri vidusskolai izvilkt un daudziem nākas strādāt?

Tessa  1   tas viss ir lirika.lai vinjsh runa,cik uziet-ja nepilda saistiibas un nevar vienoties par tam-uzturliidzeklji ir vieniigais risinajums.vieniigi 18-gadiigam tos nemaksas.
un tie nav lieli.principa,ir jarekjinas,ka tev pashai bus par visu jagada.
vinjam ir jarekjinas tikai ar bernu attieksmi nakotne.

Torpedo    1 Njaa, kapitaalizma atbaidosaas grimases - no taa muus jau padomju laikos skolaa briidinaaja! :(

pajolitis    1 ... a varbūt aklā mātes mīlestība , vēlme bērniņus audzināt par baltrocīšiem un uzturēt viņus līdz pensijas vecumam kā liekēžus ...

I_am_so_      varētu domāt, ka tagad baigi daudz darba vietu un iespēju 16gadīgajiem un 18gadīgajiem tiek piedāvāts? :)))
vasarās piestrādāt var, kāpēc gan ne. bet vidusskolā kopā ar labu macīšanos un citām lietām reāli savienot ar darbu nevar - ja viens tas nav kāds mazais, salīdzinoši vieglais darbiņš pāris reizes nedēļā (kaut vai ja pats sev kabatas naudu var nopelnīt, arī labi).
augstskolā gan pilnīgi noteikti iesaku meklēt darbu jau papildus studijām, lai tomēr beidzot studijas jau var uzsākt ko nopietnu darīt un pat izvirzīties karjerā. viegli nav, bet studenti jau parasti ar visu tiek galā.

nakc    1 Es kopš 14 gadu vecuma pēc skolas pati pelnīju savu kabatas naudu. Arī dejoju, teātrī spēlēju utt. Strādāju nevis tāpēc, ka apstākļi spieda, bet tāpēc, ka patika pelnīt pašai savu naudu.
Un tas man dzīvē ir tikai palīdzējis.

eksotiskaaa    2 uzskatu,kad labāk veltīt laiku skolai.pieaugošo dzīvi bērni vēl paspēs piedzīvot.jāapsver vai bērns "pavilktu"gan mācības,gan skolu,vai nepasliktināsies atzīmes.tam kam 18 gadi iet 12.klasē?visa uzmanība jāvelta ,lai mācībām,jāmēģina pēc iespējas labākas atzīmes saņemt,nolikt uz augstiem līmeņiem eksāmenus,jo no šīs klases beigšanas visa tālākā nākotne ir atkarīga.kurš gan gribēs ļoti ņemt darbinieku,kas nevarēs strādāt pilnu darba slodzi?

Tiigjeriite    2 Man gan tas izklausījās pēc tēva centieniem kaut kur dabūt naudu. Ja pats nestrādā, tad naudu no bērniem arī nesmādēs.
Par bērniem - domāju, ka vidusskola būtu jāpabeidz. Tad jānodala - iztikšanai resursus var mamma nodrošināt, bet izklaidēm, cacām u.t.t., lai nodrošina paši. Nesaskatu neko šajā ziņā ārkārtēju.
Par darba atrašanu un savienošanu ar mācībām, piekrītu I_am_so

Torpedo  1   Atkal tantes savaakusaas un biida savus viiriesniistnieciskos tekstinus - viss kaa vienmeer :D

muterite    1 Uzturnauda ir jāmaksā arī 18 un 19 gados un arī vēlāk, ja bērns studē. Un punkts.

pajolitis    1 Zinu tādas ( arī šeit ) kas sitas vairākās darba vietās lai tikai sarūpētu bērniņiem labklājību , tādas kas raksta bērniņiem diplomdarbus ... a viņi pat nevīžo tos aizstāvēt lai tiktu pie diploma ... a bērniņi kamēr māte strādā dzer aliņu , vizinās ar mātes ( nevis savu ) iegādātu mašīnu kamēr tā sasista un paši reanimācijā ... un tad vainīga visa sabiedrība nevis mātes aklā mīlestība !!!

KONSUL      Nu, manuprat puisim butu jastradaa pec pasha iniciativas... kadi darbi, kuri netraucee macibam ... tas pat nav sasitiits ar finansem, bet pasha raxturu un speju dzivee ``izsisties`` + labi noruda raxturu. Cik zinu no LIVE, puishi, kuri skolas laikaa stradajushi (pat ja nebijis tadas materialas vajadzibas) ir dzivee sameraa daudz sasniegushi!

Par teva lomu shajaa gad. ij runat negribu... tevam ir jauznemas atbildiba par saviem berniem un ja iesaka tiem stradat, tad lai palidz savam delam ar darba idejam, iespejam, padomiem... Teevs ir tevs un ar to VISS ir izteikts! Bet, ja cilvekam sho iezimju nav, tad ... /ieshu pakluset/;p Tu jau saprati KO domaju;p

p.s. labi, ka vinjiem ir TADA mamma:)

honda      nezinu par citiem, bet mani bērni mācās gimnāzijā.
suņi rej ,bet karavāna iet tālāk :))))
un tā ir liela laime dzīvot savā,citā dimensijā, un ļaujot gūt katram savu dzīves pieredzi , esi stipra :)

Melanija      Nu mans uzskats ir tāds, ka jāpabeidz vidusskola, bet tad nu gan paralēli mācībām ir jāstrādā! Un tādas iespējas ir.Vidusskolu ar darbu ir praktiski nereāli apvienot, jo slodze ir liela....

svdiena      Hmm- diezgan nekorekti no tēva puses, kurs pats neko nepelna, piedāvat vidusskolēniem strādat...Kaut gan dēla klasē meitenes izplata kosmētiku, puikas kaut ko spekulē :)))....bet nu tas jau izklaide, manuprat, vairak...ne iztikas avots..Vasarā, protams, jāmeklē lauki, lai pastrādā- vismaz garšigu pārtiku ģimenei nodrošinās.....!

Vucis      Nu šajā gadījumā veci atsēdināt elementāri ar "a tu pac" taktiku. Lai beidz kasīt kuli un sāk strādāt un pie reizes lai atrod arī bērniem darbu, kas netraucētu viņiem mācības, tobish brīvajā laikā, un sportot. Ja nu, gadījumā, notiek brīnums un tāds atrodas - wai not?

joens      Nav jau kapitālisma atņirdziens vien, arī padomjlaikā daudzi paralēli mācībām piestrādāja (ne tikai vasarās). Cilvēka patstāvības audzināšanai tas ir ļoti noderīgi. No otras puses - ja ģimenē "kurpe nespiež", nav spiesta lieta strādāt (izņemot audzinošo faktoru), tomēr, ja tas kļūst par svarīgu ekonomisko faktoru, tad apspriežams vien ir - kad, kur, par cik. Traģiskākajos variantos ar pāriešanu uz vakarskolu utml. Protams, ir pienākusi āliņģu sezona, dažiem, stāsta, palīdzot.

fifidrilla    1 he, tas tikai pie mums bērni sāk strādāt vidusskolā, ārzemēs arī augstskolas laikā - mācās un citam neatliek laika. Tāpēc, ka mums studijas ir nekam nederīgas, neviens ta arī neko neiemācās, bet citur ir tāda slodze, ka pat atpūtais laika nepietiek. Arī es sāku agri strādāt un neko citu kā robus zināšanās ats nav devis, tagad tas viss jāmācās vēlreiz pa vakariem.

lapsu_aacis      fifidrilla (2010-11-28 14:44) viedoklis

esi laipna, nemelo!
beerni aarzemees saak straadaat jau ljoti agriinaa vecumaa, saakot ar labdariibas priekshmetu paardoshanu ( noteiktas stundas, pedagoga uzraudziibaa) , no kaa vinjiem neatlec nekas, bet vinji to dara skolas vai charity labaa, un saakot no 15 gadu vecuma, arii, noteiktas stundas dienaa, straadaa ne tikai pa vasaraam. siikie no gjimeneem, kuraas naudas anv tik, cik gribeetos, savu teerinjnaudu pelna pashi. lielaakajai daljai, uz leaving cert sanjemshanas briidi ,kaut vai tamaa pashaa iirijaa, uz credit union kraajgraamatinjas, ir visa studijaam nepiecieshamaa summa vai - vismaz vinju teerinju apmaksai, ja vinji speej izsist budzhetvietas vai vecaaki nofinansee studijas. un vasaraas- meerkjtieciigie , visi kaa viens straadaa!

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu