Kā atgūt bērnu no ārzemēm?

Kā lai atgūst bērnu atpakaļ uz ārzemēm kur bērns iet skolā? Tēvs pēc vasaras brīvlaika nevēlas bērnu atgriezt mātei!

Valensija01 (2014-08-22 15:58)      Jāraksta policijā iesniegums, jāiesaista bāriņties, ja pa labam nevar...

art_deco (2014-08-22 16:10)      Tev tikko sniedza reālu un pareizu ieteikumu, bet izskatās, ka te babulis gribēja uztrenēt "pasakiet ko man darīt un es mērkaķa ātrumā pateikšu kāpēc es to nevaru izdarīt".

Deisa (2014-08-22 16:13)      Nu laikam atliek vien griezties tiesā, bet būs grūti, esot ārzemēs. Neapskaužu. It sevišķi, ja tēvs arī sagādās iespēju bērnam tepat skolā iet, nodrošinās nepieciešamo, būs ilga ņemšanās, kamēr tiesa izlems, kā aizgādībā bērnam būs būt. Savukārt, ja tēvs tik paņēmis un nu turēs 4-ās sienās, tad gluži normāla audzināšana tā nav un Tev būs lielākas izredzes. Ja bērnam vairāk par 8, cik zinu, arī viņam pašam teikšana, ar kuru grib dzīvot. Nāksies akceptēt.

kokote (2014-08-22 16:19)      A šeit pa adresātam to uzrakstīt nespēj: https://www.riga.lv/LV/Channels/Riga_Municipality/Executive_authority/ipasa_statusa_institucijas/Rig
asBarintiesa/default.htm
Iespējams viss kā parasti ir citādāk (anketā rakstīts "neprecēta"), savas domas šoreiz paturēšu pie sevis, bet besī man šitentās "bezpalīdzīgās" māmiņas, kas dzemdēt jēdz (vispār jau līdz dzendībām, procesu ieskaitot, tā ir rikai fizioloģija) a pēcāk nesajēdz, ko ar sastrādāto darīt.

fargo (2014-08-22 18:31)      ko darīt? apprecēt bērna tēvu un izveidot ģimeni, kas bija jāizdara jau sākumā. nevis bērnu plēst pušu.

VecmeitaARrunci (2014-08-22 18:46)      Nevis tuseejies pa oho,bet posies uz Latviju pati,noalgo advokaatu,iesaisti policiju un baarintiesu.Un pats galvenais-aprunaajies ar savu beernu,galu galaa viss jaadara vina interesees.

AnvoyT (2014-08-22 19:21)      Nav minēts bērna vecums un vai ar bērna tēvu ir bijusi laulība, vai ir kādas juridiskas vienošanās, līgumi, tiesas noteikti tikšanās grafiki u.c. nianses. Ja ļāvāt izvest bērnu no mītnes zemes, kas, cik noprotu, ir Īrija un nekur juridiski nav atrunāts, ka bērna tēvam ir jānodrošina bērna nokļūšana pie Jums, tad nāksies smagi cīnīties. Būtiski ir izvērtēt vai tik bērnam pašam nebūs labāk Latvijā. Cita lieta, ja bērna tēvs nenodrošina izglītību un bērna skolā nav saņemts pieprasījums nosūtīt izglītības dokumentus uz Latviju. Ja bērns līdz 1. septembrim neuzsāks skolas gaitas Latvijā, ir pamats iesniegumam bāriņtiesā (ja bērns mācās pamatskolas klasēs). Bet tas arī atkarīgs no tā, vai bērns vispār ir valstspiederīgais un kur ir deklarēts. Jāpiebilst, ka abiem vecākiem ir tiesības bērnu pārdeklarēt praktiski otram nezinot. Būtu derīgi par situāciju paziņot gan sociālajiem dienestiem turpat Īrijā vai vismaz informēt Jūsu bērna skolas vadību par esošo situāciju. Ir ļoti daudz nianses, kas būtu jāmin, izvirzot kaut vai hipotētisku rīcības plānu. Konsultācija ar juristu, kas ir pieredzējis šādās situācijās būtu prātīgākā rīcība.

ne_klausos (2014-08-22 21:11)      Ja bērns iet skolā, tad arī viņa vēlmēs jau varētu ieklausīties. Ko vēlas bērns?

VECA_PIEPE (2014-08-22 21:47)      ...ak nē takš, šams takš pats pa ārzemēm dzīvojas,...eh ta velns, sajuka man tie pātari!

Ja bērns apmeklē skolu ne Latvijā un pastāvīgi dzīvo pie kāda no vecākiem "ārzemēs", tad tas nozīmē, ka abi vecāki par to ir vienojušies likumīgā ceļā. Likumīgā ceļā bērns ir atgriežams atpakaļ pastāvīgajā dzīvesvietā, lai bērna jaunā mācību gada uzsākšana nekādā gadījumā netiktu aizkavēta.
Šinī gadījumā bērna tēvs pieļauj kļūdu, riskējot sagādāt sev nopietnas problēmas, jo pārkāpj likumdošanu.

AleksandrsB (2014-08-22 22:37)      Vai tad meita nevēlas regulāri tikties ar abiem vecākiem?

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu