Alimentu (uzturlīdzekļu) piedzīšana

Palīdziet, gudrās galvas, lūdzu!!! Izšķīros ar civilvīru, vienojāmies, ka viņš maksās par bērnudārzu 50 eiro un šad tad bērns padzīvos pie viņa. Vairāk viņš netaisoties maksāt un iesūdzot tiesā arī vairāk nedabūšot, tādi bija viņa vārdi. Tagad situācija izveidojās sekojoša. Bērns bieži slimo, mājās, protams, jāsēž man, līdz ar to zaudēju algu un slimības lapu ņemt es varu, bet tā kā nestrādāju valsts iestādē, summa par to būs smieklīga. Zāles pērku es, viņš mani ignorē, kad ieminos par papildus izdevumiem. Tad jautājums ir sekojošs - iesniedzot dokumentus par alimentu piedzīšanu, kas jāņem vērā, lai pēc iespējas lielāku naudas summu piedzītu?

SniegaRoze (2015-01-29 20:33)    3 Ir valsts noteiktais minimums ,ko jāmaksā ,pat ja negribas maksāt .Par minimālo ,prasības pieteikumu var atrast internetā .Ja vēlies vairāk ,tad jāņem talkā papīrs un zīmulis ,jāpieraksta ik sīkākais izdevums .Bet Tev palīdzību jau piedāvāja Sieviete23 !Lai veicas ! Bērni slimo stresa rezultātā ,kas varbūt jūsu šķiršanās sekas .Sakārto sevi ,un nomierinies ,un būs labi !Ne Tu tāda vienīgā ,ne pirmā !
Pērngad tie bija 96 eur.

neiet (2015-01-29 21:46)  1 2 Viņš bērnu ir atzinis? Ar tiem tā saucamajiem civilvīriem kā ar bitēm. Kādēļ dzemdēt bērnus neesot laulībā nudien nesaprotu.
Tas valsts noteiktais minimums man šķiet ka ir tik minimāls, ka pat tie 50 eiro nebūs.

miracle (2015-01-29 21:49)    4 Valsts noteiktais minimums vienam bērnam ir 30% no minimālās algas, t.i. 2015.gadā tas sastāda 108.00 EUR

irgo (2015-01-29 22:02)  6 1 21:49. nesagrozi cilvēkam galvu !!! Ja 30% no minimālās algas ir 108.00 tad nodokļus jau laikam Tu nemaksā...
Precīzāk jau būtu 30% no 265,34, tas ir 79,62 eiro

2411laura (2015-01-29 22:15)      Lai iesniegtu uz valsts uzturlīdzekļiem, vispirms ir jābūt tiesas lēmumam par alimentiem (un, cik atceros, paralēli tiesu izpildītājs pārbauda, cik reāls vai nereāls ir šis alimentu maksātājs). Pēc tā uzreiz iesniedzu un, lai gan lēmums ir par tiem 30%, reāli valsts to visu neapmaksā. No 5 (varbūt kļūdos) gadu vecuma, cik zinu, summa ir konkrēta - un tie ir 78 eiro ar kapeikām. Iespējams, kas ir mainījies, bet tā ir mana pieredze - varbūt noder, iedvesmai:)

DanaL (2015-01-29 22:33)      irgo! Šoreiz pati esi kaut ko saputrojusi. Nevajag jaukt uzturlīdzekļu apmēru, kas jāmaksā katram no vecākiem ar uzturlīdzekļiem, ko maksā Uzturlīdzekļu garantiju fonds.

Tā kā jautājums ir par no tēva piedzenamajiem uzturlīdzekļiem, tad atkarībā no bērna vecuma, tas sastāda 25% vai 30% no valstī noteiktās minimālās algas, kas neatkarīgi no nodokļu maksāšanas 2015.gadā ir 360 eiro.

Saite: http://m.lvportals.lv/visi/skaidrojumi?id=267371

Samila (2015-01-30 00:04)  1   Sniedz prasību tiesā, vispirms piezvani uz garantijas fondu - pasūdzies, iespējams palīdzēs Tev ar bezmaksas konsultācijām vai prasības pieteikuma sastādīšanu un uz tiesu prom, pēc tētuka dzīvesvietas. Sataisi sarakstu, cik bērnam mēnesī vajag - ēst, dzert, pulciņi, roaļlietas, lupatas, jaunas grāmatas, friziera apmeklējums, ect, izdali uz 2 un būs uzturlīdzekļu apmērs. 50 eiro, protams ir smieklīga summa!!! Baidīties nav ko, jo šādi prasījumi no valsts nodevām ir atbrīvoti, un mūsu valstī - viss ir bērnu interesēs.

Ja pats iztaisās, ka mantas nav, pēc Civillikuma var piedzīt arī no vecvecākiem, tb, viņa vecākiem.

Ja tiesā piedzīt nevarēsi ej uz Uzturlīdzekļu garantijas fondu, lai maksā. Re ko šie raksta: "Uzturlīdzekļi par 2015.gada JANVĀRI tiks izmaksāti no 25.-27. FEBRUĀRIM – līdz 7 gadu vecumam EUR 90 un līdz 18 gadu vecumam EUR 108, bet ne vairāk, kā noteikts tiesas nolēmumā."

never_pa (2015-01-30 08:24)  1 1 jāsavāc visu izdevumu čekus ilgstošā periodā, ieskaitot bd rēķinus, pulciņus, dāvanu čekus ect.
Augstāk jau gana plaši ir izstāstīts par iespējamo rezultātu.
Ja nevar vienoties labprātīgi, tad uzreiz pie advokāta, kurš sakārtos dokumentus tiesai. Jārēķinās, ka tiesa būs tikai pēc 6 mēn. līdz 1 gadam.
Atceries, ka pat tad, kad bērns būs pie viņa, Tev būs jāmaksā viņam par bērna uzturlīdzekļiem noteiktā periodā.
Jā, kamēr esi viena ar bērnu, tas viss ir sarežģīti un grūti, piekrītu. Un neviens nekad nav teicis, ka dzīvot būs viegli.

aroganis (2015-01-30 08:46)  2   1.bezmaksas padoms- aizej pie sava civilvīra uz darbu algas dienā vai pie priekšnieka un padari šo faktu publiski zināmu- tici man - vecim nav lielāka pārnodarījuma- kad viņu publiski padara par LUPATU.

Un ja Tev sāk darīt pāri, saki, ka neatkāpsies vai vnk dod ziņu- Labo darbu birojam

bonacure (2015-01-30 11:45)      Tur jau tā lieta, ka viņš nav nekāds vīrs, bet gan tikai mīļākais,draugs, piegulētājs.Kā saka žīdi- eto dve boļšije razņici.

Valensija01 (2015-01-30 12:27)      Mans komentārs sievietei ar niku "neiet"- kamēr pašai neiet un nav bērnu, labāk nespried par lietām no kurām neko nesaproti!
Domāju,ka sākumā jārunā ar bērna tēvu,ja nekas nemainās,tad jāsūdz tiesā...Man te kursabiedrene pašlaik to kārto,bet par kaut kādu čeku vākšanu gan es kaut ko pirmo reizi dzirdu,jo visiem bērniem vajadzības ir vienādas....
Lai izdodas!

VecmeitaARrunci (2015-01-30 13:13)      Nesarezgii lietas un neej taisniibu mekleet pie bijusaa.Ej pa taisno uz tiesu un iesuudzi par alimentu nemaksaasanu.Taadas lietas parasti izskataa aatri un summa tiek piedziita par visu laiku.minimaalaa summa no saa gada ir ..ja nemaldos 108 eiro.Ja vins nemaksaa vai kaa-pieprasi naudu no uzturliidzeklu fonda un tad jau valsts tiks ar vinu galaa.Vins var atteikties maksaat jebkuru summu pa virsu.ja kungs ir bagaats un vinam liela alga oficiaali pieraadaama-var tiesaaties par lielaaku summu.Tiesas izdevumus segs atbildeetaajs.

Cafe_Noir (2015-01-30 16:31)      ja vīrietis atzinis bērnu par savu, tad nav starpības - vīrs vai nevīrs, uzturlīdzekļi bērnam ir jāmaksā. tos piedzen caur tiesu, ja negrib maksāt labprātīgi.
kas attiecas uz summu, tad citēju izrakstu (31.10.2014): " .... izdarīt ieturējumus 30 % apmērā no parādniekam izmaksājamās darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem, saglabājot parādniekam darba samaksu un tai pielīdzinātos maksājumus minimālās mēneša darba algas apmērā ..." bērns šajā gadījumā nesaņems pa tiešo no "parādnieka", jo minētajā gadījumā "parādnieks" bija ļaunprātīgais uzturnaudas nemaksātājs un valsts maksāja "parādnieka" vietā. tagad valsts piedzen sev par labu.

Muktiana (2015-01-30 17:21)  1 2 Nu šai ziņā Latvijā nav nekāda taisnīgā likumdošana un labvēlīgas tradīcijas attiecībā uz sievieti un it īpaši sievieti - māti. Tieši tā - sieviete ar bērnu - pēc definīcijas nevar būt konkurētspējīga vīrietim,tāpēc sievietes vienlīdzīgā pozīcija patiesībā ir pazeminoša. Ja sieviete ir vienlīdzīga, tātad vīrietis var atslābt un ļaut sievietei pašai sevi nodrošināt. Bet tiklīdz viņa paliek ar bērnu, tā tāda vienlīdzība kļūst par netaisnību.
Nav starpība vīrietis ir atzinis vai nav atzinis bērnu, ja tas ir viņa bērns, tad godīgā sabiedrība vai nu tādu vīrieti vajadzētu cietumā likt vai ar jebkādiem citiem paņēmieniem apgaismot viņa pienākumu.
Bet nu ko teikt. Tāpēc tās ir mūsdienas, ka tajās notiek tas, kas notiek mūsdienās.
Ir briesmīgs pat pats fakts, ka jātiesājas ar bērna tēvu par uzturlīdzekļiem, taču vēl briesmīgāks ir fakts, ka vīrietim vispār ienāk prātā neatzīt, apdalīt bērnu (tajā skaitā nenodrošināt viņa māti, jo mātes labsajūta un klātesamība tiešā veidā ietekmē bērna veselību un nākotni). Nav svarīga pati nodrošināšana, bet sāp tieši ir tas absurds, ka bērna tēvs uzvedas kā suns, kurš kaulu velk uz savu pusi, nevis dalās pats ar savu bērnu.
Un tāpēc....seko stāsts par sieviešu tikumību un kāpēc tā ir vajadzīga.
Bet kopumā neķer kreņķi, cīnies, ja vajag, un turies.

edora (2015-01-30 23:57)      :) lai piedzītu pēc iespējas lielāku summu?
Bērna tēvam nepieciešams labi apmaksāts darbs.
Lai šis vīrietis būtu oficiāli atzīts par bērna tēvu ( ieraksts dzimšanas apliecībā, ailītē - tēvs)
Iesniegums tiesā.
Čeki par izdevumiem, maksājumiem...
kas vēl? Nu, veselais saprāts, protams ... :) ak, jā - mazliet pašcieņas arī nenāktu par skādi! Un , varbūt, mazliet mēra sajūtas...

Muktiana (2015-01-31 01:35)  1 3 Jā, ja runā par summu, tad valsts oficiālais alimentu minimums ir noteikts - ~100 EUR.
Bet problēma jau ir tā, ka Latvijas sapņu zemē sieviete viena pati ar lielām grūtībām spēj kompensēt mājsaimniecibas izdevumus, - knapi divatā kopā var galus savilkt, it īpaši, ja ir bērns.
Ja Tu izvēlies viena audzināt bērnu (vai citas izvēles nav), tad visdrīzāk šis pats fakts vien jau automātiski nosaka pārāk nabadzīgu dzīveslīmeni.
Otra problēma ir tā, ka sieviete, kuras aprūpē ir bērns, visbiežāk nemaz nevar strādāt standarta pilnas slodzes darbu, kas atbilst vidējam līmenim atalgojuma ziņā attiecīgajā nozarē. Darba devējs maksā zemu algu, bet par to laiž sievieti slimības lapās, bet sievietei ir iespēja ņemt slimības lapas un toties sēdēt uz mazas algas.
Un vīrietim tā pati problēma. Ja viņš pelna Latvijas vidējo algu, viņš ar grūtībām var pats savu mājsaimniecību uzturēt (bet sieviete ar bērnu pat to nevar) un tie 100 eur gandrīz ir maksimums, ar ko viņš teorētiski varētu dalīties (un sievietei ar tiem 100 eur tā vai tā būs par maz). Latvijas specifika.
Nu un sieviete sanāk apstākļu ķīlniece. Vienīgais, ka vērst situāciju uz labu, runāt ar bērna tēvu pa labam. Pārmetumi neko neuzlabos.
Taču fināls ir vienkāršs - sačakarēta bērna un sievietes nākotne jeb "smaga karma" (arī Latvijas nākotne). Runa jau nav tikai par finansiālo pusi, bet arī par emocionālo fonu, kādā bērns augs, ja sieviete atradīsies rūpēs, raizēs, nabadzībā (un aizvainojumā). Un bērnu ļoti slikti arī ietekmē mātes dusmas uz tēvu. Viss šis fons emocionāli nokaus bērna nākotni.
Tātad vienīgais, kas atliek, - visu pieņemt vēsā mierā. Alimentus prasi mierīgi, mīļi, pa labam. Cik liktenis lems, tik būs. Kā liktenis liks "iznest krustu", tā arī to pieņemt. Tikai caur piedošanu un Dieva izpratni ir iespējams celties no uzliktajiem apstākļiem. Pie šīs situācijas ne bērna tēvs ir vainīgs, bet personīgā karma.

Postremo (2015-01-31 09:58)  1 2 beerns 100% ir vinna? Ja taa ir taisniiba, tad nesaprotu galiigi ssitaadus veccus. Tiessaam ir jaatiessaajas ar berna teevu, un nevarat apseesties pie galda, un vissu izrunaat? :(

2411laura (2015-05-14 10:50)    1 Tu vari gribēt nez ko, bet reāli tiek izvērtēti šī cilvēka ienākumi un maksātspēja, un summa tiek piespriesta, vadoties pēc tā. Lai cik daudz tev to čeku, pamatojuma un cīņas spara nebūtu. Ja viņa ienākumus pārbaudīt nesanāk, tad 30% no minimālās...

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu