Uzturlīdzekļi (alimenti)

Uzturlīdzekļi (alimenti) - jautājumi un diskusijas

Bērniem būs jāatmaksā valsts uzturlīdzekļi? (4)
Tie berni kuri saņem uzturlīdzekļus no valsts vai tad nākotnē viņiem būs jāatmaksā pašiem atpakaļ valstij ja nemaksā vecāki??
Vecākam nemaksātājam kaut no pensijas atvilks, ja nav nekā ko pārdot izsolē lai parādus nomaksātu, tur vēl mazi procenti nāk klāt. Arī uz sievietēm nemaksātājām tas attiecas. No kurienes tāds jautājums? Izklausās diezgan muļķīgi. Arnim taisnība. Tā nākotnē nekādi nebūs bērnu problēma. Valsts atvilks no pensijas. Tikai ja ar to vecāku kas notiek ,piemēram tiek ievietots no pašvaldības kādā pansionātā tad pieprasa bērnam segt uzturēšanas līdzekļus.Lai no tā visa atkratītos jāvēršas tiesā un jāpierāda ka nav maksāti uzturlīdekļi,bet ja kaut kas tomēr ir maksāts ,tad tas bērns diemžēl nekur nespruks un maksās par saviem vecākiem kas par viņu nav likušies ne zinis. No savas pieredzes ieteiktu neizmantot šo pakalpojumu ,lai cik grūti ari nebūtu ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Bērniem būs jāatmaksā ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Bērns sācis vairak dzīvot pie tēva (alimentu maksātāja) nekā pie mātes (18)
Vai tas ir tik svarīgi kur bērns vairāk dzīvo? Pieprasīju alimentus pēc gada strīdēšanās, kad katru mēnesi bija jālūdz kāda kapeika lai iedot priekš drēbēm un apaviem utt. tāpēc pieprasīju alimentus ko tagad maksā ...
kā viņš kko var iztērēt, ja neko nenopelna???? Par šo tēmu var runāt daudz un dikti. Jums pašiem jānonāk pie kopsaucēja. Citi , no malas, nav nekādi padomu devēji. Galvenais,lai necieš bērns. Bērns ir mazins; shajaa vecumaa patiik abi vecaki, lai kadi tie nebutu, bet no juridiskas puses- exim darba nav, nekaa nav- pats vainigs! Nav ko zemoties un uzklausiit apvainojumus vai parmetumus. Un draudet vinsh var cik grib, ko gan citu vinja situacija vispar var darit- tikai bravuuriigi muti kulstit! Taa ka Relax! raaMi, Tu no gaisa esi nokritusi par to bezmaksas izglītību? :D Sievietei 40+, bet pilnīgi bērna prātā! :) Pretī varu likt reālu situāciju: bērns aug pie tēva un vecāsmātes, māte uzrodas kā komēta ar lielu pompu, un tikpat ātri pazūd. Ikdienas tēriņi visi tēvam, vadāšana uz dārziņu, rūpes par drēbītēm un vajadzīgajām lietām. Visumā var teikt, ka tētis tiek galā labi. Kārtējo reizi komētai uzrodoties, bērns tiek paņemts it kā paciemoties, bet pēkšņi māte sadomā bērnu neatdot. Vai nu sadomājusies prasīt alimentus, vai tāpat pie družkām izlielīties, ka viņai taču arī ir bērnelis. Reāli mazais viņai nav vajadzīgs; neizskatās, ka viņai vispār būtu mātes jūtas.

Man reizēm gribas izdot likumu, ka tādas stervas vajag sterilizēt. It kā bērns būtu šunelis...Pat ar dzīvniekiem tā nedrīkstētu apieties.
··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Bērns sācis vairak dzīvot ... lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Alimenti - vai 400-500€ mēnesī diviem bērniem ir pietiekami? (46)
Īss un konkrēts jautājums - vai ar 400-500€ mēnesī var uzturēt divus bērnus un nodrošināt viņiem nepieciešamo, vai nevar?
Īsi un konkrēti-var.
Un lai dies dod katrai sievietei LV saņemt tādus alimentus.
A klau, kā Tu domā, ja to nemaksātu bērna māte, komunālos par mitekli Tavs bērns dzīvotu zem tilta? Vispār caur tiesu šķiroties visu rēķina gan....es gan neesmu pieprasījusi alimentus oficiāli, bet kurš grib ķeskāties, to visu rēķina, tā lūk. Bērni piedzimst ģimenē, divi parūpējas par to, bet kāpēc bērnam jāzaudē ērtības, ja veči šķiras, tāpēc mans uzskats, šķiras tie, kuri spējīgi uzturēt vairākas sievas, ja esi slabo, tad mīlē tikai savu ģimeni un samierinies ar savu sievu, rūpējies par bērniem, nešauj savus riekstus apkārt.Nevar būt vīrietim sekss ar citu un vēl nebūt alimenti.....par visu nākas šai dzīvē maksāt, priecājies, ka sieva Tev nepiedzen uzturnaudu par katru laulībās pavadīto gadu ar Tevi un morālo kaitējumu un nepārrēķina naudā visu laiku, ko ir darījusi bērna labā, nesarēķina aukles darbu, pavāra darbu, šofera darbu utt. Vēl viens arguments tam,ka bērniem pēc šķiršanās jāpaliek pie tēva. Reizēm "apstubina", cik pie šķiršanās māmiņas ir pratušas saskaitīt izdevumus par bērniem, kuri pat var pārsniegt abu bērnu vecāku algu (varbūt mazliet pārspīlēju). Katrā ziņā "tētīts" ir atbildīgs par savu bērnu materiālo nodrošinājumu, bet ne jau 100%. Varat māmiņas škirtās uz mani dusmoties, bet nekad ģimenē nav viena vaina. Nebūs lielīšanās, bet esmu gandarīta, ka savu bērnu spēju uzturēt bez alimentiem, un nemaz ar tūkstošu algu. Atkal vēdekļpirkstu īpašnieki pulcējas ... piekrītu, ka 400-500 vienam skolniekam mēnesī ir jauki, bet realitātē pusvalsts tādas algas nepelna, bet šai summai klāt jāpieliek arī viena vecāka dzīvei nepieciešamais un kopējās dzīvošanas izmaksas visai ģimenei vai pusģimenei. Reālajā dzīvē 2 vecāku un 2 bērnu ģimenes mēneša kopienākums ir mazāks par 1000, attiecīgi, kur ir tas koks, no kā noplūkt pārējo.

Pēc augstāk rakstītā sanāk, ka šķirties un palikt ar bērniem ir ekonomiski izdevīgāk nekā palikt visiem kopā.
··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Alimenti - vai 400-500€ ... lasīt visu diskusiju (46 atbildes) –»
Alimenti, ja bērns vairākas dienas dzīvo pie otra vecāka (24)
Pēc vecāku šķiršanās bērni dzīvo ar māti. Pa divām dienām mēdz ciemoties pie tēva, mēnesī apmēram kopā 6-8 dienas. Tēvs skaita dienas un rēķina nost no alimentiem summu atbilstoši tam, cik dienas bērni bijuši pie ...
P.S. Likumīgi gan tas nav. Draugs strādā tiesu izpildītāju kantorī un stāstīja, ka ir bijuši gadījumi, kad tētis saka- bet es taču viņiem pirku to un šito. Viņam tiek paskaidrots, ka pirkt tu vari cik gribi, bet pietiesātie alimenti jāmaksā pilnā apjomā. Skuter, Tev taisnība, jo papildus pirkt tā ir otra vecāka sirdsapziņa, jo māte jau neprasa lai pērk, un ir tāds termins dāvanas un pašsaprotamas lietas, nekad nesapratīšu tos, kuri šķīrušies tur ņemas, bērnam vajag, tad jāpērk, jāaprūpē, jāpabaro, jāsamīļo, jāizklaidē, vienalga pie kura vecāka tas atrodas! Pareizas un taisnīgas atbildes uz šo jautājumu nebūs. Ja nemauc viņam ādu pār acīm, tad viņš ir knauzeris. Ja mauc, tad saņem pēc nopelniem. Man kaut kā neienāk prātā atskaitīt no alimentiem to, ko esu iztērējis bērniem un mēdz būt iespaidīgi tēriņi. Vienkārši mums viss civilizēti. ..pareizi vai nepareizi,tas ir katra paša ziņā,bet briesmīgi ir tas,kad vecākiem,vienalga vai tā māte vai tēvs, ir žēl priekš SAVIEM bērniem,nedod Dievs,kādu kumosu vairāk noēdīs,vai kādu lieku drēbes gabalu dabūs...to es nekad neesmu sapratusi un nesapratīšu. Ja par to esat vienojušies rakstiski, tad ir OK. Ja nē, tad tas ir nelikumīgi ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Alimenti, ja bērns vairākas ... lasīt visu diskusiju (24 atbildes) –»
Gribu maksāt uzturlīdzekļus oficiāli, kā man rīkoties? (10)
Esam rakstiski vienojušies, tikai savstarpēji, bez tiesiska apstiprinājuma. Gribu būt drošs, ka viss ir pareizi. Kur man griezties? Kā rīkoties, lai viss būtu pareizi.
Skaiti no konta uz kontu ar konkrētu atzīmi, nauda par to un to.. vnk rīkojies, skaiti katru mēnesi caur kontu un tikai caur kontu, norādot bērnu uzturlīdzekļi.. Tev nekur nav jāgriežās ..tikai, skaties, lai tie uzturlīdzekļi nav mazāki par valstī noteikto. Tikai un vienīgi ar pārskaitījumu no sava konta un konkrētu norādi - uzturlīdzekļi kam (konkrētam bērnam) un par kādu mēnesi. Un summu ne mazāku par Ministru kabineta noteikto, attiecīgi pēc bērna vecuma. Ja skaitīsi no konta uz kontu, nevis skaidrā naudā personīgi, viss būs OK. Abu kontu vēsturē šīs summas būs pārskatāmas. Ja nav strīda par uzturlīdzekļu maksāšanas faktu, kamdēļ jāsatraucas!?
Nu, bet ja tomēr iekšēji ir nemiers, tad, kā jau augstāk rakstīja - jāskaita uz kontu ar norādi bērna (vārds, uzvārds) uzturam vai uzturlīdzekļi bērna uzturam. Sīkākam formulējumam nav nozīmes!
Ja Jūsu starpā nav notariāli apstiprinātas vienošanās par uzturlīdzekļu samaksu, tad, strīda gadījumā, no Tevis varēs piedzīt tikai no prasības pieteikuma iesniegšanas dienas!
··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Gribu maksāt uzturlīdzekļus ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kas jadara lai uzliktu atpakaļ uz alimentiem? (9)
pagājušajā gadā uzliku savu bērna tēvu uz alimentiem ,caur tiesu. taču 2017.gada oktobri noņēmu. vai man ir iespeja tagad vinu uzlikt atpakal uz alimemtiem. nesaprotu kas un kur man ir jasuta. vai pagajušā gada izpildraksts ir ...
Ko nozīmē "noņemt no alimentiem"? uzlika, noņēma... mēbele vai???? Izpildraksts vienmēr ir derīgs, iesniedz ZTI (zvērinātam tiesu izpildītājām, pēc dzīvesvietas adreses, tālāk rīkosies ZTI. un miers mājās. Veesaa mieraa un ar baudu uzcepat veel vienu falshu baareniiti. Jā, jā, sadod viņam kārtigi - nav ko žēlot! Uzliec un nost vairs nejem, lai zin, kur kam ko bāzt vai nebāzt ugf der tikai tad, kad ZTI, paziņo, ka piedziņa nav iespējama. ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Kas jadara lai uzliktu atpakaļ ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Ka piedzit alimentus? (13)
ja velos piedzit uzturlidzeklus man jadodas pie jurista.
un gatavojies DNS analīzēm... Nē, es biju domājis, ka es negribu skirties ne no sievietes, ne berniem, bet vinja grib iet prom un piedzīt astronomiskas summas, tas ir normāli? Sieviete var noteikt visu? Formāli nemaz neesam precējušies... Var un no nešķirta piedzīt palasiet civillikumu. Bez iemesla neviena neiet prom ar visiem bērniem. Par apprecēt nebija gribēšanas? Varbūt tur tam visam kājas aug. Šajā variantā, pie kura paliek bērni? Ja bērni pie toxic paliek, tad var no sievas piedzīt. ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Ka piedzit alimentus? lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Uzturlīdzekļus maksā parādnieka māte (6)
Ja uzturlidzeklus periodiski skaita paradnieka mate-no sava bankas konta ar parakstu no ka un par ko-vai tie skaitas uzturlidzekli no teva? ka ir?
Es drīkstu apmaksāt kaut vai Trampa rēķinus, ja vien man tāda vajadzība rodas. Un jā, rēķins būs apmaksāts.

Tas pats ar uzturlīdzekļiem, kāda jums starpība, kurš maksā, galvenais, ka ir samaksāts. Ceru, ka nekalkulējat to visu vēlreiz piedzīt no tēva.

Dzīvojat mierīgi tālāk un priecājaties, ka jums šie līdzekļi ir, un neplānojiet visādas cūcības.
Būtiski ir maksājumus veikt. Kas maksā nav svarīgi. Šis princips attiecas uz jebkuriem maksājumiem jebkurā sfērā. Galvenais, la beerns paeedis! Jā, skaitās. Parādnieka māte ir ļoti atbildīga. Man vienmēr ir licies, ja bērnu tēvs kaut kādā ziņā nespēj dot savu daļu - naudu, rūpes (visbiežāk atkarību dēļ, retāk - bezatbildības), tad būtu tikai pareizi, ka pārējie radi, ja vien spēj, šo neesošo daļu kompensē vai nu finansiāli vai, vēlams, arī uzņemoties bērna pieskatīšanu, izglītošanu, nodarbināšanu utt. Jo tas taču skaidrs, ka to 1 cilvēks nevar izdarīt. Ir nepareizi tad pārejiem radiem (vispirms jau no no tēva puses) izlikties par beigtiem. Tā ka - cepuri nost tik atbildīgai vīramātei. ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Uzturlīdzekļus maksā ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Alimenti ja bērna tēvs ir miris? (8)
Vai valsts turpinās maksāt bernam alimentus ja berna tevs ir miris?
Alimenti ir tikai tad, ja tēvs ir dzīvs. Ja miris, bērns saņem apgādnieka zaudējuma pabalstu. Bet visas šīs lietas jākārto caur sociem. Ui nē tā ir veca informācija, bet tur vismaz vari uzzināt kam pajautāt.. Apgādnieka zaudējuma gadījumā valsts kaut ko maksā, bet detalizētāk laikam jāmeklē pašiem pie māts Gugles. un cik zinu, tad pabalsta apmēri atkarīgi no tēva izpeļņas. Protams ka jāgriežas soc. dienestā. ........ja viens no vecākiem ir miris,tad bērnam līdz 18 gadiem, vai kamēr mācās piešķir bāreņa pabalstu, tur jāuzrāda miršanas apliecība. ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Alimenti ja bērna tēvs ir ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Uzturlīdzekļi (40)
Moka ziņkāre, vai vēl ir kāds vīrietis, kas nodzīvojis ar bērnu kopā 8 gadus un pēc šķiršanās ne tikai negrib satikties, bet uzskata, ka nav jāuztur bērns?
Sīkums vel par uzturlīdzekļiem,bet kad negrib tikties,tad viņu var nosaukt tikai par atsaldēto.Gan jau JAUNĀ sievite negrib,lai kontaktējas un šis pavadiņā sēž pie kājas!Kroplis,ko lai vel saka... Varbūt tās ir šķiršanās emocijas? Pagaidi, kad noplaks lielais vilnis.
Un neklausi šitos tirliņus, kas saka, ka no labām sievām vīri neaizier.
No labām neiziet-labās pašas sakravā koferus un izliek tirliņus aiz durvīm! Paldies par viedokli visiem "vīriešiem", kuri sievietes prot apsaukāt pa dumjām zandalēm un visādos citādos vārdos, bet ko lai saka par tiem vīriešu desmittūkstošiem, kuri pamet savus bērnus bez maizes kumosa? Un pamet pie tām "dumjajām zandalēm". Tagad vismaz valsts ir atjēgusies, ka viņas jaunajiem pilsoņiem vajag ēst, maksā alimentus neapzinīgo tēvu vietā, bet tā naudiņa ir maza. Tomēr vajag pietiesāt vismaz to. Kas attiecas uz labām sievām, tad jāsaka, ka sieva viena nevar ģimeni saglābt, kad vīrs sūdīgs. Ja sieviete pamet bērnu,tad negribās pat par atsaldēto,vai kropli saukt...neizteikšos,kā viņas jāsauc.... ··· Uzturlīdzekļi (alimenti): Uzturlīdzekļi lasīt visu diskusiju (40 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu