Vai Jūsu bērni atbalsta Jūs ikdienas solī?

Tāds šīs dienas jautājums.Vai bērniem ir jāpalīdz saviem vecākiem? Vai arī kā paliek astoņpadsmit tā čau rasma man ir cita ğimene? Neizprotu šo dzīves posmu

mellene_x    4 kad bērnam paliek 18, viņš vēl iegūst vidējo izglītību...bet viss atkarīgs no audzināšanas..mani bērni vienmēr man ir palīdzējuši, vispār, tas pat nebija diskutējams jautājums, bija jādara un darīja un PUNKC.

Lele  5 2 18 gadi ir iistais laiks, lai pashiem tikt valjaa no Gimenes un maaciities dziivot vienam vai divataa ar draugu/draudzeni!
Naudas parasti arii ir pamaz 18 gados...

Vecaakiem pashiem ir jaaruupeejas par sevi..

Lele  4 3 Jaaatbalsta ir tad, ja kaadam trukst kaajas vai rokas...vai arii cilvis ir ljoti vecs un jau paliek marazmaatisks un gulosh..

Ja fiziski viss ir kaartiibaa, tad neredzu iemeslu kaapeec buutu jaatbalsta pieaugush cilveeks?
Briivpraatiigi atbalstiit var...bet gaidiit, pieprasiit no cita - Nee.

kokote    5 Tas ir periods, kad vecākiem jāļauj bērnam mācīties dzīvot savu dzīvi, kad vecākiem jāiemācās "atlaist" bērnu, jāļauj viņam dzīvot savu dzīvi un mācīties no paša kļūdām. Ja kāds bērns šajā brīdī "sarauj visas saites", tas liek aizdomāties vai kontroles groži nav bijuši parāk nospriegoti vai arī mikroklimats ne pārāk.
Kā jau te norādīja, ja vecāki nav invalīdi, tad viņi paši par sevi spēj rūpēties un faktiski tā ir jauna iespēja, jo ir zināma brīvība atgriezusies. Kā katrs to izmanto- tā katra privāta lieta.

Karmensita    2 cik visi pareizi
apsveicu

edding  1 1 "cik visi pareizi"
Un Tu vēl šaubījies? :)

uusins    7 Mani bērni man visu manu mūžu būs mani bērni :)
Atkarībā, ko saprot ar ikdienas soli. Bērni mani atbalsta gan korī, gan sportā. Lielajiem dēliem ir pāri 20, ir draudzenes, tādēļ viņi daudzas lietas uztver pietuvināti man. Saprotamies daudz labāk, nekā, kad viņi bija pusaudži. Viņi vairs nav "spridzīgie" tīņi. Viņi abi dzīvo patstāvīgi.
Joprojām es viņiem palīdzu. Ar viņu māti devām viņiem rīcības brīvību, kā mani audzināja mana māte: deva man brīvību, uzticējās, bet bija stingra un prasīja ievērot arī viņas noteikumus. Manuprāt, labs variants izaudzināt sakarīgus bērnus :)

mellene_x    1 Kristīnei 78, bizness būs kā labdarības akcija, jo vecie ļauži, kuri jāaprūpē, dzīvo zem nabadzības sliekšņa un tos +/_ aprūpē soc. aprūpētāji.. Savukārt tie vecieļauži, kuri ir jāaprūpē un viņiem ir uzturētspējīgi tuvinieki, dzīvo pansionātos, kur viņus čubina..

kokote  1 2 Kāda saistība tam biznesa plānam ar uzdoto jautājumu.
Par to "pareizību"-vai nu tām kam tā šķiet nav bērnu vai arī viņām ir kā citādi-tikai nepadalās pieredzē kā. Realitātē tas ir nevis pareizi, bet grūti un dažreiz arī sāpīgi manam ego, bet, ja bērns ko vēlas vai lūdz padomu, prioritāte man būs viņa perspektīve un dzīve nevis manas vēlmes. Tas nekādi neizslēdz to, ka esam būtiska viens otra dzīves daļa un vienmēr, kad vajadzīga palīdzība vai kādi svētki- tad esam kopā.

teo_dora    3 Tu esi mēģinājusi šo darbu darīt? Es esmu, gan Vācijā gan Latvijā. Latvijā pakalpojumu apmaksā valsts, Vācijā klienti paši. Bet Vācijā vecie cilvēki /vairumā/ ir 5 reizes mazāk kaprīzi nekā LV.
Ja par biznesu kā tādu, tad no kādiem līdzekļiem domā maksāt aprūpētājām algu, apmācīt viņas? Konkurēt ar Sarkano Krustu ir bezcerīgi. Pensionāriem naudas nav, bērni, pat ja dzīvo tanī pat pagalmā, ne palīdz, ne pārāk rūpējas par vecīšiem, ja tiem piekabināts aprūpētājs. Toties kontrolē gan, vai nav 5 minūtes ātrāk aizgājis,
Ja ir interese, raksti man privāti, varu daudz ko pastāstīt.

inaralaima      Mani bērni jau izlidojuši no ligzdas,nu mans laiks viņiem palīdzēt.

uusins      Man tā Tava ideja patīk. Bet es drīzāk piekrītu mellene_x, jo šeit, Latvijā...
Katrā ziņā - lai Tev izdodas! :)

teo_dora    3 Nē, no klostera nē, bet pastrādājusi Aprūpes firmā, kura pakļauta Sarkanajam Krustam, jā.

Drole  1 4 "kā paliek astoņpadsmit tā čau rasma"

Teeminjas autores ierobezhoto gramatikas prasmju deelj nav izprotams ne jautaajums, ne "biznesa ideja"

LV astonjpadsmitgadnieku vecaaki ir kopjamu sirmgalvju vecumaa?

HONEY_APPLE    3 Ja liekot tēmu, doma bija, cik gatavi maksāt bērni par vecāku aprūpi, esesā ir sludinājumi. Piezvani, pajautā. Samaksa par stundu svārstās no 1 eiro līdz 2. Dzīvokļi un mājas sen jau pārrakstītas uz bērniem un mazbērniem.

HONEY_APPLE    1 Protams, ka nav darbinieku. Ja Tu redzētu izcenojumus, tad būtu saprotams, kāpēc viena no bagātākajām sabiedriskajām organizācijām tomēr nevar atrast darbiniekus.
Ja kādam vajadzīga aprūpe, tad vispirms jāgriežas Sociālajā dienesta pēc dzīvesvietas, tur svērs un vērtēs, izpētīs konta stāvokli, pensijas lielumu, cik mantas pieder, vai to nevar pārdot un tad nosūtīs uz attiecīgo aprūpes firmu. Vismaz Rīgā tādu ir daudz. Firma savukārt piešķirs aprūpētāju.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu