Kristības

Kristības - jautājumi un diskusijas

Kristības - dāvana (13)
augustā jāiet uz 2.5 gadīgas meitenītes kristībām . šausmīgi sen neesmu tādās bijusi. kāda būtu laba dāvana? ko vispār dāvina tādos gadījumos. varbūt kādam ir laba pieredze vai labas idejas.
sudraba karotīte Kristības ir tā saucamie - Baltie svētki, ja pieturas pie tradīcijām, tad dāvina kaut ko baltu, bet manuprāt ļoti laba ir dāvana no sudraba, kā jau šeit minēja :) Kādu ķēdīti un kuloniņu, bet protams ņemot vērā, ka tas ir bērns, neko pārāk dārgu, lai neapdraudētu bērna labklājību, ja izdomās iziet uz ielas ar rotiņu... kristības, vismaz tas, ko es saprotu ar kāda cilvēka kristību ar Svēto Garu, nav nekas ar kotlešu/karbonāžu ēšanu svinams un balonu dāvināšanu atzīmējams. ja šis pasakums ir pa īstam, nevis ķeķša dēļ, tad tas ir svarīgākais, bērnam iedotais. tur nav nekā tieši svinama. tie nav ne jaunsgadi, ne dz.dienas, vai citas mūsu ikdienas blēņas.
Esi klāt, ja bērns/vecāki ir tev svarīgi. Varbūt tiešām viņi rīko kādu izēšanos vai dāvanu saņemšanas brīdi, nu aiznes kādu grāmatiņu bērnam, jo tagad ir stipri labas grāmatas pat ļoti maziem bērniem. Citādi, nekas tur nav jādāvina.
Klasiski pienjemts daavinaat kaut ko no sudraba. Ja neesi krustmaate, tad neteereejies moneetai vai karotiitei, bet nopeerc kaadu sudraba rotaslietu, piemeram, gredzenu, auskarinjus vai kulonu. ...ir arii nesen gadiijies pabuut shaadaa jaukaa pasaakumaa! Mees,mazajam,iedaavinaajaam baltu porcelaana kraajkasiiti-balozha formaa,pieberot ar eiro naudinjaam :))) ··· Kristības: Kristības - dāvana lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Dāvana kristībās (12)
ko kristībās dāvina krustvecāki savam krustbērnam veel bez keediites ar krustinu? vai ir veel kādas tradicionālas simboliskas davanas? paldies
Jā sudrabs un balta drāna. Es personīgi krustmeitai uzdāvināju sudraba ķēdīti ar krustiņu plus baltu audumu pirmajai baltajai kleitai - varbūt sniegpārsliņu bērnudārzā tēlos ;) kauko karinaamu vajaga gan - tad Tevi vienmeer atcereesies...

Bet var arii netradicionaali dziivot. Tas arii ir pietiekami interesanti...Padomaa citaa virzienaa..Sanaaks!Lai veicas! parasti kjeediiti un krustinju, pie reizes tos ar iesveeta... sudrabs vai zelts - tas nebuutu noteicoshas... Ja puika, var daavinaat sudraba bikjeriiti.
meiteneem var daavinaat sudraba cukurtrauku, shkjiviiti... ar iegraveejumu.
Agraak krustvecaaki krustbeerniem daavinaaja kristaamo teerpu.
··· Kristības: Dāvana kristībās lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Kristības pieaugušajam (8)
Veletos uzzinat ko vairak ka ir ar iesvetibam lai varetu nokristities.Cik esmu sapratusi jaiziet kursi.Neviens mana gimene nav kristits,bet esmu izaugusi un sapratusi ka velos nokristities,klut par luterani.dzivoju un stradaju Riga ...
sirsnīgi apsveicu ar vēlmi.

lai to realizētu, ieteiktu mēģināt šeit>
http://www.martinadraudze.com/

nedaudz info par kristībām(pieaugušajiem pašās beigās)
http://www.lelb.lv/lv/?ct=kristibas

vajadzētu sākt tieši tur - draudzē. draudze ir ļoti svarīga kā atbalsts ticībā, avots padomiem dzīvē.
Ieteiktu Tev aiziet uz svētdienu dievkalpojumiem- paklausīties, kādi ir mācītāji un tad arī pieņemt lēmumu. Zinu, ka Vecajā Ģertrūdes baznīcā ir ļoti aktīva kristīgo jauniešu sadzīve- tas varētu būt Tev interesanti, lai būtu Tavas paaudzes cilvēki, lai interesanta, piesātināta draudzes dzīve. Kalatura....Pareizticīgie nedrīkst šķirties...visu mūžu mocīsies ar vienu:PAr katoļiem arī uzmanīgi..tos arī nešķir....Ebrejus apgraiza... Man jau liekas, ka Rīgā gan rajons nebūs izšķirošais. Mēs, piem., no Purvciema braucam uz Torņkalnu. Jo TUR ir vienkārši lieliski.
Un tad jau Jums jāvaicā konkrētajā baznīcā - kas un kā. Bet apmācības būs noteikti jāiziet.
Arī apsveicu ar vēlmi!
Ja doma ir par luterāņiem, tad visas luterāņu draudzes Latvijā ir uzskaitītas šeit: http://www.lelb.lv/lv/?ct=draudzes
Pārdaugavā ir jau šeit minētās Lutera draudze Torņkalnā un Mārtiņa draudze, ir arī draudzes Imantā un Bolderājā, bet pieņemu, ka tur nebūtu ērti izbraukāt. Centrā ir Sv.Jāņa draudze Vecrīgā, Jēzus draudze aiz Centrāltirgus, nedaudz tālāk jau minētā Vecās Ģertrūdes baznīcas draudze u.c.
Lielākajai daļai draudžu ir mājas lapas, kurās aprakstīts, kas draudzē notiek, kādas aktivitātes, var papētīt tās lapas. Arī iesaku aizbraukt uz kādu dievkalpojumu draudzē, uz kuru izlem iet, aprunāties ar mācītāju, kad plānota nākamā iesvētes grupa (parasti vasarā ir mazāk, rudenī, septembrī sākas jaunas grupas, un tad kristības un iesvētības parasti ir kaut kad Ziemassvētku laikā). Jāskatās arī, kur būs Tev iespējams iesvētes mācību laiks, ir draudzes, kur mācības notiek darbdienu vakaros, citur - brīvdienās (parasti - 1x nedēļā).
··· Kristības: Kristības pieaugušajam lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Kristību maksa (37)
Man radās tāds jautājums- paziņa taisās kristīt savu bēbi, luterāņu baznīcā. Liels bija man surpraizs tajā brīdī, kad uzzināju, ka no viņas ir paprasīti 54ls! tad nu jautājums par to vai baznīca drīkst prasīt ...
vai paziņa ir draudzes loceklis, kurā vēlas kristīt bērnu? ja ir draudzes loceklis, vai viņš veic ziedojumus draudzes saimniecības uzturēšanai?
vai kristības notiks mises laikā?
ja nē, nē un nē, tad jebkurai draudzei ir arī saimnieciskie izdevumi. vai tu uzskati, ka no draudzes cilvēku ziedojumiem ir jāsedz visi izdevumi jebkuram cilvēkam no ielas?
Es esmu gan kristīta, gan iesvētīta luterāne, bet rēķinu no baznīcas nesaņēmu vai kādu mājienu par konkrētas summas maksāšanu. Viss brīvprātīgu ziedojumu līmenī. Baznīcai desmitā tiesa tak pienākas, vai tad ne? Uztver to kā ziedojumu. Baznīcai savs aparāts kaut kā ir jāuztur. Ja teiks, ka ziedojums ,kādu gribi ziedot, tad tu sagribēsi ziedot santīmu. Kāds cits varbūt tūkstoti. Lai iztiktu bez pārpratumiem, ir zelta vidus ceļš - konkrēta summa. Un kā tad viņi pastāvēs, ja neviens ne par ko nemaksās:) Jebkurai organizācijai vajag finansējumu, lai tā vispār varētu eksistēt. ··· Kristības: Kristību maksa lasīt visu diskusiju (37 atbildes) –»
Prasības krusttēvam (10)
KLAU LABIE CILVEKI! KAM IR KADA PIEREDZE PAR KRISTIBAM? Mani uzaicinaja par KRUSTEVU un lai tads butu vajagot but kristitam man ari VAI KADAM IR KADAS IDEJAS ,PADOMI ,PIEREDZE SHADAS LIETAS?
Par krusteevu taa ir nopietna lieta,ja kas tad esi krutbeernam vecaaku vietaa.Un to vajag tomeer uztvert tiiri nopietni.Ja neesi gatavs,labaak atsaki!!:)) Speciall - krustvecaakiem ir cita lome beerna dziivee. Vinji ir cilveeki, kas nepiecieshamiibas gadiijumaa aizstaaj vecaakus, nevis nepaartraukti beernam skaita "Aleluja". Aha...paprieksh jaamaak pasham viss pa Dievu u.c.padariishanaam,da tieshaam kaada jeega ta buut pa krusteevu?! :S Tas viss ir atkarīgs,kurā baznīcā notiks kristības.Katrā ir savādākas prasības krustvecākiem:) Tev ir jaabuut kristiitam, to dazhreiz dara reizee ar kristiibaam, ej un parunaa ar to maaciitaaju, kur notiks kristiibas! ··· Kristības: Prasības krusttēvam lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu