Cik vārdi minūtē jālasa 7 gadīgam bērnam?

oila      kā nu kurš.... cits jau ap 80 laiž, cits knapi 15!

binarycode    1 ... cik lieli burti ...cik sarežģīti...

menina2      1.klases beigās jālasa 40-60 vārdi minūtē...tas būtu 8 gadu vecumā

dudiks    1 1-jaa klasee lasiju ~150 - mani lika visiem par paraugu! /lielos/ :)

smieklupele      Pajautā kādam sākumskolas skolotājam, tas Tev noskaitīs, cik vārdi minūtē katrā klasē ir jālasa. Tikai nevajag ar to pārāk aizrauties un mocīt bērnu, jo galvenais tomēr ir, lai viņš lasīto saprot, nevis vienkārši ber kā pupas. Ne visi bērni ir vienādi - citi ir lēnīgāki pēc dabas, un tad tāds bērns nekad nelasīs tik ātri.

peksene1      Nevajadzētu to likt par mērķi - vārdu skaits minūtē! Svarīgi ir, lai bērns saprot to, ko izlasījis un prot pastāstīt! Pastāv uzskats, ka 7-8 gadīgam bērnam pietiekams lasīšanas ātrums, lai to varētu, ir apmēram 25 vārdi minūtē.

makimote  2   Ja lasa mazāk par 40 nepārceļ 2.klasē....

riks      ja jau lasa tekoši, būs OK!

[never]      pirms pirmās klases, ja nemaldos 45 bija norma.

violinn      Ir 7 gadi un viens mēnesis un ir 7 gadi un 11 mēneši.
Mana pieredze tāda, ka bērns lēnām iemācās lasīt, tikai vajag nodarboties. Ne piespiest, uzspiest, lai lasa kamēr sanāk...bet tā, lai arī ir patikšana. Un pofig tie vārdu skaiti minūtē. Es to neievēroju, speciāli nemocīju un tāpat, man nav novērojumu, kad kāds bērns nebūtu iemācījies lasīt.

art_deco      Nu kādus 40 jau vajadzētu

Kamija      Labi, ka vispār mak lasīt ;)

*Ja lasa mazāk par 40 nepārceļ 2.klasē....*

Kas tie par murgiem???
Es vēl 6. klasē tik daudz vārdus minūte nelasīju... a ko, mazāk izglītota vai?

lielzemnieks      Nu kad es skolaa gaaju, tad mees bijaam top 3, kuri ap 100-120 vaardiem minuutee lasiija. Bet skaitiijaamies iipashi apdaavinaatie. Taa gan jau ka ap 80 tas cipars groziijaas. Bet kaut kaa visi, kuri pirmajaa klasee tik aatri nelasiija ir veiksmiigi pabeigushi skolu un arii dziivee kaut kur iekaartojushies, taa ka patieshaam nebuutu jaastreso.

Eivisa9    1 svarīga izpratne, un nevar vairs uzņemt to vienu minūti, to var darīt tā īsti neredzot bērnam, lai nav satraukums sīcim, otrs, kādā leņķī viņam grāmata stāv, kā sēž, kad lasa, vai ir ar redzi viss ok. Var jau izlasīt tos vārdus tehniski, bet kad pajautā ko izlasīji, neatceras neko...

kokote      Eivisa pateica "sāli" - nav būtiski cik burti sekundē, bet vai to vārdu jēgu saprot, vai vienlaicīgi ar vārdu, galviņā arī tam atbilstošas asociācijas, sajūtas veidojas (piemēram bērns samācās t.dz., bet , kad pajautā, ko nozīmē kādi vārdi, nemaz nevar paskaidrot, jo nesaprot par ko ir stāsts). Svarīgi būs ne tikai lasīt, bet arī atcerēties, saprast būtiskāko - ja tas viss ir - tad nav nozīmes tām minūtēm, savukārt, ātrlasīšanai bez sajēgsmas, nav nekādas jēgas - nu tā mandomāt.

dikucis    1 Viss atkarīgs no vecākiem, ja tiem vienalga ko dara viņu bērns, tad arī tiem neinteresē cik vārdus tas var izlasīt. Ja vecākiem ambīcijas kā Ķīnas mūris, tad viss, ko tas bērns dara būs par niecīgu, vajadzēs vēl vairāk! Ja vecāki bērnu mīlēs, tad tas pratīs izpildīt visas skolas prasības un vēl laiku atlicinās mājās kādam darbiņam, ko parasti padara vecāki.

Volupta      Vēljoprojām lasa uz laiku? Neredzu jēgu - mani tas hronometrs uztrauca. Atceros, ka sāku ar 26 vārdiem, bet liecībā gada beigās stāv ieraksts - 77. Lasīt iemācījos skolā, līdz tam baudīju bērnību - kāpu kokos, spēlējos smilškastē un ar lellēm. Priecājos, ka man bija bērnība - neviens no vecākiem mani negribēja padarīt par Pļisecku, Lūsi vai Daliņu. Atceros, ka nevarēju saprast salikumu - raga brilles - līdz ar to tālāk nelasīju. Ir jāmāk atstāstīt, tas nav sports.....

edmunds      lai lasa cik veelas. atceros ka mums pirmaa klasee bija tests cik kursh lasa. man bija 156 vardi minuutee bet liela nozime tam nav, ja neskaita ka veelaak iemaaciijos lasiit pa dionaali 5 graamatas dienaa - izlasiju visu ko vareeju atrast un pa vairaakaam reizeem :)

riks    1 nav vienalga, vai tādi vārdi, kā "kaķis", "pīle" un "suns" vai tādi, kā "dezoksiribonukleīskābe" un "betaoksietilortaminofenola hidrogenhlorīds"! 2011-07-18

kuks10      krievu laikos normāli 40.. 2011-07-25

Blansheens      es lasīju ap 100. toties tagad lasu vidēji trīsreiz ātrāk kā normāls cilvēks :) 2012-01-03

patiikama      Prasa ,cik izlasa vārdus minūtē!
Bet,vai bērns saprot, izprot izlasīto tekstu?
2017-10-26

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu