Alimenti - vai 400-500€ mēnesī diviem bērniem ir pietiekami?

Īss un konkrēts jautājums - vai ar 400-500€ mēnesī var uzturēt divus bērnus un nodrošināt viņiem nepieciešamo, vai nevar?

neko    4 Domāju ka var, pieņemot ka otru pusi pieliek otrs vecāks. Tātad 1000 mēnesī... nu vismaz pamatvajadzībām vajadzētu pietikt.

neko    1 Tad nē, tad pietiek tikai vienam.

DanaL    3 Atkarībā no bērna vecuma un dzīvesvietas: ap 150 2-gadniekam, ap 350 19-gadīgam studējošam nerīdziniekam. Tas ir minimums, bez jebkādām ekstrām. Par morālo kompensāciju klusēju. Tātad - "jā".

ALVASETE9    3 Katram bērnam savas vajadzības.....skolas vecuma sīcim pietiek 500, ja tajā nerēķina komunālos, elektrību, neta pielsēgumu, degvielu kur viņu ved, izklaides, pārtika, skolas lietas, pulciņi pietiek.
Bet ja esi atstājis sievu ar parādiem, maksājumiem,tad vecīt domā līdzi...

Araabs  3 8 Vēl viens arguments tam,ka bērniem pēc šķiršanās jāpaliek pie tēva.

Tinte  5 8 Jā, autor, jāmaksā arī par elektrību, komunālajiem, transportu, tv u.t.t. Nav liela màka běrnu jztaisīt, viņś ir arī jāuztur un jāaudzina, ko, visticamāk, Tu nedari. Fuj.

ALVASETE9  2 13 A klau, kā Tu domā, ja to nemaksātu bērna māte, komunālos par mitekli Tavs bērns dzīvotu zem tilta? Vispār caur tiesu šķiroties visu rēķina gan....es gan neesmu pieprasījusi alimentus oficiāli, bet kurš grib ķeskāties, to visu rēķina, tā lūk. Bērni piedzimst ģimenē, divi parūpējas par to, bet kāpēc bērnam jāzaudē ērtības, ja veči šķiras, tāpēc mans uzskats, šķiras tie, kuri spējīgi uzturēt vairākas sievas, ja esi slabo, tad mīlē tikai savu ģimeni un samierinies ar savu sievu, rūpējies par bērniem, nešauj savus riekstus apkārt.Nevar būt vīrietim sekss ar citu un vēl nebūt alimenti.....par visu nākas šai dzīvē maksāt, priecājies, ka sieva Tev nepiedzen uzturnaudu par katru laulībās pavadīto gadu ar Tevi un morālo kaitējumu un nepārrēķina naudā visu laiku, ko ir darījusi bērna labā, nesarēķina aukles darbu, pavāra darbu, šofera darbu utt.

AivarsN    4 Ir jau ne mazums tēvu,kuri nemaz vairāk nenopelna. Un ja vēl apgādājamie ir trīs,nevis divi. Mani skolnieki vasarā paši vismaz minimālo algu nopelna,bet viens,pirmo gadu Rīgā,jau mācības ar darbu lieliski apvieno. Ja bērnam līdz pat 20 gadiem neļaus strādāt un pasniegs visu uz paplātes,tad ļoti maz ticams,ka arī pieaudzis viņš spēs par sevi parūpēties.

berta30    3 Viss ir atkarīgs cik pieticīgi vai šiki grib dzīvot . Es ar to nelepojos , bet iztieku ar minimālajiem alimentiem .

Tinte  2 6 Bet Tu, autor, tā īsi un konkrēti pastāsti, cik eiro mēnesī visam nepieciešamajam Tu tērē savām vajadzībām? Vai tiešām iztiec ar 200-250 mēnesī?! Neticu.
Lūk arī atbilde uz jautājumu.

AivarsN  6 5 Ne jau vienmēr vīrietis ir tas kurš pamet ģimeni. Arī sievietes mēdz aizskriet pakaļ jaunākiem,labi zinot,ka bijušais tāpat vismaz maksās alimentus bērniem. Tā ka,šajā gadījumā drīzāk vīrietim pienāktos tā morālā kompensācija,nevis nopēlums.

ALVASETE9    2 AivarsN, jauki, ja var savienot mācības ar darbu, bet labi tas nav, vecākiem jārēķinās, ka līdz 24 gadu vecumam bērni jāuztur, jo viņi vēl nav ieguvuši profesiju, darba pieredze nebūs, nav diploms, ja kādam ir, tad jauki, bet vecāks bērnus laiž pasaulē, ka rūpējas līdz dienai, kad bērns pabeidz mācības, iegūst profesiju, sameklē darbu, un tas ir laiks. Šobrīd 12.klasi pabeidz 19 gados.Un vēl pierēķini vismaz 4 gadi klāt.

Momo  3 6 ja rēķina tīri komunālos un transportu, tad jau sanāk ap 120 mēnesī uz vienu bērnu, ja nedzīvo šikā svrupmājā vai īrētā dzīvoklī. plus vēl pulciņi, kas ir dārgāki un lētāki, mēdz būt, ka jāsapiķo mēnesī ap simtu. zobārsts, higiēnists, ja neved pie bezmaksas. tas arī kko maksā. plus vēl augošam bērnam drēbes, kuras var sezonas vidū jau palikt par mazu, bikses saplēst, nokrītot no dēļa vai ar skritulenēm, pazaudētas jakas un tml nedienas. apavi. aizej uz h&m, saliec grozā diviem bērniem drēbes sezonai - būsi pārsteigts. tas pats sporta inventārs, velosipēds, ekskursijas skolā un izbraukumi brīvdienās. biļetes uz pasākumiem, nauda dāvanai, ja jāiet pie kāda drauga, draudzenes ciemos. kabatas nauda. un tas viss ir vēl bez ēšanas, vitamīniem, zālēm, brillēm, friziera.
bērnudārza vecuma bērniem ar 400-500 var izvilkt, ja dzīvo pie vecākiem un komunālos maksā epizodiski, ģērbj radinieku atdotās drēbītēs un nekur neved, tikai uz bērnudārzu, mājās baro ar makaroniem un cīsiņiem, riteni vai lelli izdīc no vecvecākiem. pusaudžiem pilnīgi noteikti nepietiek. par studentiem vēl nezinu.

viridiana  2 1 Nekādu frizieru ( matus griež mājās), iztiks bez izklaidēm, skolas ekskursijām, pasākumiem, viesībām pie draugiem un pulciņiem. Mūsu senči, kad laukos dzīvoja, nekādus pulciņu neapmeklēja un nekas, izauga par cilvēkiem.
Ja jaku pazaudē, tad staigā bez. Ātri iemācīsies neko nezaudēt.
Par topiku - atkarībā no tā, cik lieli bērni, kur dzīvo un kādām ambīcijām pakļauti. Dažiem tā varbūt ir kabatas nauda nedēļai.Nu labi, divām.

sieviete_1968  1 18 Īsi un konkrēti-var.
Un lai dies dod katrai sievietei LV saņemt tādus alimentus.

Edgars37  2 3 Atbilde ir vienkarsa-Kam kajas pletis/kada cauruma bazis, tik ari bus😉...un nav ko te tuksus salmus kult. Ja nav pieticis smadzenu atrast normalu daiktu/caurumu, lai iztiek hotj ar 25 vienibam, tadu zel nav pavisam.

angel999  1 6 Sadalāt bērnus uz pusēm, nebūs daudz jālauza galva par alimentu lielumu.
Katrs skatās pēc savām iespējām cik var atļauties maksāt, kas minimumu, kas vairāk.
Cilvēks tikai apvaicājās, bet dažas personas uzbrūk kā pasaules noziedzniekam. Ne Tu zini kāda ir/bija situācija, kāpēc šķirās, ne Tu esi dzīvojis viņa/viņas dzīvi.
Turklāt, i-netu, elektrību, gāzi Tu tāpat lietotu, arī, ja nebūtu uzturamo, tā kā - nevajag visu novelt uz otra pleciem meklējot aizbildinājumus. Pazīstu cilvēkus, kuri pēc visa nomaksas ir arī 200 un pat mazāku summu izdzīvojuši un piedevām Rīgā.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu