Kā pareizi pārtraukt rotaļu vai aktivitāti?

Bērns spēlējas rotaļu laukumā, viņam ir interesanti, mājās iet negrib. Raud, krīt gar zemi, protams, tas viss ātri aizmirstas. Tas pats ar spēlēm planšetē u.c. Kā būtu pareizi pārtraukt nodarbi (vai nepārtraukt), lai bērnam neveidojas nepatīkama asociācija? Kāpēc vispār izveidojas tāda situācija, vai tā notiek visiem un kā to laicīgi novērst? Ko par to saka Valdorfa, Montesori vai citas metodoloģijas?

valmierietis333      Turpini tik izlaist un izdabāt bērna teroram - vēlāk pateicības vietā viņš tevi dēt pasūtīs un sejā iespļaus , tad vainosi skolu un skolotājus ,ka nav tavam bērnam iemācījuši uzvedības kultūru ...

Priekš visiem ir noteikumi (bez visatļautības) - tik un tik minūtes planšeti , tik un tik multenes dienā , nevis visu dienu pie datoriem un planšetēm , lai tik vecākiem netraucē dzīvot ...

Tas pats attiecas arī uz rotaļu laukumu , ja neklausi - nākamreiz netiksi spēlēties un jāignorē slimīgā ķērkšana un vārtīšanās pa zemi !

Bet varbūt jāatrāda ārstam , varbūt kāda krītamā kaite piemetusies , ka krīt gar zemi ! ;D

adalaide    3 Mēģini novērst bērna domas uz kaut ko citu,ieinteresēt uz citu nodarbi.
"zemē krišanas periods " ir pārejoši,samierinies ;)
izdabāt katrai bērna kaprīzei nebūtu vēlams,jo bērni jebkurā vecumā ir gudri,uzkāps uz galvas,ka i nemanīsi ;)
Veiksmi !

Ingucits    8 Ieinteresēt ar citu aktivitāti. Pārslēgt. Nevis teikt- ejam mājā, bet, piemēram- gribi, es tev kaut ko interesantu parādīšu, vai teikt- bēdz, es tevi ķeršu vai otrādi, vai teikt- tu kā gribi, bet es eju šūpoties un ja viņš iet, tad noķert viņu un tēlot lidmašīnu ar pasažieri, kura visur lido. Bērna prātā jābūt pašam.

Geisha    4 Planšetē grimst bērni kuriem ir par maz uzmanības no vecāku puses.
Spēlēties, spēlēties un vēlreiz spēlēties vajag ar bērnu. Pats nolaidies līdz bērnam un nebūs ne kaprīzes ne vārtīšanās pa zemi. Visu var ar viņiem sarunāt.
Nekautrējos savos 55 gados gan rāpot, gan paslēpes spēlēt ar mazdēlu (mazākajam tagad 1 gads). Pats priecājies, dziedi, skrien, lec, esi bērns kopā ar bērnu.

Vanesa15  1 2 vislabāk uz niķiem ir ignorēt. Pateici nē, vēlreiz nē, griezies un ej prom. Visa vārtīšanās un bļaušana ir tikai teātris, lai panāktu savu. Nav skatītāju, nav teātra.

minnijai    4 Maziem bērniem visi attīstības posmi ir pārejoši, ja tie tiek izdzīvoti. Labāk, lai 2gadnieks krīt gar zemi un raud, nevis 20 gadnieks nodzerās, jo vecāki nekad nav ļāvuši bērnam izpaust savas emocijas.
Nav sliktas emocijas, nav sliktas reakcijas. Mūsu (sabiedrības rāmis) nosaka, kas piedienās katram, kas nē. Kurš tam grib sekot, tas uztraucās par to, ka mazs bērns niķojas.
Nevar no bērna prasīt pieauguša cilvēka spriestspēju.

Par rotaļu laukumu neatminos, bet, manam dēlam divu gadu vecumā nepatika veikali. Nu tā kaut kā nepatika, ka ne par ko neies tajā iekšā. Itkā nieks. Bet ja man vajadzēja maizi, tad nezināju kā darīt. Tad negāju divgadnieku pārmācīt, vnk organizēju savas lietas tā, lai ar bērnu nevajadzētu tur kopā doties. Apmeram pusgads tāds bija, ka nebija ticis veikalā- un pec tam problemas nebija. Laiks izdziedēja.
Mans padomspar rotaļu laukumu ir tāds, ka iet tikai tad, kad laika ir diezgan. Kad b€rns pats paprasīs ēst, vai gulēt, vai kad pašam apniks. Pamēģiniet bērnam kādreiz atļaut darboties rotaļu laukumā tik ilgi, cik pats gribēs. Un es zinu, ka pat pus diena tur nepaies. Un nebūs ne puņķu ne asaras.
Otra metodika- kā iepriekš runāja- pārslēgt uz ko citu.

JurisK  1 4 Tas ir taads laiks - apm. no 2 gadiem liidz nepilniem chetriem - beerna ´´ciinja´´ par savu vietu ´´baraa´´. Tas viss ir instinktu liimenii, iipashi neko tur dariit nevar, atkariigs no beerna iedzimtaa rakstura.. Labaakie ieteikumi she - Ingucits viedoklis 13:56. Peec trim gadiem jau var ssakt meegjinaat norunaat - speeleejamies tik un tik ilgi, veel triis reiziites pa slidkalninju, un metam mieru!:)

Ingucits    4 Tas, ka bērns krīt gar zemi un bļauj, tā nav vecāku izlaidība.
Viņš jau savādāk nespēj vel protestēt. Runāt ta nemāk īsti un izteikties

vilx  2 1 āāāāāāāārrrprāāāāc

Sieviešu problēmas. A vot pielieciet vēl klāt, ka satiekat bērnu tikai brīvdienās, ar tēta piekodinājumu - kā kas nepatīk, tā sīcis lai zvana, un tēvs nāks pakaļ. Tad ne tikai kritīs zemē bet ņems un izkomandēs kā patīk!

Bet tēvi kaut kā tiek ar to galā, redz, un sīcis ne zemē krīt, ne skrien pie "glābējas".

neko    1 Pamēģini laikus brīdināt, ka drīz būs jāiet, arī bērnam tak nav patīkami ka pēkšņi visu jāpamet un jāiet. Ļauj sagatavoties.

Bet part to zemē krišanu - bērni labi jut kura klātbūtnē to var darīt un kura nē. Meklē vainu sevī.

Tessa    4 divos gados planshete un jautajums par uzvediibu?
mde. dazhiem nevajag tos bernus taisiit, nu nevajag. pec tam aiziet tadi visatljautiibas auglji uz skolu un ne pashi macas (jo nav pieradushi kadu respektet un nepaziist uzvediibas normas), ne parejiem ljauj.
ta ka tai anekdote, kad berns spardiija autobusa prieksha sedosho kreslu un uz aizradiijumu mate pateica, ka vinja audzina to, ka radoshu personiibu un neko neaizrada. tad piecelas viirietis un uzlipinaja kožljeni uz mates pieres ar vardiem "Mani arii audzinaja pec shis metodes".

av2      nav respecta beernam . Protams, ka vinni meeggina uzkaapt uz galvs, bet laiciigi "piegriezzot skaabekli", viss ir sstokos. veel, vari piedavat vietaa , viltigi, ko intresantaku tak vienmer :)

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu