Jaunās māmiņas pludmalē...

Šodien pludmalē pavadītais laiks manī izraisīja pārdomas,tieši par jaunajām(gados)māmiņām,kuras diemžēl uz kopējā fona izcēlās.Tad nu šodienas *1.stāsts.Visnotaļ simpātiska blondīne,ar efektīvu peldkostīmu,tetovējumiem u.c.ekstrām demonstratīvi izklāja savu palagu,nu tā ar vērienu,lai visi pamanītu.Pamanīja, par to šaubu nav, tik tālu viss forši...Izrādās,ka nav ieradusies viena, līdzi aptuveni 4 gadus veca meitiņa.Palaiž,lai bērns dodas peldēt,plunčāties,pavēro meitu aptuveni 5min. un tad pati apguļas uz vēdera,pretēji peldvietai un guļ!!!!!Bērns ūdenī paliek nepieskatīts!!!Tad nu saprotu, ka man ūdenī jāuzmana par vienu galviņu vairāk....Protams, labi,ka nekas nenotika, bet vai tā nav bezatbildība????:( *Stāsts nr.2.Atkal stāsta varones divas gados jaunas māmiņas...Ierodas abas pludmalē,katrai līdzi par aptuveni 1-2 gadus vecu bērneli(puika un meitene),abas noģērbj bērnus pilnīgi plikus un peldina,pēc tam palaiž plikus smiltīs sēdēt un spēlēties...Jutu,ka palieku nikna,piegājuklāt un mierīgā balsī aicināju viņām arī novilkt peldkostīmus,paslapināt dupšus un tad pasēdēt kādas 10 minūtes smiltīs.Tad nu jautājums, kāpēc skaidrā krievu valodā es saņēmu "ļoti laipnu" atteikumu? :DVai tiešām nevar tiem mazajiem bikšeles uzvilkt,nevajag jau nekādas īpašas,kaut vai parastās,divu iemeslu dēļ...higiēna un estētika.Par to otru varētu ,protams,strīdēties,bet es personīgi neatbalstu plikus bērnus sabiedriskās vietās....
P.S.protams, bija daudz atbildīgu un foršu vecāku,prieks par viņiem! :)

bargaakundze    2 Pliki bērni - štrunc. Pazīstu ģimenes, kam ir noslīkuši.

riebekle  1 6 Man nav nekas pret plikiem bērneļiem pludmalē. Nu labi, uz gadiem 4 - 5 gan tā kā jau prasītos tomēr vismaz bikšeles kājās, bet citādi nekādu pretenziju. Es drīzāk ne par dupšiem plikajiem ceptos un aizrādītu māmiņām, bet par to nepieskatīto bērneli gan.

Skaidrita    7 Kā man pāris reizes teica: "Ja Tev vajag, tad arī pati pieskati". Nu tad es arī pieskatīju, paspēlējāmies smiltīs ar tiem bērniem. Kā saka - nav svešu bērnu. Interesanti gan, tādām sievietēm bērni ir, bet daudzām, kuras grib, veselības problēmas neļauj.

raima  5 2 Bērnus audzina, izskaidro lietu kārtību vecāki.
Nezinu vai ir pareizi cilvēkiem no malas audzināt vecākus. It īpaši mammas-špidrilkas vai mammas, kurām ap vai pāri 40, bet bērni mazi- var šo to jaunu par sevi uzzināt 🤔

joens  2 23 Atceraties tā šausmas, kad mēs augām - kā no rīta izspriņģojām no mājas, tā uz vakariņu laiku pārradāmies. Nekādu mobilo telefonu un citu GPS izsekotāju tad nebija, daudziem mājās pat parastā telefona nebija.

LaskovijMerzavec  12 8 Nu visdrīzāk, ja pieietu klāt maniem bērniem un mēģinātu kko aizrādīt, tad arī dabūtu maigi iet tālu...
Pie tam četrgadīgs ir ļoti saprātīgs un ja vieta pazīstama, tad sūdus nesavārīs, it īpaši, ja ir sarunāts, ka pirms doties jūrā vai vispār kkur citur, tad jāpasaka.

Un smieklīgi cepties par maza bērna pliko dupsi. Estētika...

neko  8 11 "Atceraties tā šausmas, kad mēs augām - kā no rīta izspriņģojām no mājas, tā uz vakariņu laiku pārradāmies."

Es tieši to pašu padomāju.+ visa vasara pie ūdens, kad gribējām tad gājām peldēt un neviens blakus nesēdēja.
Cik labi ka neesmu mūsdienu bērns, kam vairumā gadījumu jādzīvo totālā kontrolē.

Skaidrita  1 9 Ja cilvēks var par sevi parūpēties, bet to nedara, tad tā ir viņa darīšana.
Bet bērni šajā vecumā ir viena no grupām, kas nevar kritiski novērtēt situāciju, riskus, nevar paredzēt sekas. Tāpēc es no savas puses izdarīšu, ko varu, lai tos riskus mazināt.

P. S. Vecāku hronoloģiskais vecums var atšķirties no psiholoģiska. Līdz ar to arī viņi dažreiz nepadomā par sekām.

euromens  15 10 vecām grezelēm jāsēd mājās, nevis jāiet uz jūriņu citus mācīt

riebekle    16 euromen, tās "vecās grezeles" dēļ šodien varbūt noslīka par vienu mazāk.

Skaidrita    6 Neiet runa par to, lai ietu pie bērna un mācītu dzīvot. To gan nē.
Bet akūtā situācijā nav ko cerēt uz kādu citu, vecāku saprašanu vai to, ka bērnam tika paskaidrots.
Arī agrāk nelaimes gadījumu bija ļoti daudz, bet par to nerunāja. Slimnīcu arhīvos daudz kas ir. Arī tagad Bērnu slimnīcas ārsti stāsta, kas notiek vecāku nezināšanas dēļ. Dzīve māca, bet ne visi grib mācīties.

DanaL  19 6 OMG! Ceru, ka tev pašai nav bērnu. Bet ja ir, ma viņu žēl. Šitāda klukstēšana sabojā bērniem bērnību.

Par biksēm. Apskaužu tos mazuļus, kas pludmalē skraida ar plikiem dupšiem! Kāda brīvības sajūta! Un savējam arī ļāvu skraidīt apkārt plikiņam, kamēr pats paprasīja bikšeles. Citas mammas, noskatīdamās uz manu pliko puišeli, savējos arī atbrīvoja.

Ja redzi kādu mākslinieku gleznojam aktu, noteikti pieej klāt un aizrādi, lai kundzei piezīmē biksiņas. Apmierini savas estētiskās jūtas!

LaskovijMerzavec  4 9 Batutos var visādas traumas dabūt. Aizliedzam. Virtuvē var dabūt apdegumus, klapējam ciet. Uz ielas var paslīdēt un smadzeņu satricinājumu dabūt. Nelaižam. Ūdenī - pats par sevi. Pat vannā ... utt...

KKā tā?

Es nesaku, ka bērnus nevajag pieskatīt, bet nevar dzīvot tikai vienā vai otrā grāvī.

Valensija01    11 Bille, vai tik vienā pludmalē šodien neesam bijušas,jo piefiksēju ko līdzīgu! Vecāku bezatbildība ir graujoša!:( Un tikpat graujoša ir apkārtējo vienaldzība par notiekošo! :( Izlikties neredzam ir vienkāršāk :(.
Kas attiecas uz plikajiem bērniem,tad man arī liekas,ka plikais dupsis,lai paliek mājas apstākļiem,bet sabiedriskā vietā arī viņam,lai arī maziņam,tomēr ir savs privātums :) Nemaz nerunājot par to, ka smiltis dupsī nav nekas patīkams!

dogville  7 5 Nav nekas forshaaks un veseliigaaks par mazu pliku berneli pludmalee!Iignja,vot!

shining  3 3 Tad nu jums, cienītā, būs vien jāuzņemas moralizējošā, izglītojošā un sabiedriskās kārtības nodrošinātājas misija, un, jāturpina ciest no atsevišķu vecāku nevērības. Jāņem tik vērā, ka tā rīkoties ir viņu izvēle. Droši vien, jūsu ciešanas atvieglotu kādu likumu pieņemšana un valsts kontrolējošo dienestu pastiprināta darbība, tomēr arī tur pastāv pretējas galējības draudi - vecāks spiests būt klāt tur, kur var nebūt, un, bērns nevar sastrādāt pat dzīvē noderīgas blēņas, jo vienmēr ir Lielā Brāļa pieskatīts (skat. Skandināvija).

Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu