Bērns sācis vairak dzīvot pie tēva (alimentu maksātāja) nekā pie mātes
Vai tas ir tik svarīgi kur bērns vairāk dzīvo? Pieprasīju alimentus pēc gada strīdēšanās, kad katru mēnesi bija jālūdz kāda kapeika lai iedot priekš drēbēm un apaviem utt. tāpēc pieprasīju alimentus ko tagad maksā valsts, jo bērna tēvam nav oficiala darba un nav regulāri ienākumi. Kad sākusi esmu saņemt alimentus, tad bēŗns pēc pāris mēnešiem sāka dzīvot vairak pie tēva, kurš dzīvo kaimiņos nekā ir savās mājās. Es kā māte visu apmaksāju, gan dārziņu, gan primārās lietas, gan sadzīvē, piemēram gultu viņam jaunu nopirku no alimentu naudas sakrājot un pieliekot no sevis. Tad tāpat arī ikdienas lietas uz dārziņu utt., domāju tā nauda izlikta lietā, ne jau iztērēta nezin kur. Tapat arī tagad nāks skola, plānoju visus pirkumus, kur nebūs mazi izdevumi. Uz doto brīdi bērna tēvs katru dienu atgādina cik vinjs ir iztērējis uz bērna kamēr vinjs dziivojas pie viņa!, tas ir tik šausmīgi. Bet zinu ja noņemšu alimnetus no viņa, tad Tapat vinjs nespēs apgādāt bērnu pienācīgi katru mēnesi. bet vinjs draud, ka liks mani tiesā tagad. Atšķirībā no viņa man ir oficials stabils darbs, savs dzīvolis.
Luusila
5
10
Pretī varu likt reālu situāciju: bērns aug pie tēva un vecāsmātes, māte uzrodas kā komēta ar lielu pompu, un tikpat ātri pazūd. Ikdienas tēriņi visi tēvam, vadāšana uz dārziņu, rūpes par drēbītēm un vajadzīgajām lietām. Visumā var teikt, ka tētis tiek galā labi. Kārtējo reizi komētai uzrodoties, bērns tiek paņemts it kā paciemoties, bet pēkšņi māte sadomā bērnu neatdot. Vai nu sadomājusies prasīt alimentus, vai tāpat pie družkām izlielīties, ka viņai taču arī ir bērnelis. Reāli mazais viņai nav vajadzīgs; neizskatās, ka viņai vispār būtu mātes jūtas.
Man reizēm gribas izdot likumu, ka tādas stervas vajag sterilizēt. It kā bērns būtu šunelis...Pat ar dzīvniekiem tā nedrīkstētu apieties.
Valensija01
2
2
Dzīvošana un ciemošanās tomēr ir divas dažādas lietas.Sākumā vajag izrunāt savā starpā kā rīkosieties turpmāk(tas arī būtu labākais risinājums),ja kompromisu nevarat rast,tad ,protams, caur tiesu.
P.S. ja ciemošanās laikā bērnam tiek pirkts apģērbs, mantas utt.,tas,protams,arī jāņem vērā...
PoisonedKiss 11 Bērns ir mazins; shajaa vecumaa patiik abi vecaki, lai kadi tie nebutu, bet no juridiskas puses- exim darba nav, nekaa nav- pats vainigs! Nav ko zemoties un uzklausiit apvainojumus vai parmetumus. Un draudet vinsh var cik grib, ko gan citu vinja situacija vispar var darit- tikai bravuuriigi muti kulstit! Taa ka Relax!
Liiva 1 12 Par šo tēmu var runāt daudz un dikti. Jums pašiem jānonāk pie kopsaucēja. Citi , no malas, nav nekādi padomu devēji. Galvenais,lai necieš bērns.
Karmensita 14 kā viņš kko var iztērēt, ja neko nenopelna????
Lisichka 2 7 Piekrītu PoisonedKiss....varētu vienkārši tomēr vienoties ja jau tik ļoti vēlas audzināt bērnu, lai uz noteiktu laiku ņem to bērnu,piem. tikai uz brīvdienām,nevis tā kā jau dzīvo tur,bērns ir maziņš viņam noteikti patiks tur, kur viņu lutina... bet tas ko viņš pērk paliek viņa ziņā.Nemaz neklausies,pērk tak lai bērnam būtu labi un forši vai tomēr lai tavā priekšā izrādītos.....
raaMi
8
Vai tad bērnam katru mēnesi jāpērk apavi, apģērbs?
Mūsu valstī taču bezmaksas izglītība- kādi tēriņi bērnudārzā, ja neskaita maksu par ēdināšanu? Ja gadījumā tiešām tiek prasītas kancelejas preces, tad vajag b.d.vadītāju informēt par to, ka ir bezmaksas izglītība. Tas pats un vēl vairāk attiecas uz skolu.
Milzu tēriņi nopērkot skolas somu un sporta apģērbu??? Ja tiek prasīts vēl kas- atgādinājums par bezmaksas izglītību.
AivarsN 1 3 Ideāli būtu ja paši varētu vienoties par tēriņu sadali. Citādi tēvam sanāk vēl tiesu izpildītāju uzturēt. Ja nemaldos,tie ir 10% no alimentu summas. Arī no bērna neērti,ka viņa vecāki,pieauguši cilvēki,tiesājas par to,kurš viņu uzturēs. No kā lai bērns ņem piemēru,kā nākotnē veidos savu dzīvi. Vai nu vispār negribēs bērnus laist pasaulē,vai pēc vecāku parauga tiesāsies par uzturlīdzekļiem.
Valensija01 2 11 raaMi, Tu no gaisa esi nokritusi par to bezmaksas izglītību? :D Sievietei 40+, bet pilnīgi bērna prātā! :)
LaskovijMerzavec
2
Man jau vairak uztrauktu, kadēļ berns tur vairak dzivo!!!
Neprasi naudu, bet pasaki, kas janoperk
minnijai
1
8
Nē nu viss ir pareizi. Tas, kurš nosaka bērna dzīvesvietu pēc tiesas lēmuma, tas arī ir tiesīgs saņemt alimentus. Neiet runa par to, ka alimenti jāmaksā tikai tiem, kas neizvēlas pavadīt laiku kopā ar savu bērnu. Bet alimenti ir jāmaksā, lai uzturētu bērnu. Tas ir drēbes + uzturs + mācību līdzekļi + medikamenti + ekskursijas + nometnes + rotaļlietas utt...
A par ko ir strīds?
Tēvs grib maksāt labprātīgi? Lai maksā! Viņam būs jāsāk ar to, ka jāatdod valstij parāds par pilnu maksājumu periodu, ja parādā ir tev (alimentus) tad jāatmaksā tie. Un tikai tad, kad tas ir ir izdarīts, tēvs var sākt maksāt labprātīgi. (Ok, ir daži izņēmumi, kur tēvs vienojas ar valsti, un tevi, ka katru mēnesi atdos x procentu no parāda + maksās tekošos. Bet tev jau nav obligāti tam jāpiekrīt...)
Tēvs grib bērnu paņemt pilnā apgādībā, tā ka tev būtu jāmaksā alimenti? Lai tiesājas!!! Neviena tiesa neatbalstīs viņa pieprasījumus, ar uzturlīdzekļu parādu un oficiālu bezdarbu.
Ko bērns par to saka? Kur bērns grib dzīvot? Un kapēc?
minnijai
9
Raami
Protams, ka bērnam var nākties katru mēnesi pirkt apavus ! It sevišķi vasarā- bērni nonēsā mēneša laikā līdz nepazīšanai, zīmola vai parastos, it sevišķi, ja ir ritenis utml. Mana sāpe ir bērna bikses. Katru nedēļu jaunas jāpērk, jo bd laukumiņa segums ir kā smilšpapīrs, uz kura nokrītot- bērns saplēš bikses.
Un ja ir skolnieks vai bērnu dārznieks, tad rēķini, ka bērnam ar vieniem apaviem vienā semestrī točna nepietiek.. Vieniem ir jābūt sezonāliem (vasaras vai ziemas) vieniem ir jābūt iekštelpu, vieniem ir jābūt gumijzābakiem, vieniem ir jābūt starpsezonas (biezākas botītes utml) un manējam ir dejošanas češkas, un sporta apavi. Manējam uz gadu ir kādi 9-10 pāri apavu. Un tiklīdz kā saplīst/ novelkājas /paliek par mazu, kāds- ir jāpērk vietā cits.
Tas pats ar virsdrēbēm, ir jābūt Ziemas un vasaras jakai, un starpsezonas un lietus jakai un visas pārējās drēbes...
Tikai tas, kurš nepērk saviem bērniem drēbes, tas nezin, ka bērnam mēnesī tie ir savi 40-60 eiro ;)
raaMi
2
Valensijai, minnijai
Par bezmaksas izglītību- droši vien tas neattiecas uz privātskolām u.c.ekskluzīvām skolām, bet parastajos b.d., skolās tā ir, ja vecāki nav kautrīgi un atgādina likumus (strādāju b.d., kaitināja, ka mazāk turīgie var atnest papīru, krāsas utt., bet dažs labs labi situēts- nē. Vērsos pie vadītājas un tika piedāvāts no budžeta līdzekļiem nopirkt, ne runāt ar vecākiem :D ). Tas pats skolā- vajagot pirkt skolas formu, bet kad lielajā vecāku sapulcē direktorei tika pajautāts vai pirks par skolas līdzekļiem, jo ir bezmaksas izglītība, tad pārgāja pie nākošajiem jautājumiem (klāt nebiju, bet miestā bija par ko runāt). Kuram vadītājam gribas liekas pārbaudes, troksni???
Jā, mans bērns ir izaudzis, bet atceros un zinu cik daudz vajag, lai staigātu normālos apavos, apģērbā.
Vasarā pa mēnesi noplēš apavus ar riteni braucot? Tad ritenim vajag sataisīt bremzes, lai nebremzē ar apaviem pret asfaltu vai pašu riteni (kāds tur mēnesis, nedēļas laikā caura-izdeldēta zole).
Apavus vajag kvalitatīvus, bet bērnudārznieka biksēm var uzšūt interesantu aplikāciju uz cauruma.
Zinu, cik bieži bērniem mainās apģērbs, apavi (darba specifika). Vecākiem parastajiem tas neveido 40-60€ mēnesī, bet mazāku summu (manā grupā varbūt tikai vienam puisim varētu būt tik liela vai lielāka summa, jo tiek pirkti zīmolu apģērbi, bet tāpat virsdrēbes nēsā 2 sezonas).
Agatem Saule mīļā - skolas forma ir apģērbs, nevis izglītība, ja ir pretenzijas, tad jāsūta tajā skolā, kur formu neprasa.
minnijai
1
Raami
Tagad ir citi laiki. Nevajag komentēt to, ko tu nezini.
Pilskungs
Ja māte bērnu neuztur, tad alimenti nav jāmaksā. Strīda gadījumā - bāriņtiesa.
Piekrītu minnijai.
2018-02-06
leandro Varbuut sadaliet to nabaga beernu uz puseem,tad naudas lietas buus atrisinaatas!!! 2018-02-16
SmalkaisStils 2 TIK dumjš tēvs bērnu var iespaidot tikai negatīvi. ko viņš viņam var iemācīt =pīpēt, aliņu dzert, ja ir nauda. savu sliņķa bezjēdzīgo dzīvesveidu. 2020-03-08