Bērnu nama bērni

Par ko būtu jāpadomā, ja vēlētos pieņemt bāreni savā ģimenē? Ar ko būtu jārēķinās, pieņemot pusaudzi? Vai iespējams atradināt no alkohola, smēķēšanas vai narkotikām, ja gadījumā viņi tādas lieto un vai iespējams izaudzināt par labiem cilvēkiem?

selietis7    3 Intresanta tēma,arī es par to birži esmu aizdomājies,kā būtu,ja būtu - tā kā pats esmu uzaudzis alkoholiķu ģimenē zinu cik ātri vien apkārtējā pasaule noriebjās,kad katru dienu redzi tikai vienu un to pašu ainu nodzērušos purnus un tukšu pudeļu kalnus,tad galu galā saproti,ka tā īsti nevienam nēsi vajadzīgs,visiem uz tevi nospļauties,lai cik samaitāta būtu bērnība,tas atkarīgs lielā mērā no paša,kādu tu iedomājies savu turpmāko dzīvi.

Tessa    5 par to arii butu jadoma-ka iemiilet un labi izaudzinat. ja shaubies, nav ko sakt un traumet vel vairak.

mieru_tikai_mieru  1 9 pieņemot pusaudzi, jārēķinās ar faktu, ka bērns savas pamatvērtības saņem līdz 5 gadu vecumam.

av2    8 nav man pieredzes, bet domaaju, ka jaannem ir mazu, liidz gadiem...3..5.
Juataajums tiem, kas domaa, ka tas, ka dzeeraaji apkaart , liks arii man saakt dzert - man ir tiessi otraadi. Vissu muuzzu esmu redzejis, dziivojis.....ar dzeeraajiem. Un man ir alerggija uz muuzzu pret dzerssanu !. Taapat ar cigareteem - jo vairaak redzu, ka vissi to dara, jo riebums lielaaks.
Taa kaa nedomaaju, ka tie beerni ir..pazudussi. Viss atkariigs no miilestiibas, un stingriibas maajaas. Ja vien spesi radiit...maajas vinniem.Maajas sajuutu....

grifs    7 Nu moins! Sajūta, ka iet runa par lietota auto iegādi - kurš iesaka piecgadīgu, kurš jaunāku...

Jārēķinās ar to, ka Tev nāksies ziedot daudz vairāk, nekā varbūt tagad iedomājies! Būs kaut kas jāatņem savai ģimenei, lai dotu bārenim. Un reizēm paša ģimene sāk slepeno protesta kampaņu pret jaunpienācēju!
Ja mazais cilvēks nonācis bērnu namā, tad tā jau ir trauma. Bērnu nama aura atstāj savu zīmogu, un šie mazie ar reālo dzīvi saskaras daudz ātrāk, pieaug arī, bet skatās ar neuzticību pret visu apkārtējo.
Ieteiktu nopietni pārdomāt, vai paši tam esat gatavi, bet ja būsiet tam gatavi, tad Lai veicas, un lai vairāk būtu tādu, kā Jūs!

kokote    3 Tā garāmejot: kāda motivācija? Šo varētu saprast, ja tas ir kāds radu bērns, bet tā, dzīvojot UK. ai tik tas nav kāds biznesa plāns a la Čārlza Dikensa romānu garā?

kokote    3 P.S. Atbildot uz jautājumu: brīnumi notiekot, bet...mēģināt var visu, ja jūti sevī pacietību, žēlsirdību, misionārismu, labestību...un Tev ir profesionālas zināšanas vai zini, kur saņemt profesionāļu palīdzību.
Kaut ko mainīt pusaudzī var tikai, ja radīsi viņā motivāciju (tas ir pedagoģiskā talanta cienīgs izaicinājums).
Piekrītu Tesai, ja uzdod šādu juatājumu tad nav sajēgas nekādas, varbūt tomēr nevajag. Atceries, ka tas būs uz visu Tavu atlikušo mūžu, to nevar ieslēgt, izslēgt, ielikt būrī.
Varbūt tikai nedēēlas nogalēs (LV bērnunamos ir tāda opcija) vai kaut kā kā "draugs", tad varbūt.

Nesliktais  1 14 Nedod dievs! Izlaisti gnīdas viņi ir, tajos bērnu namos. "Tot ješčo" kontingents. Un nevajag man te politkorekto "Ak, viņi, nabadziņi", dzīt :) Savulaik biju aizrāvies ar ziedošanu, tad nonācu pie secinājuma, ka bērnu nama audzēkņi dzīvo n reizes labāk, kā, piemēram, bērni daudzbērnu ģimenēs - tiem nākas katru kapeiku knapināt, a šamajiem - ta viena banka jaunas mēbeles uzsauc, ta cita banka katram pāris kilo augļu paku, Ziemassvētko konfekšu tonnas, ta to, ta šo. Ir pabraukāts pa bērnu namiem - Tu, uzsauc, piemēram, jaunu virtuves štelli - elektroplīti, normālu elektro pieslēgumu, + vēl n loriņus (iepriekš painteresējoties, kas konkrētā brīdī vajadzīgs) - atved, izlien ārā tas bidlu bars "Mobilas ir? Nav? Nu, nah*, bļ*, ta vispār te ko runāt..." :) Vakarā tos kretīnus kājas nomazgāt nav iespējams aizdzīt, draud sūdzēties :) Tā kā, vēlu veiksmi ar šiem "pusaudzīšiem" :) Ja pilnīgi nopietni - dzīve nav grāmata, nekas tur nesanāks. Ja tiešām adoptē - jo mazāks, jo cerīgāk.

A_la_Nanita  1 2 Ja domā nopietni, jārēķinās, ka būs mācības jāiziet, psihologs jāapmeklē, ar bāriņtiesu jāsadzīvo ...

pienenite_1972    3 Uzreiz jau nevajag adoptēt , ja arī ņem no bērnu nama. Var paņemt aizbildniecībā. Pabalsti nav lieli, lai gan lielā mērā atkarīgs no pašvaldības, bet ja adoptēsi būs tik vienreizējais un viss.
Jāiziet būs ārstu komisija, kur tev visi pēc kārtas čakarēs smadzenes ar to, ka tev īsti gudra jau doma vien nav bijusi ko tādu izdomāt. Ja pietiks pacietības tam iziet cauri, nākošais kas it kā atbalstīs, būs bāriņtiesa. Pēc tā kad jau aizbildnība bija nokārtota, bāriņtiesa sāka braukt virsū kā melna nakts, tā teikt kāpēc tas bērns nav paipuisītis un paraug bērs, ko visiem rādīt par piemēru. Tas, ka šim bērnam ir čupa ar psiholoģiskam traumām bagāžā, nevienu neinteresē. Esi paņēmis, pabalstu saņem, par kura izlietošanu bāriņtiesā ir jāiesniedz smalka atskaite, rādi labo audzināšanu. Un paskaidrojumi, ka vajadzīgs laiks te nelīdzēs. Tāpat jārēķinās, ka nāks pārbaudes uz māju, kur arī katru reizi atradīs ko aizrādīt. Vēlams būtu, lai konkrētajam bērnam nebūtu radinieku, jo, ja tādi ir, tad likums paredz obligātu kontaktu ar radiniekiem, un nav svarīgi, ka bērnam labāk tādus radus nesatikt. Izejot cauri tam visam, pārgribējās adoptēt. Sapratu, ka pietiek ar aizbildnību. Varbūt citās pašvaldības un citas bāriņtiesās ir savādāk. Labprāt ņemtu vēl kādu bērnu aizbildnībā, bet sastopoties ar attiecīgo iestāžu attieksmi, esmu sapratusi, ka labāk nevajag, lai izaug esošais bērns, tad jau redzēs. Un tā ir tikai maza daļiņa no tā visa, kam jāiet cauri. Un bērnam arī ir vajadzīga divreiz lielāka mīlestība un trīsreiz lielāka uzmanība nekā audzinot savu bērnu. Un iedzimtība spēlē lielu lomu, to pāraudzināt nevar!

edding    3 Kādēļ jāņem pusaudzi, ja var paņemt maziņu un audzināt pēc sava prāta. Man gan pacietības nebūtu, tādēļ nekad neņemtu.

una32    1 Pazīstu vairākas ģimenes, kurās adoptēja bērnus 5-10 gadu vecus , visās bija lielas problēmas(dažādas)....nezinu vieglus gadījumus, bet noteikti būs daudz jāmācās un ļoti jācenšas, iespējas nopietnai izaugsmei, lai veicas! Ieteiktu šādas ģimenes sameklēt un aprunāties...

neratni_stasti  1 1 Divas pazīstamas ģimenes adoptēja bērniņus ap 1 gada vecumu. Sākumā gan nācās ieguldīt daudz spēka, jo, tā kā ar bērniņiem tur nodarbojas mazāk, tad viņi nebija sasnieguši vecumam nepieciešamo attīstības līmeni, taču viss tika novērsts. Tagad bērniņi aug griezdamies, nekādu dižo problēmu, vismaz atšķirīgu no parastām bērnu audzināšanas problēmām, nav novērotas.

limonija    2 Ja paņem maziņu, var sanākt "veiksmes stāsts"(iz radu un paziņu pieredzes). Bet pusaudžus - neiesaku. Jo viņi ir "izdzīvotāji", kas jebkuros apstākļos spēs paturēt virsroku pār izlutinātajiem mājas bērniem, turklāt cīņas līdzekļus neizvēlēsies īpaši smalkus un ētiskus(konflikti neizbēgami).

rakstniece    3 Katrs ir pelnījis iespēju... tev tas būs kā nest karstu ogli, būs aiznest līdz galam un nenosviest, pat ja ļoti degs... Ar sirdi ir jājūt vai tiešām vēlies... parādīt cilvēkam, ka var dzīvot savādāk, bet būt gatavai, ka šis cilvēks nebūs gatavs mainīties. Vislielākā mīlestība ir mīlēt cilvēku par to, ka viņš ir... un tev vajag atrast šo mīlestību sevī, tad viss būs ok. :-)

orhidea    2 Ir starpība pieņemt aizbildniecībā vai adoptēt,aizbildniecībā daudzi (ne visi protams ,bet lielākā daļa) ņem naudas dēļ.Adoptēt vajag tad ,ja zini ,ka varēsi audzināt ,mīlēt un pieņemt bērnu kā savējo.

Geisha  2 3 Esmu strādājusi Rīgas 55. b/d. - diennakts dārziņš, kurā bija ´īpaši" bērni un kuriem bija vecāki alkoholiķi (75%). Redzēju daudz. Neņemtu savās mājās tādu bērnu.

pienenite_1972  1 1 Orhidea. Ko nozīmē naudas dēļ? Ar to nabaga pabalstu īsti nevar nosegt izdevumus bērna aprūpei. Ja savu bērnu varēju atļauties palaist uz skolu ar humpalu biksēm, tad aizbildnības bērnu laižot skolā kas tāds pat prātā nevar ienākt, jo visi steidz atgādināt, ka pabalstu taču saņem. Varbūt vispirms derētu izlasīt cik īsti ir liels pabalsts aizbildnībā esošajam bērnam un cik liels par aizbildnības pienākumu veikšanu. Nejauciet ar audžuģimenēm, tur apgrozās citas naudas un pienākumi citi.

Geisha    1 Man draudzene strādā Mežaparka bērnu namā. Bērniem ir tādi Mobīlie,ai poni un kas tik vēl nē, ko ģimenes 1 bērnam 2 strādājoši vecāki nevar sagādāt. Viņiem tiem labumi ir lielos daudzumos pieejami, bet viņi nu nemaz nav pateicīgi. Nemaz. Cik zinu tur ir 3 bērni, kuriem ir Hiv vīruss. Valsts katram no viņiem apmaksā zāles uz 400 eirām mēnesī. Puse bērnu nama "nolikās" ar gripu, bet Hiv bērniem nekas. Veseli kā rutki.

edding      ko nozīmē, naudas dēļ? Cik tad ir tā nauda liela par šādu darbu un pie mūsu cenām, ka vēl pāri paliek?

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu