Labas sekmes mācībās

Kā Jūs motivējat savus bērnus mācīties vispār, mācīties labāk, vai arī īpaši uz to neiespringstat?

Tessa (2016-11-21 18:20)    6 motivet-tas ir ka? ar kabatas naudu, davanam, draudiem, kaiminjTrampa piemeru? mani vienmer intereseja shitais.
nemotiveju. un man nebija laika sedet vakaros klat. plus man vel parak maigs raksturs, es neprotu lamaties un visadi ardiities, kam arii, ja godiigi, esmu par slinku.
tapec jau pirmaja klase man bija nopietna saruna ar jauno paaudzi. ka man tas atziimes nafik nav vajadziigas, tas ir vajadziigas jaunai paaudzei. ka man tas vinjas zinashanas arii nav vajadziigas-tas ir vajadziigas vinjai. ka viss galarezultats tiks izmantots ka starts nakamajai dziivei un ik pa laikam mes shito parrunajam. nu, teiksim, reizi paris-trijos gados.
nekad neesmu rajusies par sliktam atziimem. atljavu visu, jo cilvekam pasham ir japrot atbildet par izdariito.
rezultats man patiik. man ir sanacis vispusiigi attiistiits, gudrs cilveks arii ar muzikalo izglitiibu, kursh macas budžeta, strada divos darbos,izcili vada mashiinu, trene bernus jashana.
nu kka ta.
bet. uz visiem berniem tas nerulles. citus vajag ljoti stingri kontrolet. man tas butu par sarezhgjiitu.

sandra111 (2016-11-21 18:24)      pec koledzas-BMW...BONUSA.;)))

tool (2016-11-21 18:54)      Viedās un apgarotās vāles metode, kad nepieciešams.

limonija (2016-11-21 19:56)  1 1 Vislabākā motivēšana ir ar personīgo piemēru:) Nevar taču "ierunāt" bērnam darba prasmes un iemaņas, ja ģimenē visi slaisti:D Mācības ir bērna darbs. Piekrītu Tessai - visi nav vienādi - cits vairāk, cits mazāk jākontrolē - vecākiem jābūt par visu lietas kursā, nevis domā, ka bērns mācās, bet šis mierīgi vālē datorspēlītes:D

marselis (2016-11-21 20:11)    1 cilveku var motivet, ja tas vinam interese,
inrterese uzturas ar speju zinasanas praktiski pielietot (vismaz spelu modelos),ti.-veiksmigak reprezentet sevi apkarteja vide!
Zinasanas visa sakuma punkts-,lai ko dzive izveletos sasniegt, sasniegumu kvalitati nosaka zinasanas,vai tas ir sports,kult-maksla,priv.biznes,algots darbs.Zinasanas lauj vispietuvinatak uztvert realitati,tada veida visveiksmigak reflekset uz to!

uusins (2016-11-21 20:35)    2 Zini... mana pieredze rāda, ka nepieciešams labs Skolotājs. Priekšmetos, kuros man bija Skolotājs/a, viss "bija bumbās!" Priekšmetos, kurus pasniedza tirliņš, jeb skolotājs diploma pēc, pat es necentos nonākt tā vadītajās nodarbībās. Lai gan man patika mācīties :) Un maniem bērniem bija un ir līdzīgi. Zeme ir apaļa. Bet dunduks arī Āfrikā ir dunduks :)

Valensija01 (2016-11-21 20:43)    2 100% piekrītu Tessai. Ar vēsu prātu un ar paša bērna atbildību, tikai tā var tikt uz priekšu un galu beigās tur kaut kas sanāks.
Man secinājums,ka vairums "jauno māmiņu" ir histēriķes, kurām vajag palīdzību, nevis viņu bērniem...Mammām ambīcijas lielas, tikai to iedomāto tēlu(olimpiādes, runas konkursus,klases vecākā godu u.c.) nemaz tas bērns nevar un negrib "pavilkt"!Un vai vispār vajag??? Un tad tās mātes kā negudras ārdās pa skolu :D :D :D Man par to vienmēr nāk smiekli! :D

Jevpistinija (2016-11-21 20:56)    2 Motivēt vajag pašam sevi. Vēlams pirms bērnu radīšanas. Jānoskaidro, vai vēlies radīt jaunu dzīvību, cilvēku, personību, vai arī kādu, kas tev būs pateicīgs, atmaksās ieguldīto, piepildīs tavus neizdevušos centienus un sapņus utt. Un cienīt savu bērnu vajag. Ja baigi gribas kādu kontrolēt un motivēt varbūt jāapsver darba iespējas probācijas dienestā.

Deisa (2016-11-21 21:44)  1 2 Ir man sava motivācijas sistēma, kas strādā, tāpēc i vairs neiespringstu. Nav žēl padalīties - ar jauna pusgada sākšanos bērniem tiek piešķirta 1h datorlaika dienā. Par 10niekiem var dabū klāt ikdienas datorlaikam +10 minūtes, par 9 +5as. Par neizpildītu mājasdarbu, slikto piezīmi vai neieskaitītu ieskaiti -10 min. no katras dienas datorlaika. Datorlaiks tiek uzskaitīts kladē, ko setingos var pārbaudīt jebkurā laikā. Ja ir lietots vairāk, no nākamās dienas tiek noņemts trīskāršā apjomā pārtērētās minūtes - līdz ar to arī papildus nāk saprašana par resursu pārvaldību un kredītiem. :)

Valensija01 (2016-11-21 21:58)    1 10 minūtes par 10-nieku?????????????Tas nu gan ir neadekvāti! :D

AivarsN (2016-11-21 23:20)    1 Nekad saviem bērniem neko neuzspiežu,padomus dodu tikai tad,kad man tos prasa. Mani puikas zina,ka viņu spējām pilnībā uzticos. Tāpēc viņi ir ļoti patstāvīgi un pārliecināti par sevi. Man reizēm atliek pabrīnīties,ar kādu entuziasmu un neatlaidību viņi mācās un paveic tik sarežģītus darbus,ka dažs labs pieaugušais netiktu galā. Internets kaut cik saistošs ir tikai pašam jaunākajam,kurš mācās 4.klasē. 8.klases un profenes audzēknis pie datora pieiet tikai tad,kad tas ir nepieciešams mācībām vai kādas citas viņam vajadzīgas informācijas iegūšanai. Bērni tiecas pēc tā kas ir aizliegts. Nevajag aizliegt.

Deisa (2016-11-22 07:03)  1   Valensija - 10 minūtes katrai dienai, labs motivators, strādā. Pārbaudīts. :)

AivarsN (2016-11-22 08:59)  2 1 Balva par paveiktu uzdevumu der dzīvnieku dresūrā,kā cirkus lācim cukurgraudiņš. Vai tad jautājums nebija par bērnu audzināšanu?

Tessa (2016-11-22 09:20)    1 lai nav jadirn pie kompja un jakaujas par minutem, berni ir jasuta visiespejamakajos un neiepejamakajos sporta (labak), deju pulcinjos, treninjos, lai liidz speka izsiikumam to energjiju patere.
tagadeja paaudze nezin, ka ir pavadiit visu dienu lauka dauzoties. vismaz tad lai kko lietderiigu padara nodarbiibas. man neticas, ka puikam nekas cits neinterese, nekadi futboli, florboli un tada gara.

Bazhix (2016-11-22 10:18)    1 Deisas metodei ir mīnuss. Tā rodas Ūsiņa 20:35 pieminētie skolotāji diploma pēc - diploms ir, bet saprašanas - necik :)
Atzīmes negarantē, ka cilvēks ir ko sapratis, tāpēc par tām vispār nav ko iespringt. Reizi nedēļā pavadīt laiku ar bērnu, lai nedēļas vielu visos priekšmetos (izņemot, iespējams, fizkultūru) pārrunātu un aizmirstam par atzīmēm. Ja manam bērnam ir 3 tikai tāpēc, ka viņš ir gudrāks par skolotāju, lai taču tādam skolotājam arī tiek kāds prieciņš :)

Ronija (2016-11-22 11:17)  1   Ko nozīmē-mācīties? Tupi sēdēt pie grāmatām vai kompja? Ja bērnam ir normālas smadzenes,tad visa jaunā apgūšana notiek viegli un bez piespiešanās.Piekrītu Tessai-jāsniedz bērnam iespējas-piedalīties pulciņos, doties kopā izbraukumos un ceļojumos,iemācīt braukt ar mašīnu, ierādīt dažādus darbus utt.Lai cilvēks pats var izvēlēties, ar ko nodarboties dzīvē.

AivarsN (2016-11-22 13:04)    2 Tur jau tā sāls,ļaut visas izvēles izdarīt bērniem pašiem,nevis par varītēm stiept uz dažādiem pulciņiem,kad bērns varbūt grib un viņam ir iedzimts talants uz kaut ko pavisam citu. Bērniem ir tikai jājūt vecāku mīlestība un ticība,tad viņi paveiks jeb ko.

Samila (2016-11-22 19:55)      Īpaši neiespringstu, iemācīt nevar neko, var tikai parādīt piemēru.
Vēl jo vairāk, ka visas tās stulbības, ko šobrīd skolā māca, pati nespēju uztvert un jo mazāk no tā paliek, jo labāk.

Ir bijuši gadījumi, kad izvedu padziļinātas pārrunas par cēloņu un seku mijiedarbību vai atslēdzu internetu, uz laiku ;)

Mēs mājās piekopjam Sokrāta metodi.
Daudzas lietas darām kopā. Es taču nevaru, piemēram, dzīt skriet krosu, ja pati sēžu mājas pie TV ar vīna glāzi. Man personiski daudz grūtāk ir sevi pārvarēt, nekā bērnus motivēt.

Samila (2016-11-22 20:04)    1 PS Nu jā, aizmirsu piebilst, ka labas sekmes mācībās negarantē nedz laimīgu dzīvi, nedz panākumus.

PS2 Tā kā strādāju ar jauniešiem, no savas pieredzes varu teikt, ka tie kas knapi velk tos 4, dažreiz ir stipri labi nākotnes cilvēki, bet no teicamniekiem - dažreiz vēmiens nāk, īpaši budžetniekiem, protams, ne visiem. Sistēma dažus jau ap gadiem 20 ir salauzusi, nav nedz mugurkaula, nedz pašcieņas, vai kā mana ome teiktu - ne kauna, ne goda!

Deisa (2016-11-22 20:04)  1 3 Tessa - nebūtu redzējusi savām acīm, ka nekas neinteresē bērniem, neticētu, jo pati bērnībā rāvos visur. Diemžēl arī ārpusskolas nodarbības bija jāmotivē - neļaujot pie kompja sēdēt vispār, ja ko nedarīs. Viens joprojām dara tikai darīšanas pēc, esam arī pamainījuši dažādas nodarbes, meklējot, kas būtu vairāk piemērots, bet entuziasma nav ne uz ko. Otrs arī atrada sev aizraušanos tikai ar ultimātu. Bet vismaz tagad ir aizrāvies.
Audzināšanā nav bepareizas pieejas, bet var būt nepiemērotas. Dod Diesiņš katram vecākam atrast piemērotāko pieeju saviem bērniem, jo viena universāla metode nav un nebūs.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu