Kādai jābūt auklītei?

Es meklēju auklītes darbu un man būtu interesanti uzklausīt Jūsu pieredzi ar auklītēm, gan labo, gan slikto pieredzi. Kādu vēlaties auklīti un kādu noteikti nevēlētos?

Pakaritampu      Protams, svarīgi, lai viņai var uzticēties. Bet pirmām kārtām jāskatās, lai patīk pašam bērnam un bērns viņu pieņem.

cirteejs    1 Noteikti nebūtu labi, ja Tu izlaktu darba devēja bāriņu vai uzmāktos saimniekam!

Pakaritampu      Svešam grūti uzticēties, protams. Bet var paprasīt rekomendācijas no iepriekšējiem darba devējiem. Var sarunāt kādu tikšanos aukles mājās. Un intuīciju arī likt lietā :D

Muktiana      Viņai jābūt mīļai un no sirds mīļai. Un vnk labai. Un to notēlot nevar, tas ir uzreiz redzams vai pamazām ieraugāms.
Patiesībā mēs vairs nemākam "redzēt ar sirdi", tāpēc var likties "it kā normāla, varbūt pat laba". Bet tos cilvēkus, kuri ir mīļi, par tiem šaubas nerodas, ka "IR". Kamēr ir šaubas, tikmēr drīzāk nav.
Pēc tam nāk visas papildus īpašības - apzinīga, precīza, kārtīģa, atraktīva, mākslinieciska, saimnieciska. Bet, galvenais, jābūt vienkārši ļoti labam cilvēkam.

Tinte      Katram auklītes meklētājam ir atšķirīgas prasības, bet jebkurā gadījumā galvenais ir pirmais iespaids par pašu aukli. Ja neiekļausies darba devēja priekšstatos, tad nekā - vari būs jauka, laba, gudra, skaista, mīļa (pēc pašas domām), bet ja neatiksi uzreiz, tad darbu nedabūsi.
P.s es neņemtu jaunu skuķi, vecu tanti un sievieti, kurai pašai nav bērnu. + vēl personīgais iespaids par aukli.

Tinte      P.s. vēlreiz - autori par aukli es neņemtu. Nekā personīga, tikai pirmais iespaids. Intuīcija ir laba padomdevēja.

Marija_Anna      Nekad neesmu ņēmusi auklīti .
Taču manuprāt , bez tā , ka labs cilvēks un simpatizē bērnam un vecākiem , būtu nepieciešama kaut kāda izglītība pedagoģijā un medicīnā . Nu kaut vai kādi kursi. Lai nav cilvēkam jādarbojas uz intuīciju . Tas tomēr ir darbs ar bērnu , audzināšana un pieskatīšana.
Varu teikt , ka savus bērnus audzināju kā pratu , svešus audzinātu " kā vajag un kā iesaka vecāki " .

Aarija      Nekad negribētu iet par aukli pie svešiem cilvēkiem. Zinu, kādi ir bērni. Atliek tikai novērst skatienu, paklūp, nobrāž ceļgalu, elkoni. Aukle vainīga. Pati esmu izaudzinājusi trīs bērnus, lai gan bērni saka, ka es esmu mīļākā un labākā mamma pasaulē,svešu bērnu neskatītos. Mazmeitiņu arī auklēju no 1 mēn. līdz 2,5 gadiem.

VIZUAALAAmaaksla      arī man pavīdēja tāda Tintes domiņa:)......kaut kā nepatīk šī lišķīgā un izokšķerēt kārā versija.

Flandrijs      Man šķiet te savākušās paranoiķes un riktīgas vajāšanas mānijas nomāktās :D Visi tik aizdomīgi - nevienam ticēt nevar :D

Vincis321      bērniņam pašam ir jāizvēlas ar kuru auklīti viņš grib būt kopā,jāmeklē varianti,bērns ļoti jūt kurš ir labs un kurš slikts,vērojiet bērnu

skarbaiskungs      Atcerējos anekdoti.
Puika jautā: mammu, kad izaugšu liels, man arī būs divi pincīši, kā tētim?
Kādi divi???
–nu, viens maziņš, ar ko čurāt, otrs liels, ar ko auklītei zobus tīrīt.../c/
Kopš tā laika šis man būs svarīgākais atlases kritērijs.

TrueBlue      labāk bērnudārzs!

HRDS      Mana pieredze ar auklītēm -Nekāda...! :D mani pieskatīja Vecmāte, manus bērnus Pieskatīs Vecmāte un ja Es tik ilgi nodzīvošu tad labprāt pieskatīšu savus mazbērnus... :D
-Secinājums...! Auklītei jābūt Dzīvesgudrai..!!! Jāmīl bērni, kā Savi...! Un jābūt Vienmēŗ Pieejamai...!!! -tas tā īsumā... ;)

vellamaate      Esmu strādajusi par auklīti un gana daudzus gadus,tagad atpūšos, es varu teikt droši,ka jābūt klikšķītim abpusējam un protams,mazulis ar izrādīs pēc būšanas tuvuma jau stundai pat nepaejot,bet bērniņi ir dažādi,cits ilgāk nopēta,cits rāpjas ātri klēpītī.
Iepazīstoties ar cilvēku ir jāskata...vai varat parunat,viena otru uzklausot,tas ir ļoti svarīgi! Vai auklītei pašai bijusi bērni un vai strādās tikai tādēļ,ka cita darba atrast nevar......
te ir daudz un dažādu lietiņu,kas ir jāapsver......varu uzrakstīt Jums personīgi,atbildēšu uz jautājumiem.

erucanob    1 Ja vēlies mainīt darbu,tad pameklē ko jēdzīgāku.Neticu ka LV par tik grūtu un atbildīgu darbu adekvāti kāds samaksās.Nav dzirdēti tādi brīnumi.Parasti vecākiem prasības ogogo,bet kā jāmaksā,tā uzreiz darba novērtējums zemāks par prasta sētnieka.Nafig,lai tik ved uz bērnudārziem,ja jau trūcīgi.Privātā aukle ir ekskluzīvs pakalpojumus,par kuru ekskluzīvi jāmaksā,nevis pusotru € stundā.

Lucy      nezz kas vellamaates govis slauc?:DDDD
Palūrēju autori,nu i kas vainas sievietei,,galvenais lai auklīte jauka,iejūtīga un nav ar kaitīgiem ieradumiem,bērna priekšā nevelkt dūmu,nespird pēc alko

GaIde      Savam puikam pārejas periodā starp bērna kopšanas atvaļinājumu un iešanu dārziņā meklēju pati. Izvēlējos kādas trīs, pēc sarakstes palika viena. Uzaicināju uz pārrunām, kurās piedalījās arī mans puika. Pamanīju, interese ir abiem. Apjautājos, vai viņa zina, kā jārīkojas ekstrēmajās situācijās (aizrīšanās, applaucēšanās u.tml.), vai ir ar mieru katru dienu braukt pie mums. Apjautājos, kādi vispār mērķi dzīvē... Atbildes patika un noslēdzu ar viņu "pašceptu" līgumu (paraugu dabūju internetā). Bērnam bija OK (atnākot redzēju,ka viņa izturēšanās nav mainījusies,bērns bija labā noskaņojumā, man tika pastāstīts, ko šodien abi sadarījuši. Tikai man, atnākot no darba, nācās katru dienu pamatīgi tīrīt istabas, lai gan līgumā bija minēts par kārtības un tīrības uzturēšanu. Bet, tā kā šis periods bija kādu pusgadu, sagaidīju dārziņa rindu bez kašķiem. Manuprāt, šāda maiga pāreja bērnam nāca tikai par labu. 2014-02-25

Līdzīgi jautājumi
Auklite no auklisu dienesta. (11 atbildes)Aukles pakalpojumi. (7 atbildes)Auklisu alga (10 atbildes)Auklite. (21 atbildes)
Līdzīgi jautājumi:

Auklite no auklisu dienesta. (11)

Aukles pakalpojumi. (7)

Auklisu alga (10)

Auklite. (21)

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu