Aukles

Aukles - jautājumi un diskusijas

Aukles pakalpojumi. (7)
Ir radies piedāvājums bērna auklēšanai. Līdz šim svešai ģimenei nekad tādu pakalpojumu neesmu sniegusi un tādēļ gribu jautāt, kāda varētu būt stundas maksa par bērna auklēšanu. Piebildīšu, ka dzīvoju lauku ciematā.
laukos liidz 2 EUR stunda. Nav tādas vispārējas stundas likmes par auklēšanu. Stundas likmei ir argumenti un kritēriji.
1) cik regulāri ir nepieciešama auklēšana? (Ja neregulāri, tad stundas likme lielāka, ja katru dienu, tad ilgtermiņā ir lētāk. (Līdzīgi kā dzīvokļa īre)
2) cik liels ir bērns? Ja gadu vecs, tad tur var pietikt, ar cilvēku bez pedagoģiskās izglītības, attiecīgi, maksāt mazāk +- par pieskatīšanu. Ja bērns ir 3gadīgs, tad ir nepieciešama gudra aukle, attiecīgi tā izmaksā dārgāk, jo ir jāzin KĀ likt bērnam mācīties caur rotaļām. Un tas sadārdzina likmi.
3) vai tā ir pilsēta vai lauki? Arī ģeogrāfiskais izvietojums ietekmē likmi.
1.8 eur/h Kad es stradaju par auklīti man bija 7.50 eiro stundā.. Gan jau ka minimālā stundas likme.Kāda mums tagad tā ir, neatceros. ··· Aukles: Aukles pakalpojumi. lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Kādai jābūt auklītei? (22)
Es meklēju auklītes darbu un man būtu interesanti uzklausīt Jūsu pieredzi ar auklītēm, gan labo, gan slikto pieredzi. Kādu vēlaties auklīti un kādu noteikti nevēlētos?
Noteikti nebūtu labi, ja Tu izlaktu darba devēja bāriņu vai uzmāktos saimniekam! Ja vēlies mainīt darbu,tad pameklē ko jēdzīgāku.Neticu ka LV par tik grūtu un atbildīgu darbu adekvāti kāds samaksās.Nav dzirdēti tādi brīnumi.Parasti vecākiem prasības ogogo,bet kā jāmaksā,tā uzreiz darba novērtējums zemāks par prasta sētnieka.Nafig,lai tik ved uz bērnudārziem,ja jau trūcīgi.Privātā aukle ir ekskluzīvs pakalpojumus,par kuru ekskluzīvi jāmaksā,nevis pusotru € stundā. Protams, svarīgi, lai viņai var uzticēties. Bet pirmām kārtām jāskatās, lai patīk pašam bērnam un bērns viņu pieņem. Svešam grūti uzticēties, protams. Bet var paprasīt rekomendācijas no iepriekšējiem darba devējiem. Var sarunāt kādu tikšanos aukles mājās. Un intuīciju arī likt lietā :D Viņai jābūt mīļai un no sirds mīļai. Un vnk labai. Un to notēlot nevar, tas ir uzreiz redzams vai pamazām ieraugāms.
Patiesībā mēs vairs nemākam "redzēt ar sirdi", tāpēc var likties "it kā normāla, varbūt pat laba". Bet tos cilvēkus, kuri ir mīļi, par tiem šaubas nerodas, ka "IR". Kamēr ir šaubas, tikmēr drīzāk nav.
Pēc tam nāk visas papildus īpašības - apzinīga, precīza, kārtīģa, atraktīva, mākslinieciska, saimnieciska. Bet, galvenais, jābūt vienkārši ļoti labam cilvēkam.
··· Aukles: Kādai jābūt auklītei? lasīt visu diskusiju (22 atbildes) –»
Auklīte no auklīšu dienesta. (11)
No 2013.g.septembra auklītes var iziet kursus,reģistrēties ieņēmumu dienestā ,lai pašvaldības ģimenēm, kuru bērni kaut kādu iemeslu dēļ neapmeklē bērnudārzu,piešķirtu algu 100ls(nu jau cits skaitlis) auklītei. Vai ...
Tātad auklīte nodarbojās ar mazo biznesu. Pie tam maksā valsij nodokļus pa pilnu klapi. Vai tie nomaksātie nodokļi ir to vērts, nezinu. Ja man būtu vajadzība pēc auklītes, tad maksātu viņai uz ķepas. Tālāk, lai rīkojās kā uzskata par vajadzību. Šaubos ka auklītes te šēž pie kompja. Ja regulāri diendienā jāauklē bērns uz pilnu slodzi un nopelnīt var tikai 100 latus, tad jāsaka, ka tā auklīte dikti labdarīga un acīmredzot labi pārtikusi, ja var atļauties par tādu samaksu bērniņus pieskatīt.
Konkrētus pieredzes stāstus neesmu dzirdējusi, jo zināmās auklītes bērnudārzos strādā, tur tomēr alga krietni lielāka.
Ne jau par 100 latiem auklīte strādās, tā jau būtu bezkaunība. 140 eur no valsts, pārējo piesviež vecāki Vecaaki,kuri taa jau aukleem par n-tajiem pakalpojumiem,maksaa sava ofisa apkopeejas algu,tagad,lai solidaari ar tiem 140 euro padaliitos,kaut pusi auklei pie algas pielikt,ievelk naudu savaa kabataa.
Aukliishu dienests dibinaats,lai atkal kaarteejo reizi saviem"chomiem"par kursu vadiishanu siltas vietas un labu algu sagaadaatu,bet no akleem par sunja darbu veel nodokli iekaseetu.
Palasiiju vecaaku sludinaajumus-nekauniiba!Par vienu aldzinju mega prasiibas-maajas kopshana,eest gatavoshana,nodarboshanaas,pastaigas ar beernu+ja ir skolas beerns gjimenee,veel bezmaksas maajskolotaaju meklee...
··· Aukles: Auklīte no auklīšu dienesta. lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Auklīšu alga (10)
Ta kā strādāju tikai pusslodzi un labi saprotos ar bērniem, domāju piestrādāt par stundu auklīti. Tas ir, ja kāda vietā jāizņem jaunāko klašu skolēni no skolas, ja vecāki vēlas aiziet uz teātri un tā. Varbūt kāds zina, ...
Cālī - calis.lv šo jautājumu jāuzdod ;) Draudzene par aukliti piestrādā,4 eiro/stundā + bendža,bet vinai labas rekomendāc. un izgāja auklīšu kursus. Nu lūk, vēl viena nodokļu nemaksātāju kategorija- auklītes! No 01.01.2018. minimālā mēneša darba alga ir 430 EUR

Minimālās stundas likmes mainās pa mēnešiem, lai pie summētā darba laika nosegtu visus mēnešus, var darba līgumos lietot bruto likmi 2.70 EUR/stundā.
Es tev ieteiktu kļūt par audžu mammu, par cik tev savu bērnu nav! Nevis adoptēt bērnu, jo tad visi izdevumi uz tevi pašu gulstas, bet kļūt par audžumammu, jo tad par to maksā. Nu būs jau arī izdevumi par bērnu, bet vismaz būsi nodarbināta un nebūsi vientuļa. ··· Aukles: Auklīšu alga lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu