Auklīte no auklīšu dienesta.

No 2013.g.septembra auklītes var iziet kursus,reģistrēties ieņēmumu dienestā ,lai pašvaldības ģimenēm, kuru bērni kaut kādu iemeslu dēļ neapmeklē bērnudārzu,piešķirtu algu 100ls(nu jau cits skaitlis) auklītei.
Vai kādam jau ir pieredze šajā sistēmā?Lūdzu padalieties KĀ tas izskatās dzīvē!Vai auklīte ir zaudētāja vai ieguvēja?

erucanob (2014-02-04 16:54)      Šaubos ka auklītes te šēž pie kompja.

Turmas (2014-02-04 17:21)    1 Tātad auklīte nodarbojās ar mazo biznesu. Pie tam maksā valsij nodokļus pa pilnu klapi. Vai tie nomaksātie nodokļi ir to vērts, nezinu. Ja man būtu vajadzība pēc auklītes, tad maksātu viņai uz ķepas. Tālāk, lai rīkojās kā uzskata par vajadzību.

Deisa (2014-02-04 17:28)      Ja regulāri diendienā jāauklē bērns uz pilnu slodzi un nopelnīt var tikai 100 latus, tad jāsaka, ka tā auklīte dikti labdarīga un acīmredzot labi pārtikusi, ja var atļauties par tādu samaksu bērniņus pieskatīt.
Konkrētus pieredzes stāstus neesmu dzirdējusi, jo zināmās auklītes bērnudārzos strādā, tur tomēr alga krietni lielāka.

Pakaritampu (2014-02-04 18:16)      Ne jau par 100 latiem auklīte strādās, tā jau būtu bezkaunība. 140 eur no valsts, pārējo piesviež vecāki

dogville (2014-02-04 19:09)      Vecaaki,kuri taa jau aukleem par n-tajiem pakalpojumiem,maksaa sava ofisa apkopeejas algu,tagad,lai solidaari ar tiem 140 euro padaliitos,kaut pusi auklei pie algas pielikt,ievelk naudu savaa kabataa.
Aukliishu dienests dibinaats,lai atkal kaarteejo reizi saviem"chomiem"par kursu vadiishanu siltas vietas un labu algu sagaadaatu,bet no akleem par sunja darbu veel nodokli iekaseetu.
Palasiiju vecaaku sludinaajumus-nekauniiba!Par vienu aldzinju mega prasiibas-maajas kopshana,eest gatavoshana,nodarboshanaas,pastaigas ar beernu+ja ir skolas beerns gjimenee,veel bezmaksas maajskolotaaju meklee...

labriit (2014-02-04 19:15)      Vai vecākiem par auklīti nodokļi jamaksā, kā tur ir?

sorrell (2014-02-04 19:43)      es domāju, ak ir vairāku kategoriju auklītes- dzīves spiestas, bet ar labām auklēšanas iemaņām, bijušās bērnudārznieces, kuras nevar iedomāties savu dzīvi bez darba ar bērniem, tā teikt inerce:), aukles, kuras bērnus ir spējīgas paciest, kādēļ, gan nenopelnīt lieku naudinu. Aukles, kuras strādā tikai naudas pēc, es nemaz nepieminu, tādas no bērniem jātur pa gabalu... Par sevi gan zinu skaidri, visu mūžu esmu strādājusi un vēl tagad strādāju ar bērniem un jauniešiem- nekad, nemūžam nestrādāšu par aukli, lai kādu naudu man maksātu:)

violinn (2014-02-04 20:17)  1   Es tēmas pieteikumu 3x lasīju, bet tā ar nesapratu, kas kam ko maksā.
Nesen gan internetā uzdūros ziņai, ka pašvaldības maksās vecākiem kaut kādu noteiktu summu, ja bērnam nav vietas pašvaldības darziņā un tiek apmaksāta aukle. Aukles, savukārt, var savu darbošanos uztaisīt legālu. te nekur nav tekts, ka auklei maksā 100 Ls.
Vēl es zinu, ka arī to bērnu vecākiem, kuri apmeklē privātos bērnudārzus, arī pašvaldības kaut kādu summu kompensē.

VecmeitaARrunci (2014-02-04 20:22)      Tiem vecaakiem,kuriem nav vietas beernudaarzos,Riigas pasvaldiiba maksaas pabalstu,lai var noalgot aukli.Auklei jaabuut oficiaali sertificeetai un registreetai VID.Ir speciaali kursi aukleem.Biezi vien par aukleem noformeejas omes,maaminas ar saviem beerneliem,pensionaares.Aukles var pieskatiit noteiktu skaitu beernelu,taa vai nu nopelnot vai omju gadiijumaa-piepelnaas.nekaa slikta tur neredzu.

Copmane (2014-02-04 23:21)      Tādas sertificētas aukles drīkst pieskatīt līdz 5 bērniem vienlaikus katra. Piemēram, Ķekavā šis modelis ļoti labi darbojas jau kopš 2012.gada. Tur pat vairākas auklēs sametas kopā, noīrē atsevišķas telpas, iepērk veselīgu ēdienu bērnu brokastīm, pusdienām, launagam. Vecāki esot apmierināti un tas viss ļoti labi atmaksājas. Svarīgi jau, lai aukles sertifikāts nav dabūt formālam "ķeksim" . Par to ieteiktu painteresēties vecākiem, kuri labprātāk maksa "uz ķepas". Ne visas sertificētas aukles ir tā vārda cienīgas, jo ne visi apmācības nodrošinošie uzņēmumi šajā jomā ir godīgi - piedāvā kursus par dempinga cenām, solot, ka pasniedzēji būs augsti kvalificēti, savukārt tajā pat laikā meklē pasniedzējus, kuriem galvenā prasība - vismaz dažu gadu pieredze kā auklei :D

meklejumos (2014-02-05 12:04)      Zinu divas ģimenes kur šo statusu pilda vecmāmiņas un apmierināti ar papildus naudiņu ģimenē. Pirms tam tāpat par velti ar mazbērniem sēdēja. Ja ņem auklīti no malas, tad ģimene piemaksā, tie 100 Ls ir atbalsts no valsts.

Līdzīgi jautājumi
Kadai jabut auklitei? (22 atbildes)Aukles pakalpojumi. (7 atbildes)Auklisu alga (10 atbildes)Auklite. (21 atbildes)
Līdzīgi jautājumi:

Kadai jabut auklitei? (22)

Aukles pakalpojumi. (7)

Auklisu alga (10)

Auklite. (21)

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu